/polska/

edycja [*] EGM

Andrzej "Generał" Sawicki, sierżant Wojska Polskiego, tłumacz literatury rosyjskiej i anglojęzycznej, zdeklarowany ateista-komunista, ojciec jednego syna (również zmarłego), wielbiciel przygodówek

zmarł 6 lipca 2016
proszę nacisnąć F

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=ztVMib1T4T4
twitter.com/NSFWRedditGif

/sralt/

pączki>donuty

trzeci za Mamuśki

wartosc wymiany handlowej usa z rosją to około 40 mld usd. czyli nic.

>rusofile
gardzę żbsz

>interesy = wymiana handlowa
śmiechłem

pierdole Rosję w dupe

nic kurwa nigdy swojego nie wymyslili, tylko zajebywali z polski

#jebaćrosje #pierdolonemongoly #chazaria

Niech sie kutas smazy

no elo wstalem

>interesy =syria
debil

ty jakiś popierdolony typie jesteś chuj kogo to obchodzi wykurwiaj z tym na wykop

ruska kurwa wykryta

50 rubli dostarczone na konto

Ktos w zachodniopomorskim?
No siemaneczko ziomeczku

>pic
COMFY AF

okay i'll leave now bye

>sprowadzę całą rzeszę konfliktujących interesów obecnie oraz na przestrzeni dekad do jednego rozjebanego państewka na bliskim wschodzie
dobry mem

F

każdy kto rozróżnia ruskie litery jest potencjalnym szpiegiem wszyscy bez wyjątku prewencyjnie na bagiety i przesłuchanie gdzie się nauczył od kogo i po co

debil

pierwszy szpieg wykryty

>przestrzeni dekad
po 90 roku jedynym interesem z rosją usa miało w zakresie walki z terroryzmem. nic więcej. teraz tylko bliski wschód, ale tylko dlatego, że rosja się tam na siłę wjebała. Usa nie ma żadnych innych interesow w rosją.

Bawią mnie postujace tu debile, którzy chcą układać się z państwem, które nam grozi i lekceważą najpotężniejsze państwa na świecie, które jest nam przyjazne. Czekam na teksty w stylu nie karać rosji, bo słaba rosja jest groźna albo nato buduje bazy, a rosja się tylko broni. Jebane ruskie trole. Kaczka musi z tym zrobić porządek.

debil

ruska kurwa wykryta

debil

>tug mama nieironicznie glosuje na sld

ehhhhhhhhhhh

dubel

>po 90 roku jedynym interesem z rosją usa miało w zakresie walki z terroryzmem. nic więcej. teraz tylko bliski wschód
ty tak tylko trolujesz dla śmiechu czy serio jesteś niedojebany?

nie to pan Petru, światowej klasy ekonomista

mame w parti bezcenna rzecz

sld nie jest najgorsze
poza tym że jest ofc nierelewantne obecnie

Moj dziadek na kresach mieszkal, tam kazdy umial po rusku. Szach mat.

3 posty i jeszcze nie napisałeś nic o tych interesach trolu. dawaj

Po 11:30 jakosc postow drastycznie spadla

>

no fajnego dziadka masz ruskiego agenta

>kresowiacy
dosłowne gówno ludzkie

w rosji jest godzina później, a od 12 zaczynają zmianę

masz na myśli ostoja polskości a nie paneuropejskie multikulti prawda?

>nie było prądu rano bo konserwacja
>włączyli 10 minut temu
>sąsiad dziki zwierz puszcza diskopolo na full

kurwa jego mać

to. teraz to sie polska A zowie.

>tug rodzice nie głosowali
Możliwe że oprócz ojca bo jak powiedziałem że dobrze że PIS wygrał to sie wkurwił i nazwał mnie pisiorem.
Pewnie na zlew głosował tylko sie nie przyzna.

>sepleniące biedaki bez szkoły
>ostoja polskości

brykłem salto i wylądowałem z telemarkiem

jak bym chciał tłumaczyć powszechną wiedzę niedojebom, to bym został nauczycielem w szkole specjalnej, przynajmniej kasę bym jakąś za to miał.

>kresy
>polskosc

narodowcy to naprawdę nieźle wmemili to ludziom

kresiowacy mieszkają teraz na zachodzie polski, więc raczej odwrotnie

>smugująca animka

telemarkiem do kosza wylądowałeś

Ranisz mnie.

a ty co może jakiś podgolony narodowiec hitlerowiec wielbiciel słowiańszczyzny i wpierdalania polskiej flagi na dowolną płaską powierzchnię

kurwa, to miało być do ale przypał hłehłe

t. kod
wypierdalaj

nie będzie monopolu na polskość dla narodowców popierdoleńców z obsesją na punkcie muh degeneracji

a fakt że z automatu uznajesz mnie za zwolennika kodu tylko potwierdza twoją murzyńską plemienną mentalność

e danonki od kiedy to amiami takie wielkie te ilustracje dodaje? Widać powodzi się żółtkom jebanym

Najwiekszym bladem Polski bylo odrzucenie wujka dolfa panie petru

PŁOŃ

kto kurwa

no to powiedz kolego na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach. to anonimowy armeński blog, więc możesz się pochwalić bez konsekwencji.

najbardziej gardzę panslawistami
typy muszą ukrywać straszne kompleksy z powodu bycia polakami że utożsamiają się z grupą językową

Poliz figurke

wspólpraca z rzeszą przed 39 to mem. Nie było takiej możliwości.

i co, pojedynczym głosem w wyborach określisz momentalnie całość moich poglądów na świat i życie? lmao

nieironicznie na PiS głosowałem bo startujący z mojego okręgu pisior to dobry człowiek porządny samorządowiec i co teraz kurwiu

czemu nie?

Była.
Hitler mial wyjebane na Polske dopoki nie podpisali paktu z hehe angliom.

Poszedłby na Francje w 39 zeby dostal gwarancje ze nie przepuscimy Sowietow przez nasze terytorium. Do 42 spokojnie bysmy zmobilizowali armie.

brak mi słów, po prostu.

niesmaczne żbsz

też mam tę książkę anonki

gdzie się człowiek zapisuje do klubu realpolitik znawców historii

bzdura. Polska była bękartem roku 1918. Nie była żadnego sensu w utrzymywaniu jej przy życiu, skoro można było wrócić do stanu sprzed I wojny. Zeby cokolwiek ugrać z Rzeszą należało jej oddać w chuj ziem i zostać jej wasalem przeciw Rosji. Jakbyśmy wygrali z Rosją to by nas dalej dojebali. Jakbyśmy przegrali z Rosją to byśmy byli kolejną republiką.

>współpraca z psychopatą który był w stanie wysłać starych, schorowanych profesorów do obozu a innych nawet od razu rozstrzelać
wew

Czy ktos powiedział smugujące animki?

I mydlo z nich robil XDDDDD

Ale ty wszystko prosto widzisz lol.

>jest 38
>oddajesz Rzeszy korytarz i zgadzasz się na przejecie Gdanska
>dajesz im gwarancje, że nie przepuscisz Sowietow
>srasz na Angoli i Francuzów
>przyspieszasz mobilizacje do maximum
>39, Hitler idzie do Francji
>rownie dobrze dostaje wpierdol
Kto nam zostaje? Sowieci. Ale mobilizacje juz mielismy

Wszystko jest kurwa lepsze od zjebanego 39, ktory nam zafundowal debil Beck z Anglo-saskimi kurwami.

Tu nawet nie chodzilo o Polske tylko o to, zeby sie jakis debil wykrwawil jako pierwszy.

>implikacje że nawet zmobilizowana armia iirp miała jakiekolwiek szanse z wehrmachtem

Nom ;_;

Hitler nienawidział komunistów. Wcześniej czy później poszedłby na ruskich i musiał to zrobić przez Polskę. Po chuj miał się z nami ukłądac jak mógł zlikwidować całe państwo. Tak jak pisałem dla niego Polska była wybrykiem I wojny. On się wychował w XiX wieku gdzie polski nie było, a Prusy graniczyły z Rosją. Pomimo tego co wielu ludzi myśli dobrze zrobiliśmy i nie wyszliśmy na wojnie tak źle jak się mogłoby się wydawać. Oczywiście nie mówie, że wojna była fajna, ale dużo państw skończyło dużo gorzej.

Kurwa typie, Niemcy nie byly tak silne w 39 jak myslisz.

Do 60 dywizji moglismy spokojnie dociagnac. Woloszanski mowi, ze mielismy w chuj nieuzywanych nowoczesnych rzeczy w hangarach.
Hitler mogl dostac wpierdol w 39 we Francji, wiec opcji jest wiele.

Kto powiedzial, ze w 39 by szedl przez Ardeny a nie krwawil na lini Maginota?

>dużo państw skończyło dużo gorzej.
kto na przykład

i nie mem mi tutaj o państewkach typu słowacja z ich 5 milionową populacją

i tak lepsze w smaku niż onadziury

>dużo państw skończyło dużo gorzej
na przykład?

Kluczowy był wlasnie rok 39, w ktorym Beck pizda na szczala dal sie oszukac Anglo-kurwom, ktore nie mialy absolutnie zadnej armii, a chcialy zeby ktos przejal na siebie Niemcy zanim oni sie dozbroja.

No i znalezli frajera, Polaczkow, ktorzy nawet nie mieli zmobilizowanej armii.

masz swiadomosc, jak chujowa była polska armia w 39? kurwa tankietki zamiast czołgów? tony bezużytecznej kawalerii? memiczna marynarka wojenna?
>wołoszański
wszystko jasne

>masz swiadomosc, jak chujowa była polska armia w 39? kurwa tankietki zamiast czołgów?
Imbecylu, w 39 Niemcy też uzywali tankietek i kawalerii.

Kawalerii mielismy wiecej bo szykowalismy sie na wojne na wschodzie a nie na zachodzie.

Pozostaje fakt, ze mielismy w chuj samolotow, czolgow a nawet innej broni pancernej stojące w hangarach.

Ah i przepraszam bardzo za wyzwiska, ale szitpostuje w pracy i kurwa wkurwiaja mnie wszyscy tutaj.

Olso, jesli Woloszanski to zle zrodlo. To polecam prof. Wieczorkiewicza.

Ile onadziury na polskie, olso jak z czyszczeniem ?

niemcy mieli 6 dywizji pancernych
polska 0

>bezużytecznej kawalerii?
W tym odcinku user odkrywa istnienie karabinów przeciwczołgowych.

to co wypisuje Zychowicz jeszcze da się jakkolwiek rozpatrywać jako teoria bo to historyk i ma wiele lat doświadczenia w pracy na źródłach

ale waszego pierdolenia nie zamierzam traktować poważnie, typowi kanapowi eksperci bez szkoły jesteście

I co by stalo na przeszkodzie, zeby uzbroic sie w pancerne dywizje, co?

Wcale nie bylismy tacy bezbronni w 39. Po prostu nie mielismy zmobilizowanej armii, a Hitler dużo zyskal z "podbicia" Czech.

Prawda jest taka, że zeby Beck nie uwierzyl anglo-kurwom to losy Polskie potoczyly by sie zupelnie inaczej i rzeczywiscie moglismy wygrac wojne, jak Wlochy :^)

solidna, zwykła dziura + lubrykant który starczy na 6-12 miesięcy + przesyłka wychodzi tak trochę ponad dwóch Jagiełłów.
Czyszczenie jest łatwe jeśli chodzi o jednowarstwówki, dwuwarstwówek nie polecam

które niewiele zmieniły
z dupy bys wyciągnął te pancerne dywizje?

>hist*ria

>kto na przykład
Francja, UK, Włoch były zrujnowane po wojnie. Przed wojną były światowymi potęgami mającymi wpływ na cały świat, w tym Afrykę i Azję. Po wojnie potraciły wszystkie kolonie i co najwyżej można o nich mówić jak znaczące państwa w regionie.
Niemcy zajmowały pół Europy,a chciały całą, teraz sa jednym z dużych państw w europie konkurujących z UK czy Francją.
Bałtowie stali się republikami radzieckimi.
Hiszpania, choć nie brała udziału w wojnie, przez sojusz z faszystami była izolowana po wojnie, tracąc jakiekolwiek zwiazki z koloniami i stając się biednym europejskim krajem.
Rosja, choć stała się 2. swiątem to tylko na 45 lat. W 90 roku utraciła więcej terytorium jako ZSRR niz miała w 39
Polska - pomijam oczywiste straty, bo każdy je zna. Na plus szeroki dostęp do morza, dużo lepsze zachodnie ziemie oraz najważniejsze pozbycie się dwóch najbardziej chujowych mniejszości - zydów i ukraińców, nie mówiąc o innych mniejszych.
Jeszcze raz, nie twierdze, że wojna była ok. Ale mogło być dużo gorzej jakbyśmy kolaborowali z Hitlerem. Ten debil nie mógł wygrać.

>z dupy bys wyciągnął te pancerne dywizje?
Ale, że Polska zdechla z idealnie zbilansowanym budżetem to ty wiedz.

W Rumunii czekaly na nas zakupione czolgi i samoloty, ktore nigdy tu nie dotarly, bo wybuchla wojna.

Jak pan Wieczorkiewicz powiedzial.

>Francja, UK, Włochy
youtube.com/watch?v=ztVMib1T4T4

Znowu widzisz wszystko zbyt latwo.

Wlochy stracily na sojuszu z Hitlerem?
Rumunia? Czechy?

Daj spokoj. To zawsze Polaczek musi machac szabelka dla Anglo panów, bo nie rozumie Realpolitik.

no, to ile tych czołgów było? 1000 nowoczesnych czołgów? bo tyle by się wtedy przydało

ale wy pierdolicie łojezu

ubij se

>Wlochy stracily na sojuszu z Hitlerem?
i to jak, czesc kraju została zaorana, a cudem jest, że po wojnie władzy nie przejęli komunisci
>Rumunia?
zaorana przez ruskich
>czechy
>sojusz z hitlerem

>realpolitik
raczej wykoppolitik

sam sie ubij i nie pierdol tyle

>Wlochy stracily na sojuszu z Hitlerem?
straciły status państwa kolonialnego. Pic related.
>Rumunia? Czechy?
o mniejszych nie pisałem. Nie powiedziałem, że Polska jest wygraną wojny. Napisałem, że mogłoby dużo gorzej. UK czy Francja to były kiedyś imperia. Cała azja do nich należała. Dziś najwyżej mogą bombardować syrię jak im USA pozwoli.

kys autysto
Mhm, ale przynajmniej Wlosi mogli decydowac sami za siebie.

A my? Zadecydowali za nas nasi sojusznicy.
Ciagnij druta.