/ex-yu/

Suicid edicija

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=Dy_fEcKaawU
youtube.com/watch?v=39P5SzOTofs
novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:642568-Brak-Indijca-i-Srpkinje-posle-45-godine-dopisivanja
b92.net/kultura/moj_ugao.php?nav_category=389&yyyy=2018&mm=03&nav_id=1364799
youtu.be/o7hulvvpXV4
youtube.com/watch?v=3-I8dqWJ6QA
discord.gg/Kj8Arkf
youtube.com/watch?v=6UJdvC75yiY
twitter.com/NSFWRedditVideo

hoću i ja da se ubijem

drugi za neo-jugoslaviju

>Ook moram da postao u tredu koji je napravio ovaj ushati m*******iki tripopederash

prvi za bazirane Crne Macorje

peti za palacinke od heljde

zasto anone

Pajeet represent.

Do you know any inter-/ex-yu/ couples, /ex-yu/? I'm guessing /ex-yu/ students going to neighbouring countries that speak the same language would result in quite a few relationships

>Do you know any inter-/ex-yu/ couples
not really dbi

dudlach

we are all virgins here.
there's a couple of girls, but they all have chad bfs

DUĆ DUĆ DUĆ DUĆ DUĆ DUĆ DUĆ

najbolje pljuge?
crveni laki kratki dbi

dudlačko i dućkačko ponovo u akciji

Republika Srpska/Srbija, Montenegro/Srbija couples more than anyone else.
I know few Serb man/Slovenian woman married couples, slovenian women often go with Serbs and bosnian muslims and even macedonians.
Slovenia is getting less boring with the influx of ex-yu migrants.

VSK dbi
youtube.com/watch?v=Dy_fEcKaawU

MO
RA
VA

steta sto je nema vise
dudlao Winston kratki crveni neko vrijeme al me smorio duvan pa presao na najtetkastiji moguci Chesterfield onaj malecki skroz svijetlo plavi

i to mi kutija traje skoro mjesec dana

jako tuzna pesma...

sta god djocko izreklamira u vocaroo to kupim

odakle si

planovi za večeras ?

black angel

Tako tako, samo dudlajte ciganinu

nemam planove

Rate this Serbian mom/Indian dad beauty?
youtube.com/watch?v=39P5SzOTofs

Also, here's a cute article about indian guy and a serbian girl who met and wed after 4 years of chatting.
novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:642568-Brak-Indijca-i-Srpkinje-posle-45-godine-dopisivanja

zalosno...

>doslovno se udavati za cigane i radjati im decu
ubi se gownarko i ti i te ogavne kurvetine

>Kada sam kasnije prvi put videla Niređovu sliku, pozvala sam sestru, rekla sam: "Pogledaj ove oči". Dobila sam upozorenje "da pazim da se ne zaljubim". A ja sam tada već znala, bez trunke sumnje, da se rodila ljubav, a da se još nismo ni sreli!

>Republika Srpska/Srbija
That's to be expected, though are there any stereotypes/banter in Serbia about people of Srpska?
Can you tell a person from Srpska apart from their dialect/accent?

>Slovenia
I have always felt Slovenia was like the backbencher. They were never really involved culturally and got out before anyone else. It figures that they are cool with every other /ex/-yu/ nation

Pretty cute, pajeet-white kids usually look god-tier

>cute article
That girl would be a literal 10 in India, not even joking.

izbosne

absolutely disgusting

They tend to call other ex-yu nations something like "gypsies" but it's only a loud minority & that other nations are mainly responsible for their natality because Slovenes don't like having kids (aka most of them are faggots). They even had a semi-outed gay in Yugoslav politics, Janez Drnovsek.

Also, yes, they use different dialect, my sister in law is from there and when my brother is angry at her she yells at her and say "shut up you bosnian bitch, talk serbian".

Bидим дa имa нeгaтивних кoмeнтapa, пoтпyнo нeпoтpeбнo. Живим y инocтpaнcтвy и cтaлнo cpeћeм Индијцe, из нaшe пpијaтeљcкe зeмљe Индијe! Oгpoмнa вeћинa кoјe caм cpeлa cy изyзeтнo пoштeни , вpeдни и пopoдични љyди. Oвaј њeн изглeдa иcтo тaкo. Heмoјтe бити злoбни и гoвopити cвaштa, тaј Индијaц јe Индyc и нијe мycлимaн, и дoлaзи из зeмљe гдe cy љyди дoбpи и cлични нaмa,aкo нe пo изглeдy, пo кapaктepy и пoштeњy cигypнo. Mлaдoм пapy жeлим cвaкo дoбpo,a cигypнa caм дa ћe млaдoжeњa нayчити cpпcки јeзик.

>say "shut up you bosnian bitch, talk serbian"
kek

odakle izbosne

iz donjeg toka :^) sta te briga odakle sam

pa eto pitam

...

>>>/hum/5969

sta mislite o ovom?

ko me kleo nije dangubio

b92.net/kultura/moj_ugao.php?nav_category=389&yyyy=2018&mm=03&nav_id=1364799
to bre samo jebi camuge smrdljive

cijelu noc drkam

>nav_category=389&yyyy=2018&mm=03&nav_id=1364799

sta pise u clanku

...

U sezoni Oskara, često se dogodi da film dobije nezaslužene hvalospeve samo zbog svoje aktuelne društveno-angažovane teme. To se dogodilo i ove godine, kada je film Džordana Pilija Get Out! koji govori o rasizmu, pokupio čak četiri nominacije za Oskara

koje jos ploce obilazis anone?

za tackastog znamo da zivi ovdje, na Sup Forumsu i na /biz/u (lol)

ja licno obilazim skoro sve ploce, koristim 4stats gdje vidim najbolje topic-e za svaku plocu

NOVO
youtu.be/o7hulvvpXV4
NOVO
youtu.be/o7hulvvpXV4
NOVO
youtu.be/o7hulvvpXV4

>on ide na Sup Forums

youtube.com/watch?v=3-I8dqWJ6QA
kosa joj je kao žitno polje
podsjeća me na med i mlijeko

želim još pive

Fali mi

skoro sve me je smorilo tako da i ne posecujem skoro nista osim ex-yu vise. bio sam na Sup Forums i /fglt/ jer planiram da instaliram Linux uskoro i pomalo odem na /lit/ i shitpostujem na Sup Forums

pijem toplu grasevinu i ko mi kaj more

fali mi tvoja mama

ovo je depresivan post

što se događa ovdje

ja sam osjecanka pravim tuzne postove za paznju

nemoj biti tuzna, bit ce bolje

tu vaše žene dolaze po VSK
pitaj sestru

Sup Forums je beskorisan jedno 99%

ovo ali neironicno

dojdite na diskordach imamo osechanku i mimo
i anne doe iz shumadije

koz ajm hepi

Dear Serbia

Why are you so shit?

What culture were you actually trying to protect from the Ottomans or Austrians?

Like, why did you forsake all the trade and technological advances that came from the aforementioned?

Why do you claim you were heroic in WW2 when the fact is, most of your ancestors were Cetnik cucks and Belgrade was the first major city to declare itself as Judenfrei?

Why did you break up universally respected and socially advanced Jugoslavia?

Why do you portray yourself as perpetual victims despite not being invaded by your neighbours for over 100 years?

Why did Nicola Tesla, the ONLY Serb to have ever made any tangible contribution to humanity, renounce his citizenship and get the fuck out of there at the earliest opportunity?

Why couldn't you take Bosnia despite having the entire arsenal of the JNA behind you?

Why couldn't you take Sarajevo despite you having overwhelming military and tactical advantages and them only having home-made weaponry to defend themselves for three fucking years?

Why, despite grabbing all Jugoslav wealth, is Serbia a dysfunctional shithole which is unlikely to ever enter the EU?

Why did you kill Zoran Ðindic despite him being your only hope?

Why, despite having legitimate world stage players, is your football team ranked behind the likes of Congo DR, Burkina Faso and Bosnia?

Why can't your football fans go literally one fucking match without making a complete and utter mockery of themselves?

To your credit, you can claim a few decent musicians like Balaševic and EKV... but they loathed Serb nationalism and were deeply ashamed of the way Serbs acted in the period leading to the break up.

Serbia, you are really really shit in every regard. I wouldn't mind so much as most countries are quite shit to some degree. But you're so fucking proud of yourselves. More so than probably any other nation/state in the whole world.

I don't get it.

Why are you so shit?

Yours sincerely,

Fuck off.

a da, poceo vikend, otud najezda kancera

jeste ali /fglt/ me je posluzio dobro

nemojte

baci link

discord.gg/Kj8Arkf

bice bolje

nevenka pospremac

Svi putevi (iz Krajine) vode u Beligrad

youtube.com/watch?v=6UJdvC75yiY

lolara

on je samo glup dbi
MOST je takvo smeće od stranke

cec

no but unfortunately we have a couple of fucking whores who come here to get their daily dose of free attention from beta cucks in this thread when their Chads are busy
za ovu anu ne znam ali ove dvije su polupane kurvetine, bolje da ih nema tu
garant tamo imaju svoju grupu obozavatelja koji im sluze kao bijeli vitezovi i beta orbiteri da im pune ego a ne dobe nista zauzvrat lolara

HAVOHEJ

mimo je prekrasna žena, njena me kosa podsjeća na žitno polje

840 sprzhi ga pederu

nije istina

vruća krila kure me

ovo je pametan covek

ma cec

zasto ovo nije istina

vidi vidi vec se pojavila cuck-armija

nitko mi nije izdudlo pa ima vec par mjeseci

dream theater, živo blato i južni vetar moje su tri najdraže muzićke grupe

dudlam ti ja

a-anone z-zašto govoriš takve stvari

samo bojanica dbi

samo eksju i ponekad /out/

moj najbolji drug sa ex-yu je Mihovil

ne dudlas

al dudlam

Bogdan... Bogdan ALBAN

>i anne doe iz shumadije
ko je to, daj sliku

...

hehe :3

lolara

heh pitaj je, možda objavi slikicu

totalna smorchina