/ex-yu/

saki saki izdanje

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=a6c7lvjN0os
numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=Croatia&city1=Krakow (Cracow)&city2=Zagreb&tracking=getDispatchComparison
youtube.com/watch?time_continue=23&v=uhwQn9ZDJf0
b92.net/info/komentari.php?nav_id=1299459
en.wikipedia.org/wiki/Zagreb#Climate
en.wikipedia.org/wiki/Kraków#Climate
hrturizam.hr/u-zagrebu-ostvareno-gotovo-dva-milijuna-nocenja-u-2016/
twitter.com/SFWRedditImages

kakav gej general

Prvi za T-Swizzle

zkj su finci takve pederčine na int-u

gluten ubija

o čem bumo pričali danas?

o tvojoj materi

hrvatima se ne dize na ovo
zalosno

Koljach

Ovakve osobe jesu vic ako ista

Basketach

stvarno zalosno

ko je ova ljebulja

lmao sauce

ako je dovoljno dlakava, prolazi

wtf was that

Duvaj ga Ameru glupi

evo imam ja predlog:

>standard zivota vam konstantno raste, ove godine ce vam bdp porasti za nekih 3%
>prosecna plata vam je trenutno 800e
>stambeni troskovi u strogom centru zagreba i primorskih mesta se trenutno krecu od 200 do 300e

kako vama toliko dobro ide?

Dajte, čefurji, povejte nam že, odkod je ta posnetek. Pripraviti Balkance, da nekaj naredijo, je pa tudi umetnost...

poceo sam da sumnjam da neko krisom lize moj sir. ovo me jako zbunjuje. zasto bi iko lizao tudj sir? strahujem da cu na kraju biti primoran da im jebem mater svima

da su bar opet 90e da je standard minimalan i da su ljudi normalni, eto kako

de si zlovenac

zasto ljudi beze iz vase zemlje i zale se da vam lose ide, to nikad necu da shvatim
pa ja bih ovog trenutka ziveo u hrvatskoj da mogu

Nemoj mi taj stari valirijski jebem ga

Kaj je zdaj, breti, a kaj furate trenerka stil?

ja bi u srbiji
ne mozes nista ovdje sa 800 eura, a niko ziv to ni nema osim politicki zaposlenih, to ti je ko onih vasih 40k ili 60k koliko vec dobivaju ovi koji samo sjede u uredima i gledaju u zid

a ljudi su EU govna kakvih nema, vise ne mozes ni sa kim normalno pricati, svima mozak iscurio
sad to bi bilo normalno da je i EU standard al uz ovaj istocnoevropski je prejadno

vratit ce se oni kad bjelci postanu manjina u njemackoj

>sad to bi bilo normalno da je i EU standard al uz ovaj istocnoevropski je prejadno
nije li vas standard bolji od istocnoevropskog, ili je to mazanje ociju kao sto kazes
ovde nama ludi vucic prica kako cemo uskoro imati 600e prosecnu platu lmao

youtube.com/watch?v=a6c7lvjN0os
samo bombe devedestih

>ook ti je plaća 6400 kuna mjesečno i opet ti nije dovoljno

moram smislit neki način da zaradim više novca, ovaj jebeni zagreb je skup u pičku materinu

mislim da ću polako početi proučavati dionice i kako se trguje s njima

>nije li vas standard bolji od istocnoevropskog
otkud ti to, svugdje je isti, a u sloveniji, ceskoj i poljskoj je i dosta bolji

problem je u tom sto je kod nas postavljeno sve naopako ekonomski da ni od ceg ne mozes dobiti vise nego sto ulozis

recimo u centru praga ako imas stan mozes zivjet od iznajmljivanja istog, u centru zagreba ne mozes

rusofilija je mentalno oboljenje

OVO

rusofobija je uzviseno stanje svesti

>vise ljudi u srbiji su pobili komunisti nego nijemci.
ovo je gnusna laz
>tito je bio dugo stacioniran blizu jasenovca sa svojom vojskom i nikad nije napao
jer moskva nije dozvolila da se napadne jasenovac, skoro sam citao o tome ali sam na telefonu pa nmg da trazim

>hrvatima je ostavio veliki dio teritorije sa srpskom populacijom jer je zbog njega hrvatska u danasnjim granicama, prakticki je stvorio muslimane u bosni kao zasebnu zajednicu
tito stvorio muslimane?!?!?! pre njega nisu bili zasebna zajednica?!?!?
>masovno useljavao siptare na kosovo
laz, siptari su ziveli na kosovu vec dugo vremena, nije mogao da ih "useljava" jef je hodzina albanija bila zatvorena drzava
> zbog njega hrvatska nije odgovorala za ndh
nije ni trebalo da odgovara hrvatska, nego pojedinci. oni koji su uhvaceni osudjeni su na smrt
>pare od reparacija je vecinom slao u skoro sve ex-yu zemlje osim srbije koja je bila najvise devastirana, itd
srbija je industrijalizovana, opismenjena i modernizovana za vreme tita
sve u svemu masno lazes govnarko, tvoji idoli seselj milosevic su unistili srbiju a ne bazirani tito

lel ovde bi s tim parama ziveo ko bog

>otkud ti to, svugdje je isti, a u sloveniji, ceskoj i poljskoj je i dosta bolji
jeste to je tacno, ali recimo u poredjenju sa bugarskom i rumunjom ste bolji
za ovo ostalo nemam komentara, pa kako su uopste uspeli takvo nesto da naprave lol. u beogradu je recimo kupovina i iznajmljivanje stanova na evropskom nivou, ko sto rece poljak isto ko i u varsavi npr.

>moskva nije dozvolila da se napadne jasenovac
zasto lol, ovo mi zvuci debilno

tako je

samo pishaj po sorosevcima kad god lazu ovaj napaceni narod

>ovde bi s tim parama ziveo ko bog

živio bi i ja ko bog u svojoj rodnoj slavoniji s tim novcima ali ZG...

nego idemo svi smislit najbrži način da zaradimo neke ozbiljne pare

>otkud ti to, svugdje je isti, a u sloveniji, ceskoj i poljskoj je i dosta bolji


lol, standard zivota u Hrvatskoj je najbolji u istocnoj Evropi, Poljska je 12345 svetlosnih godina od Hrvatske

kakve je veze moskva imala s jasenovcem?

vidjet ces kad srbija udje u EU pa ode milijun ljudi iz nje pa vise nema ko unajmljivati
sve je postavljeno tako da se isisaju ljudi i novac iz zemlje

>lol, standard zivota u Hrvatskoj je najbolji u istocnoj Evropi, Poljska je 12345 svetlosnih godina od Hrvatske

da je tako, onda bi mogao sa dva stana u zagrebu iznajmiti ih, otici u krakov, i tamo zivjeti u unajmljenom stanu bez problema

a netko tko ima dva stana u krakovu, moze otici u zagreb i zivjeti bolje nego 95% zagrepcana


jedini normalan standard u hrvatskoj imaju iznajmljivaci nekretnina pokraj mora, iz ocitih razloga

ja se nadam da necimo uci nikad...

>recimo u centru praga ako imas stan mozes zivjet od iznajmljivanja istog, u centru zagreba ne mozes

ali mozes zivjeti od iznajmljivanja stana u Splitu ili Dubrovniku.

nasi partizani su morali da slusaju moskvu jer su zavisili od njene materijalne pomoci

kad nadjem ono za nenapadanje jasenovca okacicu

kakve gluposti ti pričaš ma top keka

>nasi partizani su morali da slusaju moskvu jer su zavisili od njene materijalne pomoci
nisu li zavisili od engleza najvise? pogotovo kad su ovi odbacili cetnike kao najbolju opciju

ne mozes ako ga moras prvo kupiti, samo ako si iz povlastene klase koja ga je naslijedila

ja pricam o normalnim ljudima a ne o djeci jugo oficira

>rodna slavonija

od svih regiona u hrvatskoj cini mi se da istra ima najveci zivotni standard, tako da bih tamo voleo da zivim dbi

a sto ne pricas o tome kako je rasparcao srbiju i stvorio vestacku naciju a la milogorci od delova srpskog naroda dok je ove katolike u vojvodini pohrvatio
komunjarsko govno jebem ti mamu glupu

izracunaj pa dokazi suprotno

sovjetski savez je bio glavni finansijer svih komunistickih pokreta, naravno dokle god su igrali kako moskva svira

napusis mi se kurcine nakazo ti i svi tvoji smrdljivi preci izdajnici

>da je tako, onda bi mogao sa dva stana u zagrebu iznajmiti ih, otici u krakov, i tamo zivjeti u unajmljenom stanu bez problema

Nisi u pravu, standard zivota nije ovo koliko mozes zaraditi, al tvoja kupovna moć u zemlji u kojoj zivis.

U Zagrebu ljudi mogu zaraditi vise nego u Krakovu, a cijene su nize.

Osim toga, standard zivota nije samo novac, al takoder - klima, ljudi, hrana itd, sta je bolje u Hrvatskoj.

sve krivo...

numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=Croatia&city1=Krakow (Cracow)&city2=Zagreb&tracking=getDispatchComparison

Indices Difference Info
Consumer Prices in Zagreb are 29.53% higher than in Krakow (Cracow)
Consumer Prices Including Rent in Zagreb are 16.72% higher than in Krakow (Cracow)
Rent Prices in Zagreb are 17.42% lower than in Krakow (Cracow)
Restaurant Prices in Zagreb are 22.19% higher than in Krakow (Cracow)
Groceries Prices in Zagreb are 38.91% higher than in Krakow (Cracow)
Local Purchasing Power in Zagreb is 16.89% lower than in Krakow (Cracow)

dobar kontra-argument nakazo komunjarska
doci ce dan konopca kada cemo vas i ostale izdajnike vesati

pusices mi kurac bogalju utronjani, cuj on bi nekog da vesa a ne sme da izadje iz svoje sobe hahah usro sam ti se u usta

youtube.com/watch?time_continue=23&v=uhwQn9ZDJf0
bio tko irl? "neonacisti" veli index

ovo je bullshit

U Krakovu mnogi ljudi rade za 500-600 evra, ovo je siromasan grad, prihod od turizma nije visok, u restoranima itd., plate su niske.

vidim da sam te toliko unistio onim iznad da jedino sto ti je preostalo je da vredjas
jos uvek cekam argumente koji pobijaju one moje tvrdnje o vama izrodima
samo vi cekajte i docekacete dan kada vise necete postojati

a u zagrebu vecina radi za 450 a turizma nema

sgn

zar nije zagreb pun turista

bitcoin

0w0

kakvih turista, sta bi turisti radili u zagrebu, imaju za vidjeti katedralu i... i nista

grad nam ima centar koji se moze prehodat od jednog do drugog kraja u 10 minuta

tko je ova desno

pa je, sad su tijekom ljeta samo turisti i oni koji moraju radit bili u zagrebu, svi ostali na moru

>pun
ima ih, ali da je pun? daleko od toga.

neko iz zagreba je ovde pricao pre neki dan kako je pre 10 godina bilo uzasno ali da sad ima turista i da je standard mnogo bolji nego tad zbog najezde turista, pa zato pitam

>neko iz zagreba
odnosno, neko je cuo od svog prijatelja iz zagreba to sto rekoh

turista je bilo i tada

>a turizma nema

Ako u Zagrebu "nema turizma", tada u Krakovu takoder nema. Zagreb i Krakov su slicni gradovi.

U Poljskoj treba vise platiti za centralno grijanje, u Hrvatskoj nema takih problema

jes al sad ih kao ima vise, pa su se vise kafica otvorila, vise radnih mesta i sl.
tako sam ga razumeo

malčice pretjeruje

>Zagreb i Krakov su slicni gradovi
zato ih i usporedjujem. pogledaj koliki je "turisticki centar" krakova a koliki je zagreba. ja ne znam sto bi preporucio nekom tko dolazi u zagreb osim da se okrene i ode u krakov.

>U Poljskoj treba vise platiti za centralno grijanje, u Hrvatskoj nema takih problema
kako nema, mislis da se mi grijemo na ljubav?

uzmi streetview pa se prosetaj po ulicama i ulicama gdje su apsolutno svi poslovni prostori u prizemljima zatvoreni, prodaju se, propadaju, jedino su radnje za otkup zlata u svakom bloku...

kontam da ma koliko izgledalo lose, ne mos biti gore od srbije

tu si u pravu

>probudim se
>i dalje zivim u gradu koji nema katolike,musimane i camuge

ali mora da ima cigane
u kom to gradu zivis?

i nije neka utjeha

ima cigana al nit prose nit su nasilni,bukvalno ko da ih nema jer ih je bas malo,jedva 10ak na 70 000+ gradjana, ne moze to ovde ko u smrdogradu

jesi to u zapadnoj srbiji? cacak, uzice?

U Krakovu prosječna plaća bruto oko 4300 PLN, ovo je ~1000 evra, neto ovo je 720 evra, a kazao sam, da mnogi ljudi rade za 500-600. Krakov je jedan iz najsiromašnijih velikih gradova u Poljskoj.

>pogledaj koliki je "turisticki centar" krakova a koliki je zagreba

U Krakovu on je takode malen. U Krakovu skoro nema grada iz 19. veka, on je bio mali grad u Austriji, sve istoricni znamenitosti su iz vremena prije 19 veka.

>kako nema, mislis da se mi grijemo na ljubav?

>u zimskim mjesecima temperatura ne pada ispod +5 C
>u Hrvatskoj treba grijati

da

ma mimozice mamine

b92.net/info/komentari.php?nav_id=1299459

znaci u svakoj jebenoj vesti vezanoj za vucica uvek ima pun kurac botova
kako im vise ne dosadi jbt, svima su se smucili i svi su ih do sada provalili, bukvalno im je izbledela fora

nema gorih govana od cacana i valjevaca

Volim kada djocko upadne u kafic dok ga fixon ceka sa nekim goticarkama anime fanonkama i pita EL IMA NESTO ZA JEBANJE OVDE

ne razumem

>>>u zimskim mjesecima temperatura ne pada ispod +5 C

en.wikipedia.org/wiki/Zagreb#Climate
en.wikipedia.org/wiki/Kraków#Climate

sve skoro isto

hrturizam.hr/u-zagrebu-ostvareno-gotovo-dva-milijuna-nocenja-u-2016/
A i ove godine su već pričali da su bolji rezultati nego prošle, imaju svakakvih sajmova i tak neš pa se nakupi

uvek sam mislio da je nocna mora vrh vrhova dok nisam odgledao ponedeljak vece pre nekoliko godina

zasto hrvatska, iako manja od srbije ima 127 gradova, a srbija ima svega 26?

a u krakovu:

>Over 10 million tourists visited Kraków in 2015

dosli camuge jebat

i opet smo na koncu bolji od hrvata

iz istog razloga kako je zagreb,ona selendra obicna glavni grad
ispade da je to isto ko sto je bazzograd glavni grad srbije