/polska/

edycja polski przedwojennej

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=D3CSsvtw-h0
twitter.com/SFWRedditGifs

ma ktoś tego gifa z papajem rozkłądającym się w trumnie?

prawactwo to choroba umyslowa

dobranoc ptysie wy mone

jestem prawakiem

dajcie you temu postowi to zapostuje swoja twarz

polskość to nienormalność

UWAGA EDYCJA NIEDAWANIA (YOU) DOSŁOWNIE ABSOLUTNIE NIKOMU

>stanisławów to teraz jakiś iwano frankiwsk
jebane banderwoskie kurwy

spoko

ale zjebałeś pięćdziesiąt dwa pięćdziesiąt sześć

ssij pałę pięćdziesiąt dwa dziewięćdziesiąt cztery

Nie dam księdzu na tace, ale boli mnie lost Ukraińców. Mam nadzieję, że nikomu coś takiego się znowu nie przytrafi.

...

nie wpuscilem ksiedza po koledzie

nom, na przykład syryjczykom

postujcie wasze miny kiedy zesraliscie sie i smierdzi
najlepiej kiedy zrobiliscie to przy innych osobach

Nice try, but Vilnius belongs to us

Sprawa Syryjczyków boli mniej bo Amerykanie wraz z Żydami chcą pozbyć się po prostu Assada, taka taktyka jest już typowa i dobrze znana. Ukraińców natomiast dręczą Rosjanie, co udają Słowian.

>ukraińcy zabrali lwów
>litwini zabrali wilno
>pepiki zabrali zaolzie
>słowacy zabrali spisz
tak w sumie to nam tylko został kraków jako takie prawdziwe polskie miasto.

nie mam miny kiedy

>kiedy gówno rozdziera ci rów

nie znam uczucia
pedale

warszawę rozpierdolili
zachodnia polska to miasta niemieckie
więc co nam zostało?
kraków
takie fakty

>województwo "śląskie"

moja mina kiedy popelniam samobojstwo

kiedyś mnie pochowają na wawelu

Każdy piękny ogród należy pielęgnować i od czasu do czasu trochę go przystrzyc kiedy głowę zaczynają wychylać młode szlacheckie pędy które poczuły się odrobinę zbyt pewnie.

CIĄGLE PADA

kuce pomozcie mi wsadzili jakies gowno jebane i teraz jak nie odblokuje skryptu adglare.net to mi sie laduje tylko tekst na stronie jak oszukac zyda blagam pomocy

znowu postujo ciekawe mapy i nazyw miast :DDDDDDDD

kiedyś ktoś pokocha mnie

Spale kołobrzeg i wybuduje posąg z gówna

a ta wczesno sredniowieczna wiocha z długimi domkami ??
to jak najbardziej polska osada

...

jaka

yeah and breslau is polish XD

Wszyscy jestesmy tylko nic nie znaczacym pyłem w kosmosie ;)

wszyscy jesteśmy ludźmi :)
polak to to samo co niemiec albo etiopczyk :)
HUMANS ARE ONE RACE

sram

dobry post

>>słowacy zabrali spisz
Spisz akurat był kondominium polsko-węgierskim
>King Sigismund of Luxembourg, ruler of Hungary, pawned 13 of the towns of the former Province, in exchange for the amount of 37,000 Czech sixty-groschen coins, that is, approximately 7 tonnes of pure silver. This was to finance his war against the Republic of Venice. The pledged towns were to be returned to the Kingdom of Hungary as soon as the loan was repaid; nobody expected the pledge would take 360 years to redeem (from 1412 to 1772).

>From 1412 the pawned towns were officially known as the "Province of 13 Szepes Towns" (although it included also the three towns in the territory of Ólubló, making a total of 16 towns). It was led by a count elected each year by a council including representatives of the towns, past mayors, and the previous count. The 13 main pawned settlements did not form a continuous territory.

>The towns kept their privileged status (now in fealty to the Polish kings who did not alter their privileges). The Polish king ceded his interest in the towns to Count Sebastian Lubomirski in 1593, whose family then became effectively the proprietors of the province.

>The remaining 11 of the former 24 Szepes towns, which created the "Province/Union of 11 Szepes towns" in 1412, were not able to maintain their privileges. As early as 1465 they were fully incorporated into the Szepes county, i.e. they became subjects of the lords of the Spiš Castle. Some of them gradually turned into simple villages and lost their German privileges. Having privileges from both the Polish and the Hungarian crowns gave the "Province of 13" to significant commercial advantages over Lőcse (present-day Levoča) and other towns in the "Province of 11".

Ludzie to tylko zwierzęta ;) Wojny tego nie zmienią

Jest tu user od ćwiczenia na siłownię?

>The pawned territories remained politically a part of the Kingdom of Hungary (and of its Esztergom diocese), while the revenue from the territories went to Poland. Poland also held some administrative powers in the area and was entitled to appoint a governor/administrator (starosta) for the territories, with his seat in Lubló, to manage them economically (especially to collect tax revenues) and to position guards at important road crossings even outside the pawned territories. One of the first Polish governors of Szepes was the famous knight Zawisza Czarny. Due to their complex political and economic status (German towns with Slovak subjects, although the number of Slovaks in the towns was less than 5% in the area pawned to Poland), the towns declined economically.

>Attempts of the Kingdom of Hungary to repay the debt (most notably in 1419, 1426, and 1439) failed and later the will (or ability) to pay declined. After alleged mistreatment of the towns – especially by Teodor Konstanty Lubomirski, Maria Josepha of Austria (queen consort of August III of Poland), and Count Heinrich Brühl – Maria Theresa of Austria decided to recover them by force. She took advantage of the Polish noble insurrections in the second half of the 18th century and occupied the towns in 1769 (with the apparent consent of the then Polish king Stanislaus II of Poland) without debt repayment. This act was confirmed by the First Partition of Poland in 1772. In 1773, the pawn was cancelled. In 1778, the 13 towns regained their privileges of 1271, the privileges were extended to the other three previously pawned towns, and this newly formed entity was named "Province of 16 Szepes towns". However, the privileges were gradually reduced and some 100 years later only religious and cultural rights remained. Finally, the province was dissolved altogether and incorporated into Szepes county in 1876.

>1412
no dobra
ale co w roku 1919 roku?
ile mieszkańców tego terenu wtedy mówiło po polsku i uważało się za polaków? hę?

jest tu user co gra w wowa?

wiem że to przynęta (bait) ale to zwyczajnie w swiecie boli patrzeć na takie idiotyzmy.
ludzie to ten sam gatunek a nie rasa.
równie dobrze możesz powiedzieć że Yorki i Rottweilery to ta sama rasa.

Tutaj mamy model znakomitej podkaszarki do szlachty, autorstwa dobrodusznego doktora Guillotina.
Chociaż istniały również inne interesujące modele, Kaligula miał kilka ciekawych pomysłów idących w dobrym, masowym kierunku:
youtube.com/watch?v=D3CSsvtw-h0

Osobiście nie obraziłbym się gdyby pójść odrobinę z duchem czasu i nawrzucać im tam do tej sali po prostu pare garści granatów.

i czemu nas napadła czechosłowacja i zajęła zaolzie i doszła aż po wisłę? kiedy myśmy się bili z bolszewikiami na wschodzie?
ach tak, bo to zdradzieckie kurwy a ty nie jesteś polakiem

jest user z grecka flaga?

-ON

>kiedy mama wraca z pracy i zaczyna drzeć pretensjonalnie pizde i cała miła atmosfera relaksacji znika
ty kurwo

to chujowe anime

nie lubię cwela

>ile mieszkańców tego terenu wtedy mówiło po polsku i uważało się za polaków? hę?
To jak się powołujesz na nacjonalizm to nie mów że nam "ukradli"

chce tylko jednej rzeczy
zęby zęby zęby zęby

Gram, ale na serwerze pirackim. Jebać wszystko co zrobili po Kataklizmu.

jest user z polska flaga?

>kiedy mama wraca z pracy i przynosi ci fajną gitarke w prezecie swiatecznym.
dzieki mamus :D

>ach tak, bo to zdradzieckie kurwy a ty nie jesteś polakiem

>
Po prostu zapodałem fakt historyczny, weź wyluzuj

ale skoro większość ludności tam się miała za polaków a oni ten obszar sobie zaanektowali
to co to jak nie kradzież?

przeciez cata to bylo gowno jebane mop najlepszy dodatek

BANANY WYPIERDALAĆ

nienawidzę antypolskich kurew

hehe dawaj mati anektujemy szikago XD

Polska okupowała terenie Rusi Kijowskiej.

>porównywajmy kolonię emigrantów do terenu pogranicznego na którym mieszkali polacy od wieków XD
ty jebany debilu

...

To tak jakby powiedzieć że Niemcom Kraj Sudecki ukradli w Wersalu

tylko dla waszej informacji
jest tu osoba z litewskiej mniejszości mieszkająca na suwałkach
jest również dwóch ukraińców
jeśli się zastanawiacie skąd antypolskie posty - teraz wiecie

wiecie jak dawac you?

no kurwa pomozcie mi z tym szambem bo jak nie odblokuje tych nowych botnetow to mi strona nie dziala

są też polacy którzy widzą ten jebany żart i burdel który ciężko narodem nazwać

>ktoś wspomina słowo "gwałt"
>tug od razu staje ci pała

to wy mnie doprowadziliście do tego stanu anony

bo ukradli, sudetenland to region absolutnie niemiecki, zamieszkiwany przez niemców od wieków
nie wspominając o tym że pepiki ukradli od niemców mieszkających tam stył piwa którym się szczycą i masę infrastruktury

jestem putinskim trollem
dodaj mi do listy

...

to jebani antypolacy polska dla polakow ale tylko prawdziwych czyli katolikow glosujacych na pis wszyscy inni to lewackie zdradzieckie mordy kanalie i zabili prezydenta i powinni sie modlic do jaroslawa wiecznie dziewicy o nawrocenie poki nie jest za pozno

Widziałem tę scenę z Kaliguli mając z 5 lat.
Ocenzurowali sceny seksu ale nie to.
Ktoś pomyślał że zdeprawuje mnie bardziej widok penisa czy cycka niż tego.

to ale nieironicznie

>ktos wspomina słowo stulejka
>od razu boli cie chuj
szkoda ze nie jestem żydem anoni

No właśnie czemu właściwie Czechosłowacji przypadł Kraj Sudecki. No przecież tam zdecydowaną większość Niemcy stanowili nie?

...

Przecież Czechy i Morawy były częścią Austro-Węgier a nie Niemiec
Debilu

grecki
>wpierdala buraki jak pojebany
>zaplanowal atak na WTC
>wpierdala baranine do kazdej potrawy
jebac go

>t. żyd

ale kurwa podczas "london surrender" to ten obszar przypadł rzeszy jebany debilu
nie wsponinając o tym że ludzie mieszkający tam mielie się za niemców, tak samo zresztą jak wszyscy austryjacy, aż im po wojnie powiedziano że są czymś innym od niemców
austryjacy zawsze uważali że są narodem niemieckim, aż do 45 roku

>od razu boli cie chuj
haha, frajer, a ja już nie mam i mnie nie boli
>bo prawie nic już nim nie czuje po zabiegu

Czechosłowacja powstała żeby w państwie czeskim była zdecydowana większość Słowian

KURWA W KONCU POLITYKA
>STAJE MU PALA
HMMMMMMMM PODZIELE SIE Z WAMI MOJA WIEDZA
>DOCHODZI SPERMA NA MAPE POLSKI
HMMM POLSKA NIEMCY ROSJAAAA HAHAHA
>WALI KONIA I PATRZY NA NAZWY MIAST
HAHAH FLAGA KRAJ PANSTWO POLITYKA HAHAHA

może i jestem polakiem ale tylko z narodowosci

Cebulaczki, in normal live you are nice guys. But on the Internet you are so retarded. What's wrong with you?

nie polityka tylko historia i pouczanie pojebów

>nie wsponinając o tym że ludzie mieszkający tam mielie się za niemców, tak samo zresztą jak wszyscy austryjacy, aż im po wojnie powiedziano że są czymś innym od niemców
>austryjacy zawsze uważali że są narodem niemieckim, aż do 45 roku
Zgadzam się ale to i tak nie oznacza że Niemcom się po prostu Kraj Sudecki należał od tak

There better be no Ukraine hating posts. I won't let it happen.

no tak czy siak zaolzie i spisz to nasza glina

Co kurwi? Bo mi occupuvali Polshy? A ne, bo cze polaki occupuwali Ukrainy.

we're hating on czechoslovakia at the moment
ukraine's turn is later

Duble decydują jaki numerek wybieram, triple — tekst.