/hrv/

/hrv/atska iznad svih

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=VMANy15nYNM
youtube.com/watch?v=tKQO0WJo8Xs
youtube.com/watch?v=2Y6Nne8RvaA
youtube.com/watch?v=hGp3YfEj_GY
twitter.com/NSFWRedditVideo

>oni ne koriste novac novog vijeka

prijavljen HNB-u

:^(

Do Croatians see themselves as more Mediterranean or more Slavic?

As someone who was born and raised in Zagreb, I mostly feel central European.

Most people living on the coast would see themselves as Mediterraneans but I doubt you'd find many people who identify as 'Slavic' anywhere in Croatia.

Ah okay. I guess the Slavic identity went away once Serbia started being shitty?

It never really was there, I don't think Serbs feel particularly Slavic either.

>petsto godina pod Turcima

a sto ce bit sada?

You are Slavic no matter the nationalist bullshit you believe.

I might be but noone really cares about being a part of a race here.

We are Slavic linguistically. Dinarics by blood. Go to Dalmatia and tell me those people look Slavic.

The problem with being a Croat is that you're only half slavic. We do identify with Poles and your peoples, as we do share blood. But we also identify as our own thing because we're Illyrian/Dinarid just as much and that's something we don't really share with any other slavs except some Serbs.

Zašto svi dudl dudlate?

youtube.com/watch?v=VMANy15nYNM

ima li netko ovdje tko malo bolje zna fiziku - nivo fakultet?

da

jesi li ti taj?

da

Jelačić je bio smeće koje se dodvoravalo Austrijancima i zbog kojeg je iz Slavonije pobjeglo previše Hrvata.

Are you actually falling for that shit-on-the-streets meme ??

Because you gave me a somewhat proper answer, I'll reply. Sure, A lot of people dont have bathrooms in their homes or access to bathrooms.

But these are the same people that get electricity 8 hours a day and dont even have proper education or even proper homes for that matter.

Understand, India was ruled by the British for 200+ years and they didnt took it upon themselves to develop the inner villages. They wanted a labor force to fight their wars and make them products to export. Thats it.

Now do people go shit on the streets ?? or the roads ? We dont have 'streets' here. We call them roads - like the British did.

Where do these people go and shit ? That is the question ? They'll go to the garbage dump of the village or some secluded place or I dont know, in the farm.

These people rely on farms for their livelihood. They live piss poor lives. Dont be amazed that the women would be selling themselves out every day to make do. They are wage laborers - unskilled labor force - if they work.

These villages are so fucking far away, there arent even proper metered roads to connect them to 'civilization'. They are something in between tribals and villagers.

But you'll ask - do all villages have this problem ?? Or do they all shit wherever they want ? NO, In villages, the people have septic tanks in their homes, and that doesnt reflect on the 'government' or UN data. These guys are destitutes and I dont know whats with them - even if you give these guys bathrooms to shit in - they'll refuse to use them - because they are shit for brains. They are equivalent of the gypsies you see in the Balks.

Now these guys are everywhere. In major cities as well as villages.The government doesnt want them, the people dont want them. No one wants them and they arent into earning money by fair means either. They steal and you can pay them to do fucking whatever.

Visit here sometime, see for yourself.

problem je sljedeći

kad promatram konzervativno vektorsko polje zadano kao F=Pi+Qj+Rk gdje su P,Q,R funkcije od x,y i z, a i,j i k jedinični vektori, zbog konzervativnosti bi trebalo vrijediti da je F=-gradV gdje je V potencijal tog polja, pa mi je stoga P= -6V/6x (parcijalni izvod po x-u) i slično tomu Q=-6V/6y, te R=-6V/6z

onda totalni diferencijal potencijala mogu napisat kao dV=Pdx+Qdy+Rdz pa mi potencijal bude integral desne strane

Eh sad, recimo da mi je zadano polje F=yzi+xzj+xyk, pa primjenjujući ovo gore što sam naveo mogu dobit da je V= -3xyz, a sad kada tražim pojedinačne komponente polja dobijam da su one 3yz, 3xz i 3xy, što je očito krivo

ne znam što pogrešno radim

youtube.com/watch?v=tKQO0WJo8Xs

>novog vijeka
>Kruh kosta 0.000000042 BTC anone molim
>izvolite 0.00000000213543 ako moze i kusur thxxxx

UBI HRVATA DA SIPTAR NEMA BRATA

kek zato vi u srbiji trebate 5066000600000 dinara za pola kukurznog

shitskin general

KEK HAHAHAHHAHAH KEEEEK

glupi ananas...

pls respond

ubi se

np

Zašto niste naoružani?

je li nam to netko ljubomoran jer je poglup i okida ga to što drugi uspijevaju shvatit nešto što njemu nikad nije pošlo za rukom?

pa prvo nadji sve formule, napisi ih na papir i uvrstis sve
a ovo skoro da je točno

vidim kako dobro poznaješ gradivo...

ovo
fizika mi je kroz srednju bila 4 bez da sam je takao
samo zapises formule na papiric i uvrstavas

>matematika i fizika
doslovno uvrstavanje brojka u formule, meme predmeti

dV/dx = -P = -yz
V1(x) = -xyz + F1(y, z)
analogno za ostale
dobijes V(x,y,z) = -3xyz + F1(y,z) + F2(x,z) + F3(y,z)
e sad trebas odrediti ove funkcije F1, F2 i F3 tako da bude ispunjeno i za pojedinacne komponente

oj ti
daj zelentekstuj korake da nabavim lovacku dozvolu, ca mi je prvo ciniti?

problem je sto ne-inzerenjeri uvek zaborave konstante

na dobrom si putu
fakticki ni ne moras radit to tri puta, to tvoje V1 je zapravo trazeni potencijal koji sad deriviras po y ili z da odredis formu tog tvog F1 i odma se vidi da je F1=0, preciznije konstanta ali sam potencijal je u fizici svakako definiran do na konstantu
ti bi radeci to kao sto si naumio trebo te tri F- funkcije utrpat u jednu, nazovimo ju F i onda pokazat deriviranjem i poredjenjem sa samim poljem da je F=2xyz

ne znam ja te nebuloze, ja sam elektroinzenjer
al fakat je resenje
V = -3xyz + 2xz + 2yz + 2xy

ne znam kako si to dobio al ne valja to

polje ako je konzervativno (rotor mu nula, sto je slucaj s ovim koje ovaj gore navodi) mora bit negativni gradijent skalarne funkcije - potencijala

znaci ovo njegovo P sto navodi - P=yz treba bit jednako -dV/dx- negativnom parcijalnom izvodu potencijala po x

kad deriviras to tvoje po x dobijes -2yz+2z+2y sto se ne poklapa

>ja sam elektroinzenjer
ma ti si kurac na bicikli druze

doslovno uvrstavanje znamenaka u formulu

doslovno nije to, u kursevima teorijske fizike kao npr u klasicnoj mehanici doslovno nikad nista ne racunas

>ook srbi sisaju kurac hrvatima i na chanu

ne, tvoja mama hehe

ekipa uvrstava brojke u formulu lol

braindead od previse vinjaka, da, u pravu si
tak mi treba kad se pravim pametan

PLEBS STOP

još /hrv/atska ni propala dok mi postamo
visoke (na katalogu) se bude stala kad ju bumpamo

sta vi slusate na ljeto
youtube.com/watch?v=2Y6Nne8RvaA

brtt i takav si vjerojatno pametniji od mase ove djece sto ovdje baljezgaju

samo opusteno

Ovdje u Srbiji mi zabranjuju da se ispovedam kao Hrvat!

ne bakcemo se mi mnogo opstom teorijom polja
izvedemo Maksvelove jdn i to je to, sta ce ti vise :D

sramota
ako se covjek zeli izjasnjavat kao dio hrvatske vjeroispovjesti onda bi trebao

Ja desno

kaj igrate u zadnje vrime?

>ljeto
stari moj veljaču još moramo preživit
onda ćemo pričat o ljetu

jel ZG80 kino?

u katoličkoj crkvi se moš ispovijedat ko hrvat

nema ovdje katolicke crkve samo pravoslavnih i dzamija

>ne živi u vojvodini

volim crne anđele i ko mi kaj more

...

>imaj 18+ godina
>ne budi kriminalno kaznjavan
>nadi lovacko uciliste
>ako si u zagrebu makar sumnjam zbog "ca" odradi to u streljani Las
>zavrsi tecaj i polozi ispit
>prijavi se u hrvatski lovacki savez i dobi iskaznicu
>odi u mup i zatrazi prijavu za dozvolu za nabavu oruzja
>kupi/posudi sef za oruzje od nekog jer ce policija doc provjerit
>budi u dobrim odnosima sa susjedima jer ce i njih pitat kakav si i tako to
>cekaj pun kurac da sve to prode u sistemu
>odradi ljecnicki za oruzje
>rijesi svu ostalu papirologiju
>sad imas dozvolu za nabavu oruzja
>nabavi oruzje

s lovackom dozvolom imas pravo na lovacki pistolj (sta je bilo koji pistolj ili revolver u biti), i pusku (repetirka ili poluautomat)

sretno

dajte nam istru ustase

>Zemun u Hrvatsku
Znaš da će Zemunci pobiti sve Hercegovce i preuzeti državnu mafiju?

>Istra
Može Istra za Beograd.

...

OVO
al dacemo vam delove bosne s hrvatima ako hocete
mozete i ove muslimane slobodno da uzmete, ne trebaju nam

nisam tovar koji te pitao, al
>jer ce i njih pitat kakav si i tako to
meni su rekli da dofuram 2 susjeda s kojim sam si super kako bi potvrdili da sam dobar dečko
btw, jel ideš u streljanu, il vježbaš negdje u vukojebini ?

Sad Beograd napšokon ima šanse postati prava metropola, a ne kupleraj

zvuči kao pun kurac posla dbi

radije ću udarat bejzbolskom hehe

>hoće mijenjati lijepu, naprednu i civiliziranu Istru za hercegovački sitniš i muslimansku Bosnu
Tebe nitko nije učio trgovati

da li je vojvodina srpska istra
>napredna i civilizirana
>velika tuđinska manjina
i, /hrv/?

ye
i to kazem kao beogradjanin

Nema više civilizacije u Vojvodini, pokrao ih B*ograd, koji mlati 30% srb*janskog BDPa. Jadna Vojvodina
Treba Srbima dati Bosnu, a Vojvodina nama, ako želi svijetlu, europsku budućnost. Ima još prilike

>uđemo u NATO
>ne napadnemo nikoga

koja je svrha? lel

>70917451
Nedavno je Plenković bio u Izraelu. Natrpat ćemo se oružjem i zveckati njime kao što zveckaju Srbi. Neka svijet vidi tko je glasniji u ovom zoološkom vrtu

Kupi biber sprej, jeftin, efikasan i nećeš na robiju ako nekoga poprskaš.

t. pičketina

youtube.com/watch?v=hGp3YfEj_GY

>toliko isprepadan od ljudi da mora da nosi pištolj
>naziva nekoga pičketinom
hej gledajte me imam glok i mali penis i bojim se da izađem vanka

>nosit pistolj
Frende ako tu nabavis pistolj nemos ga nigdje nosat. Doslovno

Ja bi ga nabavio jer me zanimaju takve stvari i izgleda kao dobar hobby, a sa velicinom penisa sam sasvim zadovoljan

dobre autoprojekcije

ker te jebo ovih dana trebu moras pitat van tjedan i po unaprijed inace vec ima dogovoreno
da je pol njih toliko sposobno u zivotu kolko jesu u planiraju trac partija bilo bi nam svima bolje

Streljana, živim u zagrebu i iskreno ne znam jel postoji neko mjesto di mogu pucat bez da ikog ugrožava, i jel to uopće legalno (tipa neki stari kamenolom koji nije u upotrebi).

I svako malo kad imam vremena i novaca idem u sloveniju na treninge jer se tamo može koristiti poluautomatsko oružje pa pucam iz kalaša i ar15 i slično. Šteta kaj kod nas to nije tak razvijeno

> di mogu pucat
dodjes u vojvodinu
udjes u bilo koji odbor SVM-a

Kalaš i AR15 su automatsko oružje.

“Ponavljam, u istom monetarnom području ne mogu se donositi odluke mimo Centralne banke BiH, jer je ona monetarni organ i ima monetarnu vlast. Stoga bi ona to morala da uradi. Ako želimo mirnu BiH, moramo riješiti problem na način da svako vraća svoje dugove, odnosno da se ne ide na uštrb drugih, kao što je to bio slučaj kod propalih banaka u RS, kada je FBiH plaćala po 50 hiljada KM štedišama u tim bankama. To ne može vječno trajati”, rekao je Milojević.

Dodaje da je Republika Srpska prije 15 godina zarađivala tri KM, a vraćala jednu KM.

“Sada mi zaradimo jednu KM, a vraćamo sedam i po maraka. U idućoj godini moraćemo da vraćamo 10 KM”, upozorava profesor Ekonomskog instituta u Bijeljini.

Kako navodi, vlada nikako ne može da dođe do zaduživanja u komercijalnim bankama, jer Centralna banka ima monetarnu vlast nad komercijalnim bankama. “No, kod nas je sve naopačke. Vlada ne može ništa da proizvode, nego se zadužuje. Budući da nema sredstava MMF-a, vlade su se okrenule najgorem izvoru finansiranja, a to je zaduživanje kod komercijalnih banaka”, navodi Milojević.

S druge strane, po njemu, to odgovara komercijalnim bankama, jer vlada ne može propasti i smatra se najsigurnijim platišom.

“Komercijalne banke dižu kamate, pod kojima se vlada zadužuje, takve da ih niko u svijetu ne pamti. Kada vlada u normalnoj državi posuđuje sa kamatnom stopom od jedan posto, smatra se da je ta vlada već u velikoj krizi. Kod nas se vlada galantno zadužuje sa četiri ili pet posto kamate”, rekao je Milojević, dodajući da je to potpuni finansijski kolaps.

“Ono što Dodik govori, to je za Ginisovu knjigu! On direktno kaže da spas leži u tome da Centralna banka BiH emituje novac, jer vlade nemaju novca. To može reći samo neko ko nema pojma o ekonomiji. Novac se stvara u proizvodnji. Ako ne postoji materijalna proizvodnja, a proizvodi se običan papir, to nije novac, nego bezvrijedan papir”, rekao je Milojević.

sto se tice ar-ova, sta nema vise tih modela?

znam da je u sad-u najpopularnija semi auto varijanta (i jedina dozvoljena bez specijalne licence)

procicete ko venecuela ako vas ne spasi Gospodin Vucic

A ovo za susjede nije baš bitno ako nisi potpuni idiot, mene su pitali jel kockam ili se drogiram ili locem ili sam agresivan i to su isto pitali susjede tak da ako si normalan ez life ez guns

Pa imaš masu modela i varijacija, ali AR je u originalu automatsko oružje, kasnije su izbacili te modifikovane poluautomatske verzije za civilno tržište.

Poluautomatsko civilno oružje, ni ak ni ar koji su legalni u Sloveniji nemaju selektor nego su u potpunosti semiauto Nema smisla imat automat osim ako se oćeš zajebavat i praznit magazine u lubenice. Čak i sa poluautomatskom puškom ti 30 metaka ode u vrlo kratkom vremenu kad je napeto

Kako će ih Gospodin Vučić spasiti?

daj glas Gospodinu Vucicu na ovim izborima pa ces videti

dajte neki mastan k-pop

Boys' bums t b h.

Pa za koju drugu svrhu bi ih uzimao nego za zajebavanje i gađanje lubenica? Nemaš valjda neku terorističku organizaciju u planu?