/polska/

polsko australijska noice edycja

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=_9XHBboaJCE
youtube.com/watch?v=xjT3ElorV8M
youtube.com/watch?v=AY0tGmP5t40
youtube.com/watch?v=HOTnvPE_LMY
twitter.com/SFWRedditVideos

Pierwszy.

elo

ale nudy dzisiaj

chce leciec do australii żbsz i nosic ten australijski kapelusz

czuje że już wiosna
z roboty wracałem spacerem (jakies 5-8km nie wiem nie liczyłem) w samej koszulce
a jak tam u was pogoda anoni ? tu we wrocławiu zajebiscie

dp

sniegu najebane i mróz jak w zime

>w samej koszulce
jesteś jednym z tych grubasów?

ale u nas to nie z angielskiego przyszła, a z włoskiego, bo my się wtedy wciąż jeszcze jaraliśmy półwyspem apenińskim i Rej jeszcze nic o gęsiach ani nie wspominał. Ogólnie to herba znaczy roślina po łacinie + tea (czytane tja) oznaczało nazwę rośliny. A że w języku polskim naturalnie nie występuje j/i po t, to się "utwardziło" do "ta" herba+ta. Dzięki temu, że wtedy jarano się włochami, nie nastąpiło zmiękczenie naturalne dla języka polskiego tja>cia>cza, bo ludzie wymawiali to po łacinie przez t. Byśmy skończyli z herbaczą, albo nie daj Boże z czajem, gdyby nie to.

>nigdy nie będziesz tak inteligentny

-7°C, rano było -12°C, śniegu brak i wieje

grubas to dużo powiedziane ale jestem taki troche chubby 75kg/179cm
żbsz jak patrzyłem po ludziach to grubasy sie grubo ubierają a reszta tak dosyc czilowo
interesujące
dzieki za sprostowanie

Jak nie wieje to wcale zimno nie jest

mialem isc na silownie ale nie poszedlem opinie

Jak kicham to mówię
>apsik
Mam nadzieję że nie tylko ja tak

jak kicham to mówie dzieki zanim mi ktokolwiek nazdrowie powie
w sumie to mówie dzieki nawet gdy jestem sam

ja mowie AtSIUU

Takie niskie temperatury jako szkielet są dla mnie najgorsze ehh

wszystko nauczone przy okazji gównopostowania. Historii Bałkanów, a zwłaszcza Serbii, nauczyłem się czytając co jakiś czas artykuły z wikipedii, żeby gównopostować w /ex-yu/. Językowych rzeczy nauczyłem się głównie na potrzeby gównopostowania w ogólnie rozumianych nitkach "słowiańskich", tak samo jak legend rosyjskich, historii Rusi itp. No i dużo o ludach Kaukaskich i Irańskich, żeby mieć jak najlepszy background do larpowania jako Sarmaci. No i o tej herbacie trochę też czytałem. Najwięcej jednak o historii Polski się dowiedziałem i przeczytałem, by móc gównopostować na Sup Forums jak i na Sup Forums.

ja jak gadam ze swoją siostrą to odpowiadam za nią, uprzedzam ją jeśli odpowiedź jest krótka i schematyczna

>tja>cia>cza
przecież ć się nigdy nie zamienia w cz
nie było nigdy takiego procesu fonetycznego
nawet jak miałeś psł. *tj, to ono przeszło w

pewnie nie dajesz jebania ale to dosc nie uprzejme jest

zjedz cos

ja mówię "a....ciu"

>t. jedynak

ja mówię psik, ksik. Ogólnie to dla mnie bardziej naturalnym jest mówić "psikać", a nie "kichać", może się to jakoś ze sobą wiąże.

błąd mam młodszego brata

Ale ja to apsik to mówię po kichnięciu a nie w trakcie
czasem jak jestem zestresowany to gadam do siebie

wasi chłopacy wiedzą, że jesteście ciotami?

nie mam pieniędzy

>czasem jak jestem zestresowany to gadam do siebie

ogladalem ten dokument

sprawdzam

opinie o nellym?

dosłownie kim ?

nelly country grammar hot shit

Nie wiem kto to jest.

youtube.com/watch?v=_9XHBboaJCE

nie przepadam za rapsami

>oni nie ogladali the longest yard z sandlerem

O NIE NIE NIE NIE NIE

dobra, przez najbliższe kilka godzin będę miał wolny dom, z czego mogę sobie zrobić dildo?
no homo oczywiście, ide się wydepilować i czekam na odpowiedzi :3

zmieniło by się pod wpływem bodźca zewnętrznego, a mianowicie czaju jako nazwy (prawdopodobnie, nie ma co wyrokować), już nie wspominając, że cia, brzmi nienaturalnie w chuj, bo nie ma jednosylabowego słowa w którym po zgłosce ć/ci jest samogłoska "a". ćma, ćwierć, ćwiek, czy chociażby ćwok. Ciek, cis czy ciul, ale nie ma jednosylabowego z cia. Polecam spojrzeć pod kątem "wygody wymowy" i podobieństwa do istniejących słów. Cia brzmi zbyt nienaturalnie, za to cza, a tym bardziej czaj brzmi "podobniej" do znanych słów.

matki azjatki

jak masz takie narzedzia do gotowania to rączke sobie mozesz wsadzic w pusie :3 rekomenduje uzycie rekawiczki latexowej na to

szczoteczka to pro tip
olso zapostuj ogolone nóżki

Swieczke.
>no homo

a propo, jaki depilator dla anona?

Hardbass adventures:
youtube.com/watch?v=xjT3ElorV8M

everything can be a dildo if you are brave enough

kochałbym

nie mówcie mi że wy oglądacie polskiego jutuba? normie.

z tym przejściem w "c", to w sumie też by mogło przejść, masz tu całkowitą rację. Wtedy by nawet bardziej pasowało, bo herbacja wydawałaby się normalną nazwą kojarząc się z akacją np.

why do russians look like that?

Hello, /polska/. Can you give me your opinion of Kaliningrad? I find it odd that Russia continues to hold territory that should belong to either Germany or Poland. Is it a politicaly sensitive subject?

nie miło

...

It's not Russia actually but don't bully :c

it belonged to prussians actually.

w sumie jak tak teraz myślę to mam dosłownie jednego polaka zasubowanego, a i tak nagrywa on po angielsku więc chuj się nie liczy

>prussians
Not exist i'm afraid. They converted to germans.

Of course, but now it should come to Poland. You guys took a fair chunk of German territories after WW2 anyway. Are Poles okay with having Russians planting their flag right at their border and sending nukes and soldiers over there? Because that's what Kaliningrad looks like to me, a forward base to attack Poland/Germany

Dlaczego Polacy się tak boją nazwy "Prusy" jako nazwy krainy?

they were germanized. They were never german desu. And yeah they are all gone now. Its funny that one of the most powerful country in Europe just ceased to exist along with its territory and population

>but now it should come to Poland.
it never belonged to us. It was mostly independent or german. Also we dont want Polska C

>Are Poles okay with having Russians planting their flag right at their border and sending nukes and soldiers over there?
we give a shit. Also its a part of our security

> Territorial Reorganization Inside Germany
> ABOLITION OF THE STATE OF PRUSSIA
> Control Council Law No. 46 and Excerpt from Report of Military Governor
> [ February 25, 1947]
> The Prussian State which from early days has been a bearer of militarism and reaction in Germany has de facto ceased to exist.
> Guided by the interests of preservation of peace and security of peoples and with the desire to assure further reconstruction of the political life of Germany on a democratic basis, the Control Council enacts as follows:
> Article I
> The Prussian State together with its central government and all its agencies is abolished.
> Article II
> Territories which were a part of the Prussian State and which are at present under the supreme authority of the Control Council will receive the status of Laender or will be absorbed into Laender.
> The provisions of this Article are subject to such revision and other provisions as may be agreed upon by the Allied Control Authority, or as may be laid down in the future Constitution of Germany.
> Article III
> The State and administrative functions as well as the assets and liabilities of the former Prussian State will be transferred to appropriate Laender, subject to such agreements as may be necessary and made by the Allied Control Authority.
> Article IV
> This law becomes effective on the day of its signature.
> Done at Berlin on 25 February 1947.

Chodzi o Prusy jako państwo niemieckie, żeby nie było

mów za siebie ja chciałbym

nie no polski jutub to czyste gówno, za każdym razem jak wchodze na tą liste, "na czasie" w polsce, to mam ochotę się popłakać. co za gówno. te filmiki są kierowane dla gimbazy i dla niedorozwiniętych.

But hey, they're warmorgenized germans and made first world war.

>dla gimbazy i dla niedorozwiniętych.
po co się powtarzasz

>Also its a part of our security
Could you elaborate please?

z polskich jutuberów oglądam tylko klocucha i arhn.eu żbsz

tego nie przebijecie
obejrzyjcie ten żebracki wstęp
youtube.com/watch?v=AY0tGmP5t40

and the second. I am not defending them. They got what they deserved

to
I jeszcze poszukiwacz do tego

kurwa nawet nie klikam bo przez 2 lata w polecanych będzie siedzieć

najlepsze kanały, już cię lubię chłopie.

zabij się

jem kebab

tryb prywatny

they are pretty strange guys. Probably they should took another place for colonization instead of the land that is locked by germans from north and south.

>klocuch
>typ gadający zjebanym głosem grający w gierki
macie 16 lat?

without Kalingrad Russia could easily start a war from Belarussian territory risking nothing. We dont have long range weaponry. With Kalingrad in a range of a plain tank we will do the same what they may do to us. Its like having your own balls in your enemy hand

As I said they were germanized. They had little to do with the very Germany. They were there before slavs came to Poland

od 13. wieku krzyzacy sprowadzali tam mase rolnikow i rzemislnikow z polnocnych niemiec
ci sie wymieszali z prusakami, ktorzy stali sie mniejszoscia i sie zgermanizowali
prusy byly terenem niemieckim

Bo Prusy to warmia i mazury + obwód kaliningradzki.

I'm sorry, I thought Prussians were just another region of Germans, like Bavarians or Saxony. Is that not the case?

yes they are, most of prussia's population were settlers from germany who mixed with the smaller local baltic tribe called "prussians"

ale nuta
youtube.com/watch?v=HOTnvPE_LMY

>Bo Prusy to warmia i mazury + obwód kaliningradzki.
przecież masz na tamtej mapie pokazane że to nieprawda

bullshit. German lands where associated with local tribes. Prussia was a colony. It was never part of Germany

Why were Prussians famed for military discipline and valour? Are there any specific instances/traditions that gave them this label?

i have an indian friend his name is dhruv do you know him??

the heartland and capital of the state of prussia were in the territory of brandenburg
most of the settlers in colonised prussia came from northern german territories like brandenburg or under states under control of the prussian state
but yes, east prussia (the part that is now split up between poland/russia) wasn't as integrally german as for example bavaria

as i know, they're a balto-slavs.

but they were living close to germans and later - absorbed into them.

Dhruv is a pretty common name, user. If you can give me his last name, I can tell you what kind of a person he is

no i don't want him to get doxxed but he's a really cool guy

ide sie przysznicowac
zw

>doxxed
Nigga, there are like thousands of people with the same name as him. India has like 1.3 billion people