/hrv/ - Hrvatska tema

"Naša krvava prošlost" izdanje

Tema od Hrvata za sve Hrvate iz svih krajeva svijeta

Dobrodošli: Slovenci, svi koje zanimaju pojedinosti Hrvatske i Hrvata

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=uORBvBe_Olg
m.youtube.com/watch?v=vcOM2Jo8NMg
sem.admin.ch/sem/en/home/themen/arbeit/nicht-eu_efta-angehoerige/verfahrensablauf.html
youtube.com/watch?v=N9djIgkO3v8
youtu.be/KUyXgcd9GtU
m.youtube.com/watch?v=swZGj5aMHK8
zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/kupacica-zbog-koje-je-split-postao-egzoticni-raj---440691.html
twitter.com/AnonBabble

Vječni bump. Svi su na plaži, jebem vam majku

Test

>kupati se po ovoj pržioni ko najveći turist-jazavac

di ljetujete, osim kod moje stare

Hrvat iz Alp tu. Bohdej, bratje! Kakšne hrvaške stvari ste vse počeli zadnje čase? Jaz sem se napil belega vina in osvajal punco močne postave tako kot pravi Zagorec, vrag mi mater fzemi!

gdje da emigriram?

V alpsko Hrvaško. Kje drugje po svetu se boš še počutil kot doma? Samo pri nas varčnih in marljivih severnih Hrvatih!

Ne znam. Vidio nema nikog, a i /ex-yu/ bio kilav. Ženka ti je 9/10 nubijsko-čokoladna cesarica

Iz okolica Splita sam tako da ni ne ljetujem. Plaža je blizu, a kuoam se svake prijestupne. Ne da mi se, nemam novca, nisam u formi

Daj neke okvire, što se tiče klime, stanovništva, zaposlenosti/nezaposlenosti, geografije, jezika/kulture?

>bijelo vino
Bravo, Slovenijo

alpska hrvatska mi neda dobre socijalne naknade

>ook si samo jednom bio na moru i to na ekskurziji u 8. razredu

>biti na naknadama
Oslobožebodi

youtube.com/watch?v=uORBvBe_Olg

pozdraf z najbolšega dela hrvatske

>

Čiji si ti?
Znaš li ti da možeš za nekoliko sati spustiti se do Krke i okupati se? Ona dođe bolje od mora, a slapovi su čarolija. Imaš lijepo stranice poput booking.com, hostela/hotela blizu Krke. Jači paketi dođu €50 po noći
Nije ni Krka daleko od Jadrana

>Daj neke okvire, što se tiče klime, stanovništva, zaposlenosti/nezaposlenosti, geografije, jezika/kulture?

>klima
nije važno ali ako je prevaga onda ona koja je češće bliža 23 celzijusa i 40% vlage u zraku
>stanovništva
nije toliko važno ali ako je prevaga onda što manje muslimana i crnaca
> zaposlenosti/nezaposlenosti
supervažno
što niža nezaposlenost, što viša zaposlenost i za lokalno i za imigrantsko stanovništvo
>geografije
europa bi bila super, ali može i SJ amerika, JI azija, Oceanija i Australija
> jezika/kulture
da ljudi razumiju engleski za početak (prva godina)

hm, standard vam je puno viši od RH ali isplati li mi se seliti 100km u Ljubljanu kako bih imao 250 € veću plaću?

Ja sam Dalmatinac, a plačem na ovu pjesmu

m.youtube.com/watch?v=vcOM2Jo8NMg

Po ovim okvirima, Češka je idealna za tebe. Ne nužno Prag, pošto imaju i drugih, lijepih gradova u pokrajini Moravi.

Nije najezda Muslimana i crnaca
Najniža stopa nezaposlenosti u EU (ako nije prva po tome, onda je druga, nakon Njemačke)
Jako gospodarstvo sa pokazateljima rasta
Srodan jezik, ali ljudi govore i engleski

Na blaženom Braču, raj na zemlji

Ovisi kakve kvalifikacije imaš, koliko si voljan raditi i koje jezike znaš. Kaj si imal na umu?

Ljetuješ na Braču vjerojatno zato što tamo imaš neka četiri zida, je li? Ili si po hotelima? Ne vidim razloga zašto bi netko išao ljetovati na Brač kada postoji Vis, Korčula...

ker je pa na zlatni rat memu

Švicarska, Irska, Nizozemska, Finska (ovdje je zekik VELIKI problem), u ludom slučaju može i Austrija ili Kanada (iako mi premijer ne ulijeva pouzdanje ... ekonomski)
web sranja pretežito, ali sam slab u PHPu...

nikad nisam gledao češku... ali sad me malo zaintrigiralo
neznam kakvo je stanej tamo s skaliranjem plaća, u kapitalističkijm zemljama plaće dobro skaliraju, htio bih imati novaca za malo kasnije ići nakolo po hrvatskoj i izigravati gazdu

Ima i pravo čovjek. Doći će u svom novom M'rceeedesu njemačkih tablica, tisuću ojra u džepu i pišati po domaćoj sirotinji

>programeri

Česi zarađuju dobri, pretpostavljam po standardu kojeg imaju. A često ljetuju ovdje tako da ne sumnjam, ako može četveročlana češka obitelj skupiti novac i doći ovdje nekoliko dana, gdje je tebi kraj kao samcu?
Čuo sam da su im nekretnine i stanarine jeftinije (osim nekog boljeg područja u Pragu, naravno)
Ali minimalac im je €500-600, govorim za svaki slučaj

Pa da al kaj sad, Brač je jedan od najljepših otoka, ima pun kurac stranih turista Al oni većinom idu na mene plaže poput zlatnog rata, sve okolo je milina

>mercedes

Samo BMW rođo

Za Švicarsku teško ćeš dobit to ti odma mogu rec
Ako razmišljas o Austriji i njemačkoj budi spreman na to da jako jako malo ljudi priča engleski, to sam se ja iznenadio bio kad sam došao Al tak je to, u nizozemskoj je bolje šta se tiče jezika posto je njihov jezik doslovno mješavina engleskog i njemačkog, nisam upoznao nizozemca koji nije tecno znao engleski
Za irsku nemam pojma stvarno kako je tamo ali izgleda da je Irska postala flavor of the year, svi idu tamo nešto

Sve te zemlje su gospodarski jake i imaju nisku nezaposlenost, a sa kvalifikacijama koje imaš tj vještinama vjerujem da ti ne bilo teško naći posao, možda u početku samo neki minijob od 450eur jer si stranac i tek si došao Al dok to prođeš i počneš radit već će ti počet stizat ponude, alternativno ostani u hrv dok ne nađeš posao vani ali po mojem iskustvu posao sam tek našao kad sam napravio ja prvi korak i doselio se tu

>BMW
Razočarao si me kao čovjeka i komunista

Zna se da su Volvo i Audi najbolji automobili

malo sam gledao češku i zbilja je sve jeftino... osim praškog stanovanja i iznajmljivanja
plaće su bolje nego u sloveniji
zanimljivo

>Za Švicarsku teško ćeš dobit to ti odma mogu rec
vize jer nisu u EU i ne prihvaćaju Hrvatsku još uvijek? od svih zemalja ta mi je najprimamljivija ali i najteža za ući...
Imaš li kakva iskustva za Švicarskom?
Irska je zbilja dobra ali pomalo skupa, Dublin pogotovo

BMW jedini dobro drži cijenu nakon par godina da budem sasvim iskren

zaboravio referencirati

Neki dobar miš bez gaymur LED svijetla? Gledao sam Sensei od steelseriesa al malo mi je puno para

U Austriju ne mozete vi Hrvati. Blokiran vam je pristup radnom trzistu do najkasnije 2020. Isto tako i u Sloveniji cini mi se i jos 3 zemlje EU.

Jedino ti mogu priznati da su BMWovi motori izvrsni. Touring - za duga putovanja

Radije ću sebi motorin kupiti, pošto su ceste u Dalmaciji užasne, parkirališta nikad manje, nikad skuplja. Ne isplati mi se automobil ovdje. Voziti se do Splita ili gdje god, stajati u gužvi, vrtjeti se tražeći jebeni parking pola sata i onda ga masno plaćati. A gdje je registracija, tehnički, gorivo. Ništa, maci. Motor je rješenje. Nekog poslovnog Japanca

Jedino se Česi žale na Ukrajince i može biti Ruse. Kriminal, ovo ono. Neću reći "bolje Ukrajinac kriminalac nego Mbongo", isti mi je kurac kad je kriminalac, ali ovaj prvi će se uklopiti, integrirati, a ovaj drugi najbolje što može učiniti je alienirati se od zemlje i pošto nema vlastitu afričku kulturu, preuzeti američku crnačku. A to je jebeni cringe, Gospe ti

Austrija, Slovenija i Velika Britanija (mislim). Samo što sada sa Britanijom...ne znam

Turistički možeš doći tamo ali neces moći pristupit radnom tržištu osim ako netko može garantirati za tebe tamo, tipa rodbina ili poslodavac, za sve ostalo moraš proći procese za vizu i te pizde materine što dosta traje i košta, i opet nije garantirano da ćeš i dobit.

Ja imam već neko vrijeme Cooler Master Havoc i dobar je, nije ni preskup bio, roccatovi su isto dobri

>mlk vidim tipkovnice i miševe za 300 eura u mediamarktu

Da I Malta I Nizozemska, evo provjerio sam.
>Samo što sada sa Britanijom...ne znam
Ne znaju ni oni sami, to je neizvjesna situacija

E vidis na roccat sam zaboravio. Svida mi se Kiro, a nije ni puno para

Special rules applying to Croatian nationals

Following the popular vote of 9 February 2014 (adoption of mass immigration initiative), the agreement on the free movement of persons will not be extended to Croatia. However, as of 1 July 2014 Croatian nationals will be subject to separate quotas (outside quotas for third country nationals). These consist of 50 one-year B permits and 450 short-term L permits. Please refer to the relevant State Secretariat for Migration SEM fact sheet.

Jebemu mater. Imaju posebna pravila za nas.
A ovo je postupak:
sem.admin.ch/sem/en/home/themen/arbeit/nicht-eu_efta-angehoerige/verfahrensablauf.html

A da je tražim posao tamo odavdje? Samo velim tvrtkama u motivacijskom pismu kako ću raditi godinu dana za 40 000 franaka poput čistača ili konobara.
Možda netko pristane jebati se sa papirologijom za toliko jeftinog radnika...

Jebeni Nizozemci

Nizozemci ne vole istocnjake

JE BE NI Nizozemci

youtube.com/watch?v=N9djIgkO3v8

youtu.be/KUyXgcd9GtU

Uf dalmosi na aparatima

Nikad nisam imao losa iskustva sta se toga tice

Slušam Ulfa Soderberga, ljudi moji. Izvrstan ambient

Moćno
m.youtube.com/watch?v=swZGj5aMHK8

>nikad neces biti srpski ljepotan zenskaros da lovis crnkinje po juznoj americi
jebem ti zivot prokleti

Obriši

Čiji si pak ti?

pa ti si već cigan

zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/kupacica-zbog-koje-je-split-postao-egzoticni-raj---440691.html

ovog nije bilo kad sam bio u splitu

>Ti sta bre

Svoj!

>noćna sihta

kakva je kinta starac?

>Čokoladni anđeli dolaze u Split
>ja stojim doma

Nego, sjetio sam ae čiji si ti. Onaj Srbin, budući pravnik, koji je išao studirati u Nigdjezemsku

Ne, iz Zagreba sam

stavi ananas frende, nemoj nas brukat

Pa mi Hrvati smo više vrldvajd nego Pitbull i Chicanosi

Što ti radiš gore?

chorwacja chyba kurwacja ahaha

ZA DOM
ORCI

o mamu ti jebem

1600 bruto 1200 neto

kek

Haha jesmo, Zivim ovdje.Preksutra dolazim u hr na godisnji pa ce se pojavit ananas

czemu kolinda ma na głowie serwetę

Hrvati i Iranci su arijevska braća

Nie zapomnij, sokółe

kad ćeš se ubit, debeli?

nieprawda iran to nasi bracia sarmaci

DELET

ker mi hrvati spoštujemo druge kulture

>sveto
>rimsko
>carstvo

Jel ide još tko na /his/ ovdje

ovo
i
muslimani su cvijeće hrvatskog naroda

OVO

i ne, ne idem
vjerojatno je još veći rak i autizam nego int

Isto kao ovdje, to je minimalac 9-10 eura po satu tak?

>kwiat chorwackiego narodu

COOO NIE GODZI SIĘ
NADESZŁA GODZINA KRUCJATY

9 eura minimalac tak je, gdje ti radiš?

what no year is ? year ?

Co ty mówisz, kurwo? Dlaczego Kolinda nosi obrus na głowie? No my były Sarmaty. Irańczycy nasi bracia

co?

godzina = hour

>WHAAAAA THIS CANNOT BE
>HOUR OF CRUSADE HAS COME

o kurwa a skąd znasz polski

Ne idem tamo, Ali sam otvoren za /his/ teme. Upravo sada čitam "The Mongols: A Very Short Introduction", neki Morris Rossabi ju napisao. Nije loša

poljake u barake

Mam swoje sposoby...

"Godina" is "year" here

year to jest po ludzku "rok" a nie "godzina"

1 rok 2 lata

Nesto privremeno i ja tu kod ujaka delam, malo su nam zahtjevnije okolnosti rada pa izadje to na oko 1600 neto odprilike.

Dijaspora i uhljeb...
Dao Bog da ti svaki bunar presušio

kako godina može biti sat, mater im poljsku

pa godina dolazi od godova na drvetu

Vidiš da kažu doslovno "rok", lmao. Tako i Ukrajinci

tako svi kažu osim južnih i rusa afaik

Najbolje se lijepo vratiti na stari izraz naših djedova: "ljeto", "Prošlo je pet ljeta...Ljeto 2016."

...

ne, to je retardirano, bolje imat različite riječi za različite pojmove

meh nesto se ne osjecam bas da sam osvojio lutriju, bolje bi mi bilo da iskoristavam svabe na moru sa vama dolje

Čuj njega. Meni je pola obitelji pomrlo, sa rodbinom nemam veze. Ne znam ni tko mi je rodbina, tako da vezu zaboravi. Živim na obali, posao nemam, fakulteta isto

jbg brate

Živjo, sosedje. Kako gre? A je še kdo nažgan kot kurba?

>nažgan kot kurba
Aaaaaaaaaaaaa, izraz za ekipu

Moja današnja ekipa so bili žlahtniki, ker je imel eden od njih rojstni dan. Nimam pojma, koliko sem spil.

Prvo rade palentu, pa govore "gremo", a sad koriste i riječ "nimam"
Slovenci potvrđeni za Dalmatince