SLOVENIAN PRESIDENTIAL ELECTIONS

Slovenian election thread II: Army edition

previous edition

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=aMZO1LsKGlQ
fejsbuk.com/GeneracijaIdentiteteSLO/
twitter.com/NSFWRedditImage

who will the rural and suburban retards vote for? and the city people?

Let's make our own party, something like "Slovenska Stranka" or SS for short. I designed the logo. Do you like it?


yay or double yay

Borut Pahor 43,41 %,
Marjan Šarec 27,38 %,
Romana Tomc 14,98 %,
Ljudmila Novak 7,43 %,
Maja Makovec Brenčič 2,26 %,
Boris Popovič 1,67 %,
Andrej Šiško 1,48 %,
Angelca Likovič 0,71 %,
Suzana Lara Krause 0,66 %.

Pahor probably
because he's so trendy, and have you seen that pic with him working the field
he's so down to earth and relatable

There are only rural and suburban people in Slovenia.

...

look up SSN

>he's so down to earth and relatable

Tell me more

Voted Šarec.

Any party to fix ex-yu, gypsy and non-Euro infiltration?

What does Sup Forums think of this politician?

a so to ze koncni rezultati?

>Angelca Likovič 0,71 %,
how can people say no to her?

>Tell me more
they claim they are euro sceptics and nationalists but they would suck off everyone to be in the parliament. Their president is now in Washington doing who knows what? Basically they don't operate anymore but they are still registered and take money

Love their photoshop skills. Where do I sign up?

All the blood gets delegated to my dick so I don't 'think'. Word around town is she loves snorting cock-I mean-coke

youtube.com/watch?v=aMZO1LsKGlQ

>Be me
>2050 European
>It's early in the morning
>Wake up to the local imam's call to prayer
>Gotta go to work
>Wife AI's battery ran out, can't find the power supply
>Call Jamal, my AI Wife's boyfriend's son to tell him
>''By Allah I can't, my goat needs me''
>Turn on TV
>'President Al-Something declared a jihad on America
>Go outside
>Get stabbed
>It's Jamal
>''Insh'allah you will survive, I thought you were an infidel''
>Get in my cucked Prius because cars have been banned
>As I'm about to close the door, a truck of peace plows through a crowd
>Just avoided it, feels good man
>Get to work, Tryone won't let me past the front door
>''We iz sorry but yous fired, we got a someone new''
>Find out I got fired so that my boss could meet diversity quotas
>Walk home becqause my car wSuddenly, 4 sand people come out of nowhere with RPGs, machine guns, SMGs and shotguns
>But wait, I thought our first female president banned knives, forks and spoons because it's too dangerous
>Get robbed
>Keep walking as I'm still bleeding from the stab wound
>Get to the hospital
>''Sorry, we don't help FUCKING WHITE CIS MALES'' says the the non-binary Islamogender nurse who majored in Art History
>''MERKELLU AKHBAR'' I scream as everything goes blurry
>Bleed out and die, forgotten and alone
>Corpse gets raped by Ahmad and his friends who were waiting in the ER
>No one called me a racist today
>Feels good man

Ni blo dovolj potic
I prefer Eva

She has nice legs. The dude next to her can't get his eyes of her legs.

She's the evil witch and this can be a good bitch.

the absolute state of slovenian entertainment

the absolute state of british history education

Her blondie boss was compared to Hitler, but really they were bunch of capitalists.

stunning. those legs ahrrrh. would love her to whip me
What are their policies?

It's a radio show and this is a 10/10 political parody.

top fucking kek, nice bantz

Basically Merkels but for Slovenia

>1joke repeated or 10minutes

So who’s and shits on partisans and Tito?

Kdaj se bomo pičkasti slovenci spuntali in zahtevali zajezitev priseljevanja golazni iz balkana?

ex-yu here are like your churkas, low wage physical laborers

Ja, sej pravm, bo treba stranko osnovat, pa še popularne so nove stranke, ker predstavljajo nekaj "novega"

kad budeš spreman ribati WCje i kopati kanale za minimalca poštovani Gospodine

a to samo vi čefurji znate al kaj

probably SNS but their president didn't return his books to the library in time so they are on a time out from politics for now

a maš raje M'baku-a iz Afrike al kaj?

>kaj je dobava in povpraševanje
Če se rab kopat jarke in pucat WCje pa ni nobenega, ki to opravlja, se bodo plače za ta dela dvignila do te mere, da se bo našel nekdo, ki bo to opravljal.

Pa še nau "za minimalca" ane

Ah, ja, ker samo to imamo na izbiro, ane?

>ex-yu here are like your churkas
I know, mostly mixed race people outside of Slovenia and upper parts of Croatia
But that’s some Tito-friendly pro-Serb shit, if I recall correctly

ja ja
se bo treba pač sprjaznt z čefurji dokler ne bo robotizirano

kdo je boljša alternativa ćefurjem?

V takšno stranko se vključim takoj. Problem je da se samo govori in govori in govori in nič ne naredi a iz leta v leto je več teh polopic pri nas, ki se še niti slovensko ne želijo potruditi govoriti.

>I know, mostly mixed race people outside of Slovenia and upper parts of Croatia
Dunno what you mean by "mixed race". Most of them are Bosnians (be it Croats, Serbs or Bosniak). There's also a lot of people from Serbia proper.

Croats are the least numerous.

Ni alternative prjatu. Če ni delavca, ki ti bo pucal WC za minimalca si boš pucal WC sam oziroma boš nekomu plačal pošteno plačo, da ti puca WC. Beri, nad minimalcom, da boš privabu delavca.

Tok simpl je to razen, če misliš, da boš žveu z umazanim WCjom. Tole uvažanje delovne sile je samo depresija plač za najnižji sloj prebivalstva.

>mixed race
Turkish, gypsy, greek and armenian cum in their blood obviously

>Če ni delavca, ki ti bo pucal WC za minimalca si boš pucal WC sam
ja zakaj situacija ni potem taka po tvojem? v čem je problem da na ZZZS visi 100000+ ljudi podjetja pa raje zaposlujejo čefurje?

Kek

ZRSZ*

Why isn't this a meme for lol-man yet?

>ja zakaj situacija ni potem taka po tvojem? v čem je problem da na ZZZS visi 100000+ ljudi podjetja pa raje zaposlujejo čefurje?
Zato, ker je minimalc 610€. Socialna podpora pa 250-300€ + dodatki, če si do njih upravičen. Zakaj točno bi delal 8 ur na dan za 300€ več? Postransko fušanje, oz. občasni posu, ti prnese več denarja pa še prostega cajta maš več.

Dokler imajo firme opcijo uvažanja delavcev, ki bodo delal za 610€, se plače nebodo dvignle. Zakaj bi se?

>Postransko fušanje
a ni to rahlo ilegalno?

>Zakaj točno bi delal 8 ur na dan za 300€ več?
delovna doba isto laufa na socijal pa pač ne

Kaj točno mi bo delovna doba z minimalcom? Penzije itak nauš vidu oz. boš prej crknu predn boš zvleku vn unih 200€ penzije na mesec. Sam še dviga se prag penzije.

Rahlo, ja

Ampak, da si fejk študent 10 let pa delaš na napotnice, je pa cist tipi topi legalno vse.

>when šiško get more than actually politicans
Also
>36%

Slovenia is politically dead

>minimalc 610€
Kolega minimalc je manj. 580€ če se spomnim. Je pa manj kot 600€. Razn če se je v zadnjih mescih spremenilo.
Plus lahko dobis "manj" denarja kod minimalc

>200€ penzije na mesec
A ni minimalna z polno delovno dobo vsaj 500 evrov po ta novem če se ne motim?

>podjetja pa raje zaposlujejo čefurje
1. ker so na trgu delovne sile
2. ker so poceni

Z drugimi besedami, ker so tukaj.

fejsbuk.com/GeneracijaIdentiteteSLO/

3.ker preponosni domačini nočejo opravljati dela za ponojeni znesek

Zdaj je kapitalizem in podjetja niso več socialne ustanove za vaše uzvišene lene riti.

Fantje nevem če se zavedate ampak slovenska podjetja zaposlujejo in uvažajo preko agencij makedonske državljane (Albance) dnevno.
Oni so pač pripravljeni delati za 600€.
Če bo šlo tako naprej jih bo kmalu več kot Bosancev

Če imamo kapitalizem, zakaj mi potem lahko države prepove delati za manj kot 600€ na mesec?

Kaj si pa ti tazga naredu? Si že pucu skret za 500e/mesc?
Ne repenč se neki v prazno prosm

>he's so down to earth and relatable
for me to poop on

Še zmeraj je Slovenija socialna država. No vsaj to povdarjajo.

So, we're voting for Šarec in the 2nd round then?

Ne, minimalc je okol 610€ neto, vem, ker sem pred kratkim delu za minimalca. Plus malica in prevoz.

>Plus lahko dobis "manj" denarja kod minimalc
Za polni delovni čas ne, je ilegalno.

Ej, res ne vem, sem ustrelu v prazno cifro tako, da možno.

Točno to, če pocen delovne sile nebi bilo na trgu bi bili delodajalci primorani ponuditi plačo dovolj veliko, da privabijo delavce. Pomankanje delovne sile je najboljše orožje povprečnega delavca, ker delodajalci tekmujejo med sabo za delavca in posledično izboljšujejo status oz. vrednost delavca.

Ja, ja, to je taprau kapitalizm, anede? Treba ukint minimalca in uvozit pol miljona afričanov, oni bojo delal še za mn.

ja sej lahko samo volontiraš če češ a ne?

Tako. Vse med 0€ in 600€ na mesec pa je prepovedano.

>sam absolutizmi obstajajo
>al maš nereguliran kapitalizm al maš pa komunizm
res strela moje nevrone

>200€ penzije na mesec
Ko mi je ata umrl sem mel jaz po njem 220€, sedaj ko pa mi je prejšnji teden umrla mama pa naj bi po obeh jaz kot študent dobil okoli 300. Tak so mi rekli na ZPIZu

quick rundown on the candidates?

moje iskreno sožalje
a si edinec? a maš še kaj bližnjih sorodnikov?

...

>a si edinec?
ja, drugače pa je mel ata še dva sina od prej. En je đanki, drugi pa dela v Italiji in ni upravičen do penzije

Ja normalno. Za Šarca. Stran od manekenov.

Si mogoče kdaj slišal za dodatek do minimalne plače? Pred 2-3meseci sem videl plačilno od kolega. Podjetje mu je izplačalo neto okoli 350€. Država mu je pa dodala dodatek do minimalne plače, takrat 580€. In 580€ izplačilo. Z prevozom in malico, ki je ne koristi in jo ima "povrnjeno" všteto.

Seveda je končal delo tam in enostavno šel na zavod, z malo fušanja hitro dobi več denarja z veliko manj dela.

Ja ne vem. A si dobro prebrskal vse zakone in do ćesa si vse upravičen vsaj po internetu?

ja pokojnisko zavarovanje pa ne gre nkamor

Ponavadi če delaš pri privatniku tudi ne.

Boris 'every day joe' Pahor and a bunch of literal who's and meme candidates. The president has no real power and is mostly limited to a ceremonial role so the presidential elections are not very relevant.

>Si mogoče kdaj slišal za dodatek do minimalne plače?
Ja, tako operira večino firm, ki dajejo minimalca. Tud jst sm dubu tako plačan, preko agencije mimgrede.

>Država mu je pa dodala dodatek do minimalne plače, takrat 580€. In 580€ izplačilo. Z prevozom in malico, ki je ne koristi in jo ima "povrnjeno" všteto.
Legalno je nemogoče, da za polni delovni urnik dobiš manj od ~610€. Mogoče so mu ure falile. Sicer pa si ne upam trdit z gotovostjo, da ni nekih umazanih igric in se izplačuje manj skozi kakšno legalano luknjo.

Zase lahko rečem, da sem dobil "pošteno" plačano, čeprou sm mogu enkrat klicat na agencijo, pa jih "prosit", da se ne zajebavajo zmano.

take pedre lahko prjavš davčni in potem oni izterjajo,mar ne?

vse je rešeno. Ker tudi prej se ne en ne drug nista brigala za penzijo po očetu. Tako da sem pol nje dobil jaz pol pa mama. Tudi sedaj sem edini dal vlogo noter. In tudi svetovalec mi je rekel da sem edin upravičen do te penzije

A tako kot so od Vegrada izterjali? Problem je, da zaposleni ne ve, ali podjetje plačuje svoj del njegovih prispevkov. Morali bi združiti prispevke od podjetja in zaposlenega, da dobimo državljani boljši občutek kakšni so davki in prispevki na naše dohodke, pa še boljši pregled bi imeli nad tem ali so plačani vsi prispevki.

Komot je legalno možno, saj imaš razred J (se mi zdi) ki dobivajo zmeraj bonus od države da dosegajo minimalca

mislim da imaš pravico preveriti na davčni če delodajalec vplačuje vese zahtevane prispevke če se ne motim

Ta primer poznam okvirno. Sem pa videl plačilno in res pa je da je nisem dobro pregledal, tako da zna bit še kaj drugega.

To z pokojninsko zavarovanje nimam pojma sem samo slišal da se to dogaja in baje pogosto.

Jaz se drugače nočem pritoževati čez Slovenijo in naš sistem. Meni je dala Slovenija ogromno možnost, vrjetno če bi živel kje drugje ne bi imel podobnih možnosti. Je že prav da govorimo o slabih stvareh in krivicah ki se dogajajo, ampak povprečen Slovenec se pramalo zaveda možnosti ki so nam ponujene

>Komot je legalno možno, saj imaš razred J (se mi zdi) ki dobivajo zmeraj bonus od države da dosegajo minimalca
Ja ampak bistvo mojega vpisa je, da je minimalc ~610€ Neto, in ne 580€, in po zakonski plati delavec ne sme dobiti nakazan manj od minimalne plače za polni delovni urnik.

Se prau more dobit 610€ ne glede na kaj.

Ja, ampak večina tega ne počne. Oziroma sem skoraj prepričan, da večina ljudi sploh ne ve, da mora podjetje plačevati še dodatne prispevke za njih.

580€ al 610€ konec koncev je enako - oboje premalo.

Tako je pa res, žalostno je da se take pizdarije dogajajo tako pri najslabše plačanih kot tudi pri tistih ki imajo boljše plače

Koliko bi pa bila primerna minimalna plača za tvoj okus?

Konec koncu smo edin narod ki poznamo bruto bruto znesek

950€ neto.

Kaj pa ti misliš o minimalni plači?

Za koga ste pa vi volil drgač

Jaz se nisem odeležil volitev

Nismo haha brez predmetno je vsi so vedeli da bo pahor zmagu itak druzga kt lepote nš predsednik ne potrebuje
Drgač bi pa tomčevo volu

nisem

Pošteno plačo določi trg, trg pa spodkopava cenena delovna sila iz držav z nizkim standardom ala balkan.


Romano Tomc.

>Borut Pahor
Nice guy but a fag

>Marjan Šarec
Actor turned mayor or something

>Romana Tomc
Dont know her

>Ljudmila Novak
That bitch teacher that hates kid having fun

>Maja Makovec Brenčič
"empowered woman", big brain centrist

>Boris Popovič
a mobster mayor

>Andrej Šiško
Football (soccer for Americans) hooligan

>Angelca Likovič
Crazy religious lady

>Suzana Lara Krause
Center-right MILF

Ne določa je samo trg, tudi davčna stopnja in dajatve jo

smz da je bla Tomčeva še najbolša izbira, zdej pa lah zbiramo med Borčijom in "dead inside" Šarcom (zakaj mi model deluje ko velik komunist??!)

Jaz mislim, da je minimalna plača totalna nebuloza. Je umetno postavljena cena na delo in do sedaj še nikomur ni uspelo umetno nastaviti cene ničesar, ne da bi ustvaril pomanjkanja v nekaterih sektorjih in presežkov v drugih. Hkrati gre tudi za omejevanje pravic delavca in škoduje najrevnejšim. Po tvojem predlogu, bi bilo za vse delavce, ki ne uspejo delodajalca prepričati, da je njihovo delo vredno 950€ neto, delo prepovedano.
Zanima me pa še, kako si prišel do te številke? Zakaj ravno 950€?

Ne, v končni fazi jo določi trg. Davčna stopnja in dajatve so obračunajo na to plačo. Me pa lahko podučiš, če se motim.

Ma je mau sumljiv, ker je bivši dramski igralec.

Še nobenega trga ni spodkopala cenena delovna sila. Od cenene delavne sile imajo vsi korist, saj poceni izdelke. Problem seveda nastane, če recimo država obdavči delavce in s temi davki subvencionira ceneno delovno silo.