Was your country better under communism?

Was your country better under communism?

Mine was. Serbia was so much better under Yugoslavia, our economy was thriving and people lived better. When we threw communism away in favor of capitalism, our country fell appart and now its one of the poorest countries in europe.

Fuck capitalism

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=Lce4k8j9SRM
twitter.com/NSFWRedditImage

Pusi kurac, komunjaro

Yugoslavia was relatively good only because it was less commie than other commie countries. The most important thing was that you weren't robbed by Roosia and you could trade with the west or work as gastarbaiters in western Europe, so the leftovers of capitalism actually made you a decent country. And it was like that because Yugoslavia was ruled by Slovenes and Croats, if it had been governed by Serbs, it would be a shithole like Bulgaria.

And Yugoslavia ceased to exist because of your pure stupidity so I don't know why you miss it.

Što ste tražili to ste i dobili. Bilo je vreme kad su Hrvati vama govorili da treba decentralizirati državu, da ona mora da prelazi na kapitalizam ali niste slusali pa tako se to završilo. Sami ste srušili lepu zemlju i zato vam jebem picku materinu.

Do negde ovo dbi
Ako bi tada poslusali Slovence barem malo danas bi Yugo postojala i verovatno bila bi i u EU

Zasto bi uopste bili u EU?

Bilo bi, ali celi svet zna da su srbi glupi i nikad nekog ne bi poslušali kad neko mudro govori. Nikad nije vredno očekivati da Srbi počnu da misle.

#
Zato sto tamo su i Slovenci i Hrvati i žive bolje od Srba a Srbi hoće da rade u zemljama EU

Goni se sa Sup Forums jebeno komunjarsko smeće.

zbog istih razloga sto su usli i druge?

>Zive bolje od srba

Objasni mi, molim te. Sta, dobija vecu platu od mene? Pa drzava mu uzima pola te plate a i mnogo su im skupe stvari (zemicka u sloveniji evro po komad LOL).

Daj ne seri, bugarska je u evropskoj uniji pa gore zive nego mi. U madjarskoj ne mogu ni da peku rakiju jer moras da platis neku ogromnu sumu za dozvolu, koji kurac. Jebes EU, ionako se raspada polako. To sto nasi politicari oce u EU ne znaci da vecina ljudi misli tako

Zašto Makedonija nije u EU? Ne mislim da volite komunizam kao Srbi.

Znaci ako hrvati jedu govna moramo i mi?

Makedonci su isto Yugonostalgicare, pogotovo sto nismo ratovali s nikome.

NICE ENGLISH ABILITY DUMB SLAVS

Mislio sam na sve druge drzave ne samo HR i SLO

>tfw britbong thinks that latin script is his property

Angliiskie pidori ne mogut v yaziki, xaxaxa

Ne mozes ti da uporedjujes zapad sa nama.

>odjednom 10 osvoboditelja oslobadjaju tred
lel

pa usle su ex-varsavski i ex-sssr zemlje nisu oni zapad
ako ti mislis da bolje zivite od njih onda sta ti ja mogu da kazem

mada sad znam sta ces rec da su ih pribrali vise samo kako oni ne bi opet potpali pod rusije i zbog eksploatacije jeftine radne snage
a mi smo sad isto to samo bez beneficije clanstva

Ovo.

Šta pušite svi EU kurac? Od kada je vrijednost države određen njezinoj sposobnosti da proizvodi retardirane gluposti koje nam uopće ne trebaju? Zapadnjaci bi prodali i dušu i mamu da mogu mogu bit premium wagecuck i kupit neko novo beskorisno smeće. Nije bitan sistem nego kvaliteta ljudi. To očito možeš vidit po tome što su neke kapitalističke zemlje isto Nigeria-tier. Bitna je duša. Prekinite srat Srbinu koda da je on samostalno sjebo sve. Ujedinjena Slavenska Federacija kada?!

Usle su jer im je obecano sve i svasta, vidis sad, EU trazi od poljske i madjarske da prihvate milione muslimana. Tako cemo i mi kad budemo u EU, prvo ce stvari da poskupe jer nasa vlada hoce da imamo iste standarde kao u drugim zemljama EU, a posle ce da nas jebu u zdrav mozak sa svim onim regulacijama i onda na kraju ce traziti da prihvatimo milione nekih isisovca.

Zajebi EU

Iako im uzimaju polovinu place, oni zarađuju više od vas neto. U EU nema takve korupcije, mozete putovati po svim zemljama itd. Sve je tamo bolje. Rakija nije argument lol, ne znam kako je to u Mađarskoj ali u Poljskoj možeš da napraviš alkohol za svoje potrebe.

U Srbiji je više muslimana nego u Poljskoj, ovo je kako su oni od nas tražili da ih uzmemo.

pa EU moze da trazi ali tesko ce to biti nisu oni kukove ko nas
vidi moja je poenta sledeca: mi gubimo u svakom slucaju, razlika je u tome sto dok si nadvor gubis sve, unutra bar nesto povuces i za sebe
i to je to

Yes and nô. Armenia had an okeconomy because of factories and refineries which received free resources from other soviet states. However the peasants and poor people suffered from starvation,extreme poverty and high crime.

And degenerate Slavic culture ruined us many people act like complete degenerates trying to copy russian thugs.

Nećemo da uzmemo nikakve muslimane, čega se bojiš?

>Was your country better under communism?
Mine also was.

Pa kad im uzmu pola plate ispadne da zaradjuju skoro isto sto i mi, mozda malcice vise. Sta ti to znaci da mozes da putujes bilo gde? Kakav ti to glup argument, pa ja sa srpskim pasosem mogu isto bilo gde u evropi da idem osim Engleske gde treba da odvojim 100 jura za vizu.
>u EU nema takve korupcije

Seres. Itekako jos uvek ima u bugarskoj, rumuniji, grckoj, madjarskoj i u ostalim ex komunjarskim zemljama. To sto nema korpucije u nemackoj ne znaci da cemo mi automatski biti ko nemacka. Kenjaj vise evropsko govno

Nisi mi rekao kakve benefite bih dobio u EU osim jos retardiranih zakona

Bosnjacki muslimani i ovi muslimani iz avganistana nisu isti

>ono kad dođe govno poljsko siriti nemir i neslogu među narodima
mrs jebem ti mater mrtvu poljacku kurvo idi ribaj wc skoljku za to ste jedino dobri

Cekaj kad vas pritisne merkelova, ima da jaucete ko jagnje pred klanje

Rekao sam istinu, jer ljut sam kad mislim da bismo mogli imati bogatu Jugoslaviju u EU a nemamo.

nemir su širili tvoji djedovi partizani lololol

Seres rodjace, vidi se da vam je EU isprala mozak. Na kraju ces reci da poljska ne bi prezivela bez EU hahaha

mogucnost da se slobodno kretas vise od 90 dana kroz eu drzava, da studiras ili ba radis
ove su ti bas koje bi kao individua mogao iskoristit
one opce su ti para za infrastrukture kako bi zapadnjaci dostavljali jos vise od njihova govna koje ti u svakom slucaju primas i sad, razvoj bizinisa
ovo sto se napamet sad secam

rasirili su tebi i tvojima dupe ustasko hahahaha

Prezivela bi al bi bila siromašnija od Srbije, kao Ukrajina

Jebem ti komunisticku mate ti smrdljiva pedercino. Zbog komunizma smo se klali sa celim Balkanom i pod komunizmom je Tito slao Srbe na Goli Otok.

budi na sljedećem okupljanju antifašista i nosi crveni šal da se nađemo lololol

Zasto mislis da britanci i ostale zemlje zaposljavaju poljake da im ciste wc solje?

To ti mislis

Jel ti shvaćaš da su Nacisti bili protiv kapitalizma jednako koliko i protiv komunizma? Jel ti stvarno misliš da bi oni podržavali ovaj neo-liberalni kapitalizam koji je jezgra EU? Dragi moj Hrvoje Horvatu, samo zato što se neko protivi kapitalizmu ne znači da je komunjara.

pasta nije adekvatna

Kakva pasta? Govorim ti istinu. Kakva si to ustaša kad ne znaš ni osnove? Jel ti misliš da je nacizam pljuvanje Srba dok podržavaš neo-liberalni sistem? Ako to radiš onda si samo korisni idiot i ništa drugo.

di sam ja išta od toga reko?

Hrvat se protivi ovom Poljaku jer šiluje za EU i razdvaja Balkanske narode, a tvoja reakcija je da od nikud spominješ Partizane (osim ako nije drugi user). Kakve to veze ima s temom? Ja sam si onda isto dao za pravo da serem o Ustašama na bazi .

Hrvatska ima više veze sa Poljskom nego sa Srbijom, mi smo bijeli Hrvati.

It definitely was.

Znam i shvaćam. Volim Poljski narod i smatram ih braćom, ali to ne znači da se moram slagati sa svakim Poljakom oko svakog političkog pitanja. U ovom slučaju se više slažem sa Srbinom. Jebiga.

ma ti si kurac aj molim te pokopaj se vise sa tim
vise vam drzava lezi na njemackoj zemlji nego onoj koja bi vam zapravo trebala pripadati
sa srbima djelimo jezik a djelili smo i drzavu sa vama nadam se da necemo nikad ako ste takvi

Nećeš da mi kažeš da je ti loše u EU.

I nemoj da kažeš da vas hoću razdvojiti ako sam hteo da bi postojala Jugoslavija

Ja sam Slavonac i apsolutno ništa se meni nije dogodilo otkad sam u EU osim što meni prijatelji i rodbina napuštaju domovinu. Idealist sam i ne vjerujem da je malo poboljšane BDP-a vrijedno gubitka naroda. Pogotovo educiranih mladih ljudi koje smo sada najvjerojatnije zauvijek izgubili. Možda dođu tu i tamo na godišnji i to je to. Također ne volim neo-liberale pa je prirodno da ne volim EU birokrate.

To što sam rekao da razdvajaš nije fer od mene, to moram priznati. Samo želim reći, znam da je podosta emotivna tema, ali ubuduće bolje je ne vrijeđat Srbe koji su najvjerojatnije mladi i nemaju veze s odlukama koji su njihovi preci donijeli. To samo stvara atmosferu u kojoj se njihova mišljenja o nama neće promjeniti.

A tebi je kao lepo da te svabe jebu u dupe?

brm brm

jebiga prdiguzi smrdiguz

Govno jedno prodano, prodao si se za EU pare, prodao si svoju otadzbinu i narod za neke pare koje ti EU nudi.

Sram te bilo

>Fuck capitalism
it was YOUR fault that the country went to shit

uostalom, ulaskom u eu smo se i sluzbeno odrekli suverniteta iako su nam na vlasti odavno bili sluge neoliberalizma i eu, samo sto je kod nas ta stoka najcesce zapakirana u domoljube

>Fuck capitalism
I think you meant to say "Fuck declaring war on all your neighbours"

the cringiest thing i ever see when we talk about yugoslavia here is when fucking foreigners come thinking they know shit about some conflict they will never be able to understand

I'm diasphoria with Family from Zagreb, some village in Fuck-all bosnia and In Vojvodina

t. serb

>Five basic rules of propaganda

The rule of SIMPLIFICATION: reducing all data to a simple confrontation between 'Good and Bad', 'Friend and Foe'.

The rule of DISFIGURATION: discrediting the opposition by crude smears and parodies.

The rule of TRANSFUSION: manipulating the consensus values of the target audience for one's own ends.

The rule of UNANIMITY: presenting one's viewpoint as if it were the unanimous opinion of all right-thinking people: draining the doubting individual into agreement by the appeal of star-performers, by social pressure, and by 'psychological contagion'.

The rule of ORCHESTRATION: endlessly repeating the same messages in different variations and combinations.

Which category do you think your post falls under?

is communist nostalgia that common among other ex-yugo states? or is it shrugged upon in public?

We never declared war on anyone. Technically Croatia and Serbia never declared war on each other, its just that Serbia was sending weapons and ammo to the separatists in Bosnia and Croatia. We never declared war on Bosnia either

no

a lot of people here admit yugoslavia was better, even those who participated in the war, but dont want it back because of nationalism, mostly on public tv and news you will find people talk negatively about those times but privately a lot of people like it better than todays croatia and want to be back in yugoslavia

Misliš da kako jebu? Ne moramo da prihvaćamo muslimane, ništa ne moramo, ali kad je tebi Seselj kazao da nas Nemci jebu, možeš da verujes ako ti lakše ziveti.

Moj narod se ne žali. Da ne bismo htjeli biti u EU, ne bismo bili.

The specifications don't matter, being at war is bad for the economy

Njemačka također nije proglasila rat Poljskoj 1939 godine.

Daj mi jedan dokaz da je srbija javno proglasila rat hrvatskoj/bosni

Pa vidim kako se ne zali kad ste popizdeli kad vam je nemacka rekla da primite muslimane

nope

our country was absolutely ruined, from the economy thru the ecology to the brain drain

we are still fucked bit at least its getting better every year and i would say people have decent standard of living now here

I nećemo ih primiti. Naravno necemo pristati na sve što će nam EU da kaže ali ovo ne znači da ne volim EU zbog toga. Poljska ima skoro najvise posto ljudi koji podržavaju članstvo njihove države u ovom savezu

Daj mi jedan dokaz da je Njemačka proglasila rat Poljskoj.

Ne umes da se raspravljas sa ljudima, znas jedino da lazes i da shilujes EU. Aj cao

You guess.
At least easily accessible social lifts existed.
Without them my mother's family would live in some bumfuck-nowhere village in Pskov oblast.

Vidim da mi nećeš dati.

>he thinks communism = getting robbed by Roosia and not trading with the west

Real communism was like that.

Ja sam te prvi pitao za dokaz, a ti si mi odgovorio sa pitanjem. Nisi se ni potrudio. Ti si obican trol sa poljskim proksijem

that means small dick for anyone wondering

>And Yugoslavia ceased to exist because of your pure stupidity

>implying the superpowers would allow the continuation of the Non-aligned bloc

would Jagr have the money to train in hockey and become who he is?

Neću da ti dokažem da niste PROGLASILI rat Hrvatskoj, to je istina. Al u stvari ratovali ste sa Hrvatskom i srušili ste Jugoslaviju.

Yes, the fall of the SU was a mistake...

yeah

its not that expensive sport, its more about time

and his family get back properties stolen by commies

slovenci su poceli sa rusenjem jugoslavije a sa hrvatskim nacionalistima su strane sluzbe vec dugo prije toga suradivale i davale pare tako da optuziti srbiju za rusenje jugoslavije jednostavno nije istina

>its not that expensive sport

pls

>and his family get back properties stolen by commies

according to him, hewas raised in a farm

I'm not in favour of any tyranny, but the education,art and athletic game of the soviets was on fleek.

FPBP
youtube.com/watch?v=Lce4k8j9SRM
our mistake that our retarded king even made the shithole called yugoslavia

Good riddance

around 1k usd for equipment, another 300-500 bucks for trips(skiing etc)/year

you mean doping, brutalism and people banned from education?

gtfo

membership is sponsored by cities

>membership is sponsored by cities

AHA

we're supposed to let that fly


>doping, brutalism and people banned from education

no I mean free participation and free equipment in that era

t. Četnik ili Ljotićevac

slovenci nisu hteli razrusit jugu dbi

nepristojno

Idi, zovu te ovi sa filozofskog na anti fasisticke proteste

Without a doubt. Look at all these people going over to east germany from the evil capitalist west germany when the berlin wall came down