/hrv/

ima li nade za split ?

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=VMANy15nYNM
youtube.com/watch?v=dGao0VbZBMo
dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=E&lang=lat
dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=R1a&lang=lat
dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=I2 DS&lang=lat
yfull.com/tree/I2/
onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ajhb.22876/full
yfull.com/tree/R1a/
google.com/maps/d/viewer?hl=en&mid=1uIEV-Unzie9mLufrQJyWb4fD9zg&ll=53.415057080731266,21.96949799999993&z=4
geni.com/projects/R1a-L260-R-L260-Y-DNA/25339
hr.wikipedia.org/wiki/Kajkavski_književni_jezik
youtube.com/watch?v=yCCWB5z1uG0
youtube.com/watch?v=SwYd5cRlROE
twitter.com/genGlasnovic
youtube.com/watch?v=K0VYSthqzHE
kaportal.rtl.hr/mladi-azilant-iz-iraka-sticenik-doma-baniji-pretukli-ga-ustanove-ceka-operaciju-kbc-dubrava/
youtube.com/watch?v=qCfu4XK3M_0
youtube.com/watch?v=eEoVPc0XnsY
twitter.com/NSFWRedditVideo

i šta im fali

niko nije propa od malo dopa

tko /posao/
nije valjda da ste neetare
pa prije bi se ubio nego bio beskoristan drustvu

Samo /faks/

>2017
>raditi za druge
hvala ti na jutarnjem lelu roki

>2017
>biti parazit

>raditi za sebe
>biti parazit

što je htjeo reći?

>buditi se svako jutro protiv svoje volje kako bi omogućio todoriću i ostalim tajkunima da se bogate na tvojoj grbači
>biti koristan društvu

samo poduzetništvo brajo moj.

Za sad daytradeam s valutama al još malo pa na nekretnine se bacam, dosta mi je buljenja u ekran.

šta vi?

prijevod: skinuo sam virtual trading za mob i u slobodno vrijeme (kad ne igram igrice) gledam na njuškalu nekretnine prvi red do mora i brijem si kak bi bilo do jaja partijat s trebama i frendovima koje nemam

jutro anoni

odvratno

>t. Boris Kosmač

youtube.com/watch?v=VMANy15nYNM

Slovania is a small country!
We are the best in loving Slovanian women during summer!

Užasno glup video.

Možda bi ti se svidio da ima dva pogleda na jubitou, hipsterčino jedna žbagava dabli žbagava hipsterčino

da li vas je ponekad sramota sto ste uzeli katolicku veroispovest i izdali svoje srpstvo

da li je vas sram da glumite da pričate srpski kad zapravo pričate hrvatski koji je Vuk pokrao sa Dubrovačkih dvora?

usporedi batko vaš jezik s ovim što danas pričate, vidjet češ da ste vi pričaki bugarsko makedonski a da su vaše elite vas htjele pohrvatiti i približiti zapadu pa sad pričate našim jezikom.

bar ste elite imali nekad pametne.

youtube.com/watch?v=dGao0VbZBMo

PS Hrvati su primili katoličanstvo prije vas varvara

>da li je vas sram da glumite da pričate srpski kad zapravo pričate hrvatski koji je Vuk pokrao sa Dubrovačkih dvora?
>usporedi batko vaš jezik s ovim što danas pričate, vidjet češ da ste vi pričaki bugarsko makedonski a da su vaše elite vas htjele pohrvatiti i približiti zapadu pa sad pričate našim jezikom.
>bar ste elite imali nekad pametne.

>on ne zna da je starostokavski potekao iz juzne srbije, i da pre uzimanja stokavskog dijalekta svi hrvatski spisi su bili na kajkavskom JEZIKU i cakavskom dijalektu (koji je nastao pod uticajem stokavskog i italijanskog)

stvarno je zalosno sta vas uce po skolama...

batko moj, ako iko ima iskrivljenu povijest to ste vi.
Ja ti govorim činjenice a to su da je Vuk napisao vaš riječnik 400 EEEEJJJJ 400 godina poslije prvog hrvatskog.

majstore nađi neki tekst vaš od prije 400 godina i usporedi s tekstom recimo Marin Držića pa vidi koji je jezik sličniji današnjem.

Novija genetska istraživanja pokazuju da Porfirogenetova teorija o doselidbi Srba onako kako su došli Hrvati nije genetski dokazana, za razliku od naše, a ista stvar je i sa Sorbima iz njemačke Lužice koji nemaju nikakve genetske sličnosti s balkanskim Srbima pa je nemoguće da su isti narod.

Srpski geni su:

R1a - ( Z280 L1280), s područja današnje zapadne Rusije, različita od Hrvata
I2 - (I2a1b3a1 S17250), potpuno ista grana kao i hrvatski I2, to su ti tzv. dinarski geni - ali od zadnjeg predka od prije 1400 godina iz južne Poljske, to jest iz Bijele Hrvatske
E1 - (E1b1b1a1b V13), balkanska haplogrupa srodna današnjim Albancima i predslavenskog podrijetla, Vuk Karadžić i Radovan Karadžić joj pripadaju kao i cijelo pleme Vasojevića koji su jako velike Srbende

dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=E&lang=lat
dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=R1a&lang=lat
dnk.poreklo.rs/tabela-pojedinacne-grupe/?grp-filter=I2 DS&lang=lat
yfull.com/tree/I2/
onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ajhb.22876/full
yfull.com/tree/R1a/
google.com/maps/d/viewer?hl=en&mid=1uIEV-Unzie9mLufrQJyWb4fD9zg&ll=53.415057080731266,21.96949799999993&z=4
geni.com/projects/R1a-L260-R-L260-Y-DNA/25339

Čini se da je zato najtočniji Porfirogenetov tada suvrjemeni zapis da su Srbi dobili ime po siromaškoj obući koju su nosili jer su bili robovi njegovog Istočnog Rimskog Carstva a ono glasi Servi - sluge. Izgleda da se bune bez opravdanog razloga.

>i dalje odbija da pogleda poreklo dijalekta kojim prica
Staroštokavski dijalekti su dijalekti koji su prije seoba stanovništva i ekspanzije novoštokavskih dijalekata prostirali na središnjoj teritoriji štokavskog narječja i to na potezu od Jadranskog mora do duboku u Panonsku niziju. Širenjem novoštokavskih dijalekata ova teritorija je ne samo smanjena nego je i ispresjecana novoštokavskim govorima. Tim djelovanjem nastale su dvije zone staroštokavskog, i to:

(jugo)istočna zona i
(sjevero)zapadna zona.

Prvu zonu čine zetsko-raški i kosovsko-resavski dijalekat, dok drugu zonu čine srednjobosanski i slavonski dijalekat. Glava osobina svih obih dijalekata je očuvanje starih govornih osobina, najviše u prozodiji. Posebno su arhaični slavonski i zetsko-raški dijalekat.

Da li ti razumiješ da su to stvari koje možeš izmanipulirati da zvuči kao da je to srbski?

ja govorim o činjenicama a ne o stvarima koje ako ispričaš iz hrvatskog kuta ispadne da svi do bugarske pričaju hrvatski.

znači činjenice majstore, ne subjektivne proze

Rumunji su gori od svih arapskih imigranata zajedno

pre preuzimanja stokavskog narecja vasi spisi i spomenici su iskljucivo bili na kajkavskom jeziku ili cakavskom narecju, evo pa se edukuj malo na tu temu - hr.wikipedia.org/wiki/Kajkavski_književni_jezik

>hr.wikipedia.org/wiki/Kajkavski_književni_jezik
ma vama se može tisuću puta ponoviti, al ne vrijedi. nije slučajno onih 89 IQ prosjek

navodno arabi su uznapredovali na kriminal vezan uz osiguranja i socijalne službe, valjda zato ih ne primjećuješ

a što rumunji rade da su gori?

sama cinjenica da i dalje odbijate da priznate da kajkavski dijalekat nema veze sa srpskohrvatskim jezikom vec je mnogo blizi slovenskom, dovoljno govori. ostatak sveta ga je pretprosle godine i priznao kao poseban jezik (iako zasluzuje da bude klasifikovan kao dijalekat slovenskog al kontam da bi to proizvelo guzobol nepojmljivih razmera kod vas), dok vasi brojni akademici prosto ne zele da ga klasifikuju kao nesto sto nije dijalekat srpskohrvatskog jer odbijaju da prihvatite surovu istinu - da ste pricali narecjem slovenskog pre prihvatanja stokavice kao zvanicnog hrvatskog jezika.

takodje to sto sam ti linkao HRVATSKI wikipedia clanak potkrepljen svim potrebnim cinjenicama za osporavanje tvojih baljezgarija, a ti i dalje odbijas da ga pogledas, ne ide ti u prilog kada tvrdis da sam ja taj ko je tvrdoglav.

kompleksi su zajebana stvar jovane al nemoj se tu prosipavat aj laganini u /srv/ pa tamo smrdi

>n-ne t-ti si kompleksas
jel pece, ante?

aj nemoj se svadjat s komsijama, pravice probleme posle oko podele bosne

peče peče jovane, peče me kad gledam traktorijadu onih opančara - znajući da mjenjaju raj na zemlji sa smrdijom.

peče me i to što ti ljudi koji ni krivi ni dužni sada robuju u jedinoj zemlji koja je u zadnjih godinu dana imala pad plaće i to još sa mizerne baze od 300-injak eura.

peče mene i što je vama paćenicima jedina sreća u životu kad nama napakostite al razumijem ja to - morate gledati susjeda kako vas karaju u ratu a onda u miru pišaju po vama sa svojim standardom

...

>znajući da mjenjaju raj na zemlji sa smrdijom
pa ne bih rekao da je mnogo drugacija situacija kod vas, korupcija je isto na sve strane, cak je i skuplji zivot nego kod nas, tako da je smesno nazivati je "rajem na zemlji"
>morate gledati susjeda kako vas karaju u ratu a onda u miru pišaju po vama sa svojim standardom
top cec
vidi se tacno koga pucaju kompleksi

a ća je ovi Smrdin doša odi

a to jos ne kapiram, jel funkcionise kao faradejev kavez pa ne mogu proci mozdani EM talasi? xD

>
pa ne bih rekao da je mnogo drugacija situacija kod vas, korupcija je isto na sve strane, cak je i skuplji zivot nego kod nas, tako da je smesno nazivati je "rajem na zemlji"
znači plače su i više nego dvaput veće a jedino što je kod vas jeftinije je straćare na selu, javna je tajna da vas Todorić jebe u pakšu sa cijenama koje su u mnogo slučajeva skuplje nego kod nas.
>vidi se tacno koga pucaju kompleksi
kaže paćenik na /hrv/ koncu na koji je došao trolati zbog guzobola

>znači plače su i više nego dvaput veće a jedino što je kod vas jeftinije je straćare na selu, javna je tajna da vas Todorić jebe u pakšu sa cijenama koje su u mnogo slučajeva skuplje nego kod nas.
standard je visi kod vas pa je potrebno i vise para za svakodnevni zviot. kada stavis to u proporciji sa nasim standardom i nasim platama isto je, ako naravno ne radis na bausteli nego u nekoj pristojnoj firmi, drzavnoj sluzbi ili jos bolje kao pravnik.
>kaže paćenik na /hrv/ koncu na koji je došao trolati zbog guzobola
to kazes dok nas prozivas ovde i lupetas gluposti

ampak si ti tu došel klafrat , a sad se buniš za prozivanje , zarulenec jen žaltavi

najjači ste mitomani, jel ti mene razumiješ da vi imate više cijene i energije (rusi vas tu isto trpaju u pakšu) i osnovne košarice a više nego upola manje plaće.

Al gle mene iskreno vi ne zanimate al mi ide na kurac što tu dolazite smrditi, napravite si konac i tamo ispoljavajte komplekse kolko oćete jer ti ja youve više ne dam

ne razumem bas starohrvatski jezik al lepo je sto ga negujes, da svi pricate kajkavskim ovde ne bi niko od nas jugoslovena ni dolazio sem slovenaca. eto vam predloga ako zelite da nas se resite jednom za svagda

>prehladio sam se na ponedelja
>jos uvijek sam bolestan
ubij me

cigane

mhm, mhm, da da.
Lijep post
9/10

mhm da da

youtube.com/watch?v=yCCWB5z1uG0

glazbica

woop woop

početak ubija, kasnije pada kvaliteta

youtube.com/watch?v=SwYd5cRlROE

štovani General Glasnović počeo šitpostat na twitteru
twitter.com/genGlasnovic

pa da mu popravimo malo brojke

youtube.com/watch?v=K0VYSthqzHE

temeljiti Glasnović, da koristim twitter itekako bih mu dao boost

kaportal.rtl.hr/mladi-azilant-iz-iraka-sticenik-doma-baniji-pretukli-ga-ustanove-ceka-operaciju-kbc-dubrava/

Antemurale Christianitatis

Jednostavno su glupa ljena govna ciganska, nula od kulture, doslovno su smece ljudskog roda ne znam kako drugacije da ti objasnim podmukli su i prgavi bas cigani, cak i oni rijetki bijeli medu njima su cigani

Ovo.

Predsjednica Republike i vrhovna zapovjednica Oružanih snaga, Kolinda Grabar Kitarović posjetila je danas zimski kamp Kadetske bojne u vojarni "Josip Jović" u Udbini.
Predsjednica je obišla kadete i kadetkinje koji su joj pokazali neke vježbe. Između ostalog, pokazali su joj šator u kojem su noćili, a Kolinda se zavukla u njega i sa zanimanjem ispitivala kako je spavati na niskim temperaturama.
- I ja sam spavala u velikom šatoru, američkom koje su bili i grijani, ali je međutim bila jedna noć kada su nam isključili grijanje da vide kako ćemo reagirati. Ovi mali šatori su jako dobri imaju zaštitnu foliju koja jako puno znači, jako dobro štiti i drži temperaturu, ali naravno ovi šatori koji su predviđeni za dvije osobe su puno bolji jer kada dva ljudska tijela griju prostor jest ugodnije i možete reagirati ukoliko prijetite da se kolega ili kolegica da ulazi u fazu smrzavanja za koje je potrebo reagirati da bi se izvuklo iz tog procesa - rekla je predsjednica.

...

bio bi me sram reć ljudima da sam iz splita, lagao bi da sam iz istre

>ook previše inteligentan da bi postao u eksju

#nijemojapredsjednica
#nećenasrazdijeliti

Koja vam je najdraža epizoda Dosjea X? Meni je favorit Die Hand Die Verletzt.

ono lice s marsa, mislim da je jedna od prvih epizoda

Ona epizoda s onim astronautom ili? Teško mi je shvatiti o kojoj se radi iz takvog opisa.

Space, s01e09

Tako sam i mislio, trojček.

...

dbi ako nije pitanje opstanka bijele rase nije me briga za politiku

...

Dosta cu da napisem i serem, cisto za inb4
ja ne znam ni sto se vracam iskreno, totalno me je smorilo ovde.
Aj pre sam se palio pa i raspravljao malo na te srbi hrvati teme a realno me boli kurac i za to....
Imalo je ponekada provala i da je dobar thread ali sve gore i gore, valjda smo se smorili i mi koji smo dugo ovde a niko novi da bude zanimljiv.
Pa sam preko godinu dana smarao sa mojim slikama i shitpostovanjem a sada i to smara do jaja.
Fora je sto sem par bordova sve ubitacno dosadi.
Sup Forums je bas dosadio jer non stop citam iste gluposti, klince koji prave iste threadove tipa da li su brazilci beli, zasto su ameri debeli, cuck evropa i te fore, mrzi me i da kliknem da otvorim iako je pun thread.
Sup Forums je apsolutno pederska tabla, 4-5godina sam na 4chanu i nikako ne kapiram ljude koji godinama idu na Sup Forums, od merenja kurca, pricanja o kurcu, ocenjivanja kurca, da li je gej pusiti kurac, "ribe" sa kurcem, odsecanje kurca itd....gore rekt, ylyl i ostalo.
Veruj mi da smo se mi navikli, da ode bilo ko na Sup Forums reci ce ti da je to nesto najgluplje i najpederskije za bezivotne feget virgine i edgy nastranu decurliju.
Robot koji je....brateeeeeeee, dobijem instant napad blama i cringe do kosti kada udjem, cak i imam sazaljenja pa sam vise puta pokusao da ljudima dignem moral i ego, da ih savetujem i da pricam jer mi je zao bilo.
Ovaj sajt je ogledalo otpada modernog drustva.
Fizicki zdravi ljudi i deca koji postaju umobolni, asocijalni luzeri bez ikakvog kokretnog razloga.
Ljudi koji se boje svoje senke pa uzivaju za kompom privilegiju da budu edgy a razvijaju samo takve nastranosti i slabosti a zivot prodje na kraju uz kurac.
Kada provedem par lepih i aktivnih dana da se vidim sa ribom, istreniram, zaspem i ustanem na vreme, imam obaveza itd, cesto dodjem kuci naduvam se da odmorim glavu i po navici odem na Sup Forums....tada se bas zamislim o svemu ovome sto pisem i smorim do jaja a OPET ne znam zasto se vracam ovde!!

ko /basshunter/?
jbt skroz sam zaboravio na njega, u 5. razredu je mojoj skoli bio nesto kao beatlesi 60ih

postaj last.fm profil

...

reci mi da sam pleb

vju momak, šta će burzum u sred tih mtv2 mršave sisice hipstera

što slušate trenutno, /hrv/

youtube.com/watch?v=qCfu4XK3M_0

kek svi smo osli natrag na ex-yu osim crnogorca, jebeno odigrano braco hrvati

youtube.com/watch?v=eEoVPc0XnsY

gadite mi se

Vratit cemo se na hrv, samo izljevljujemo malo autizam na ksju

pravi muškarci biraju obline

Ne, rip.

hrv izdrži

dobar jutar, momci.