/hrv/ - Hrvatska tema

"34 stupnja" izdanje
Niste valjda na moru, jazavci

Tema Hrvata za Hrvate iz svih krajeva svijeta

Dobrodošli: Slovenci, svi oni koji žele znati više o Hrvatskoj i Hrvatima

Dozvoljen engleski/English questions allowed

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=kmrBkmdCQQw
strawpoll.me/10714385
zadar.travel/en/lifestyle/zadar-by-night
twitter.com/AnonBabble

da nastavim od jučer: ako se ponudim švicarcima za 50% manju cijenu nego što to moje predviđeno mjesto traži - (npr umjesto 80-90k CHF tražim nekih 40-48k CHF) bi li se išli ajebavati sa nekim Hrvatom koji zna samo engleski, ima Ok znanje iz svog posla, treba mu srediti vizu?

sta hoces da kazes
jel ti imas varijantu da zivis s nekim zemljakom u svajcarskoj i da radis za platu koja je bezveze za njihove uslove pa se premisljas?

Mislim da bi poslodavci uradili to. Ne znam koji kod njih ne bi prihvatio europski obrazovanog radnika koji će raditi za jadnu plaću, s obzirom na švicarski standard

Trebalo bi ti upaliti, no sumnjam da ce i potrajati zato što smo mi ljudi lijeni po prirodi. Prvo idu u red migranti i dijaspora koja ionako radi za minimalac, a tu već živi, pa onda ti.

nemam nikoga, ali bih htio ići tamo što prije
plaće dobro skaliraju, kapitalizam, uređena država, itd

samo bih htio nekako motivirati i moguće poslodavce da mi pomognu oko vize jer još uvijek ne primeju hrvate bez vize (u drugom mjesecu slijedeće godine je rok njima za odluku o vizamam za hrvatsku ali tko zna sada zbog brexita)
čekati 2 mjesec pa ići gologuz tamo i tražiti bi bilo sjebano jer bi mi presušila ušteđevina od 2500€ u roku mjesec i pol dana

Da, znam koji si ti sada. Mislio sam da ste nastavili o nečem sličnom nakon što sam otisao. Jesi li vidio Češki malo bolje? Ako ideš prati podove, raditi u restoranu, kao konobar, u pizzeriji ili slično,onda se Švicarska vrlo vjerojatno vise isplatim ako imaš zanat, Ceska je izvrsna za mlade, stručne pojedince.
Slovenija bi bila izvrsna, pošto je zahtjeva isto stručnjake, ali im je nezaposlenost velika, dok Češka pumpa radnike. Na EURESu, "pola" ponuda za posao dolazi iz Češke, od tesara do uredskih poslova.
A Skandinavske zemlje? Tamo je skup život, znaju engleski i plaće su im basnoslovne. Međutim, skup život i kako si rekao prije, najezda imigranata

Kad bi se selio, to bi bila Češka

dajte mi hrvatsko ime za chada

Za osnovne životne troškove mi treba (moje procjene temeljene prema numbeo.com):
2200€ mjesečno za Zurich
2000€ mjesečno za Basel
1700€ mjesečno za Bern
1700€ mjesečno za Dublin
1600€ mjesečno za Oslo
1500€ mjesečno za Amsterdam
1400€ mjesečno za Munchen
1400€ mjesečno za Cork
1300€ mjesečno za Stockholm
1200€ mjesečno za Helsinki
1100€ mjesečno za Beč
1100€ mjesečno za Rotterdam
1000€ mjesečno za Nuremberg
700€ mjesečno za Prag (zbog stanovanja je iznos kao u Zagrebu)
700€ mjesečno za Zagreb

Da, sokole, to je Prag. Ali ne zaboravi, Prag je Prag. Sve je blizu. Krakov, Beč, Bratislava, gradovi Njemačke. Mislim isto tako da je Prag više globalan od Zagreba. Zagreb mi je lijep ali je Prag stil.

Bio sam na /v4/ gledao neku preporuku, provincija protiv Praga, ima zanimljivih gradova osim Praga. Moravska regija. Načuo sam da su Brno i Pilsen dobri gradovi. Tamo bi stanarina bila definitivni manja, a u Češkoj svugdje poslay čak i u nekim pripiudinama sam vidio na EURESu

Ante ili Jure. Biraj

Ja sam isto razmisljao o ceskoj, ucio sam i ceski u srednjoj 3 godine, al se ne sjecam bas puno. Inace stari mi je ceh podrijetlom

Meni je bio nuđen posao u željezariji. Uredsko piskaralo najniže vrste. €1400 neto, blizu Praga malo mjesto
Odbio sam pošto sam mislio nešto studirati. Onda mi se što ranja izdogadalo
Jebem mu majku kako bi to sada uhvatio...

Sam ja sam ti Dalmatinac. More bi mi malo nedostajalo. Ali zamisli, život u Pragu...

da vama je sjebano, meni iz zagreba je svejedno jer je zagreb dalje od centra i jaruna balkanska palanka
samo da je grad nešto veći i da se ima gdje za izaći van i meni super

jedino me plaši kod Češke je to što plaće neće ići visoko (nominalno)
dakle neću moći doći u RH i trošiti bjesne novce (nije baš da imam namjeru ali volio bih imati tu sigurost), ili kupiti neki auto/tehnologiju/nešto, otputovati u tajldand i ganjati azijatkinje ili izgraditi portfelj dionica i vriejdnosnih papira za sretnije dane kada sam iza 45-e godine


s švicarskom plaćom je to lakše, s irskom isto lakše ali ne ipak toliko itd.

Još samo 25 dana

ako niste u stanju zaradit pare u hrvatskoj onda fakat niste ni za što

>Niste valjda na moru, jazavci

makarska frende

youtube.com/watch?v=kmrBkmdCQQw

ocjenite mi waifu

come home white man

UBIJ TE SE
B
I
J
T
E
S
E

tito je crko pederčino

WE WUZ ANCIENT IRANIANZ N SHIET

>ako niste u stanju zaradit pare u hrvatskoj onda fakat niste ni za što

*u zagrebu

hrvatska moze znaciti bilo sto, ali u zagrebu se moze uspjeti

>ostavim razgovor i otiđem iz teme na neko vrijeme (OP)
>vratim se, tema ne da je mrtva nego mrtva i ukopana dvanaest metara u zemlju
Inonda mi Hrvati radimo najbolje meme. Trebaju vas Srbi i Bosanci uzdržavati da se /ex-yu/ ne raspadne, a nivo njihovih postanja neću ni komentirati

Makarska je Bosna centrala

švapska crnjčugica

shit taste

Uopće nisam otvorio novine ni portale zadnja tri dana. Što se trenutno događa u HDZu? Tko ga vodi na kraju?

Jučer smo imali dobar tred

Ma sjećam se kad je /hrv/ šišao /ex-yu/, išli smo tema za temom, kao njemački mitraljez. Samo tad su tu bili Zadranin, Istrijan, oni spaljeni likovi iz Koprivnice (ili samo jedan), dva Osječana, jedan blizu Dubrovnika. Od svugdje. Pravi banter, 0% sranjepost

bump

Prvi za Hercegovci nisu Hrvati.

Who that

croatfriends, is there good nightlife in september in Zadar (i.e. some pubs where people 'dance' during the night).

How is the Zadar region except for Krka &plitvice?

strawpoll.me/10714385

TSUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

>ali u zagrebu se moze uspjeti
na moru takošer ako iznajmljuješ
u zagrebu je konkurencija, znam iz iskustva

>pubs where people 'dance' during the night
this english bullshit has got to stop
it's nightclubs or discos not fucking "pubs where people dance"

Zadar is great for partying, but makes sure to visit coastal cities around zadar too, they also have bunch of nightclubs
even the tourist are good looking there in zadar

zadar.travel/en/lifestyle/zadar-by-night

>it's nightclubs or discos not fucking "pubs where people danc

m8, we have a 'talking cafe/pub'(you sit down)--> dancecafe/dancepub(you stand while drinking) --> Club --> Disco

only club & disco have entrance fees

>'talking cafe/pub'(you sit down)
caffe? bistro?
>dancecafe/dancepub(you stand while drinking)
nightbar
>club->disco
same shit, except if you make difference between techno and commercial scene
and more drugs

we have clubs with turbofolk music where would you put that?
it includes fighting,really hot women, hillbilies, and dancing on tables and being uncultured in general

> we have clubs with turbofolk music where would you put that?
it includes fighting,really hot women, hillbilies, and dancing on tables and being uncultured in general

where can I find this?

would your recommend 6days zadar for lazy people waking up at 12, who like to eat & drink & go out? We're also gonna check plitvice & krka nat park & split

It's
>cafe where you drink
>pub where you drink
>bar where you drink
>tavern where you drink
>club where you drink
>x where you drink
>...

>would your recommend 6days zadar for lazy people waking up at 12, who like to eat & drink & go out?
basically me and my crew 5years ago, it was wild, my friend had two apartments...
but beware, Zadar has mosquitoes because it's not located on island

just google nightclubs and theirl ocations, locations of beaches
plan stuff

>where can I find this?
have no idea, not my thing and I am Zagreb boy, but there are couple of clubs like that in every city (in Zagreb there are like dozen)
ask the younger locals about different nightclubs, and make sure you mention turbo folk because they will probably think you don't want to go there

>plitvice
that's kinda far away but OK
>krka
cool, you will probably visit Šibenik then too... although I have no clue what is there to see or do in Šibenik except check out old city
if you just drive along the highway you will miss Šibenik and Vodice and Biograd na Moru
>split
WHY!?

Drugari, zna li tko gdje na podrucju okolice Splita ima neka lijepa Sumica za na miru kampirati i objesiti se?

Marjan je previse mainstream.

zakaj buraz
ak se već ubijaš napravi to kak spada

nemoj
tvoji /hrv/ati ce uvik bit tu za tebe

Vrati se na exyu pa ces postat normalan, a ne neka picka koa se zeli obisit