/polska/

Edycja Stanisława Wyspiańskiego

Other urls found in this thread:

bbc.com/news/magazine-31359021
strawpoll.me/11190986/r
tvn24.pl/raporty/polsko-rosyjski-spor-o-mieso,24
pl.wikipedia.org/wiki/K-On!
twitter.com/AnonBabble

Tak coś czułem, że następna będzie jemu dedykowana. Nie mówię, że to coś złego.

repostuję
>Putin? xD
Jest szansa że USA, jesli wbiorą Hillary

>Właśnie zaprzeczasz sam sobie, nie wiem czy zauważyłeś
To ty debilu zaimplikowałes, że putin ma ją zaczynać

>Owszem, Rosja stanowi zagrożenie - destabilizując Ukrainę
>destabilizacja przyszłej kolonii
>zła
Jesli mówisz o banderowskich pieskach to można ich zawsze przekierować na donbas

>No więc właśnie, potwierdzasz to o czym pisałem.
Chodziło mo o to, że te embargo to odpowiedź na wczesniejsze embargo od UE na rosję po zajęciu kremu

>Ale pan Rusek przecież dobry i przyjaciel, n-nie to co mówi zły pan Soros xD
>możesz podpisać korzystny deal
>nie podpisuj bo costam

>Niemcy już podpisali na siebie wyrok śmierci
W sumie się zgadzam. Ale UE pod niemieckim zarządem powierniczym jako takie dalej jest istnieje i straszy.

popieram

Osetia Południowa walczyła z Gruzją od początku istnienia tej drugiej, tak samo Abchazja, wcale nie musiały być destabilizowane.

Z wikipedii, która chyba nie jest prorosyjska

>2-7 sierpnia

>Nocami następowała wymiana ognia pomiędzy Gruzinami i Osetyjczykami. Obie strony twierdziły, że wyłącznie odpowiadały na ataki strony przeciwnej[12].

>7 sierpnia

>Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili wystąpił z orędziem, w którym ogłasza jednostronne zawieszenie broni. Oświadczył, że zwrócił się do Rosji z propozycją gwarancji autonomii osetyjskiej przez Rosję w ramach Gruzji. W tym samym czasie siły zbrojne Gruzji koncentrują się wokół Osetii Południowej, często zaczynając ostrzał wsi osetyjskich i miasta Cchinwali w ramach operacji pod kryptonimem "Czyste Pole"[13][14].

>W odpowiedzi siły osetyjskie ostrzeliwują pozycje gruzińskie. W popołudniowych starciach poległo 2 gruzińskich wojskowych[15]. Późnym wieczorem władze Gruzji powiadomiły, że rozpoczynają operację w celu „przywrócenia konstytucyjnego porządku” w Osetii Południowej. Co zrobili zaledwie po dwóch godzinach po ogłoszeniu przez prezydenta Gruzji zawieszenia broni. Siły gruzińskie przejęły tego dnia kontrolę nad pięcioma wsiami w okolicy Cchinwali.

>Szef unijnej dyplomacji Javier Solana zaapelował w rozmowie z Saakaszwilim o powrót do pokojowych negocjacji z Osetią.

Próbowali oszukać z fałszywym zawieszeniem broni? Próbowali. Pewnie mieli nadzieję, że rozwalą Osetię zanim Rosja odpowie i postawią ich przed fait accompli.

Saakaszwili to był łajdak nie lepszy od Putina, ale cały czas twierdź że biedna Gruzja dindu nuffin

>Majdan
bbc.com/news/magazine-31359021

to ja swojego nie repostne bo mnie zaraz macierello zgarnie za znajomosci

Opiszcie mi to dziecko

na pewno nie namalowane przez Wyspiańskiego

>dziewczynka
racja

repostuję, bo jakiś debil zgłosił

>anime

Szatnia zbyt wyczulony po ostatnich akcjach

>nie ma go jak niemiec diabeł spamuje prawilną nitkę i utrudnia poważne dyskusje anonkom
>usuwa cieszące się ogólnym szacunkiem i miłością małe dziewczynki
Nie mogę uwierzyć, że ktoś robi to za darmo.

Płot twist: jannie to jawna opcja niemiecko-feministyczna

dobra szybki test dla wytrwalych

strawpoll.me/11190986/r

tylko szczere odpowiedzi prosze

>/r
Już znamy twoją odpowiedź zuchu

>USA, jesli wbiorą Hillary
Tak kurwa, każdy kraj dosłownie pali się żeby zaczynać konflikt globalny w XXI wieku xD

>To ty debilu zaimplikowałes
Odnosiłem się do twojego stwierdzenia, że "hurr Rosja taka potężna", po czym ">poważne zagrożenie"

>Jesli mówisz o banderowskich pieskach
Mówię o tym, że jak Putin ponownie wprowadzi rząd prorosyjski albo zapierdoli pół kraju to będziemy mieli gówno a nie neokolonię, i wojska rosyjskie jeszcze bliżej granicy niż obecnie.

Banderowcy to 1-2% poparcia w społeczeństwie tak jak nasze ONRy, Poroszenko gra na nastroje antyrosyjskie bo Bandera to w świadomości większości Ukraińców bojownik antysowiecki, tak Kaczyński źle robi że nie bierze za to za mordę ale na to nic nie można poradzić.

>te embargo to odpowiedź na wczesniejsze embargo od UE
No właśnie nie za bardzo, Ruscy od dawna sankcjonują nasze produkty.

tvn24.pl/raporty/polsko-rosyjski-spor-o-mieso,24

>korzystny deal
>Z Rosją

Z państwem które uważa się za mocarstwo i chce mieć cię w swojej strefie wpływu nie da się podpisać "korzystnego dilu".

>UE pod niemieckim zarządem powierniczym jako takie dalej jest istnieje i straszy
W chwili obecnej UE przynosi nam więcej korzyści niż szkód, więc należy w nim trwać, vide poprzednie posty.

>Pacyfikuj chimpoutującą mniejszość rosyjską w SWOIM kraju
>Putin zaczyna z Tobą wojnę
Super logika xD Jak RAŚ zacznie powstanie i zawoła na pomoc Angelę to też wina za wybuch wojny spocznie po stronie złych Polaków

>bbc.com/news/magazine-31359021
Nawet nie chce mi się tego czytać, niech zgadnę: snajperzy podstawieni przez CIA i mieli zwrócić biedny naród ukraiński przeciwko dobremu Janukowi xD Nie, to że protesty rozpoczęły się gdy zrezygnował z podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE i zamiast tego postanowił zrobić 360 stopni i zmoonwalkować do Moskwy w przeciągu PARU DNI wbrew obietnicom nie ma znaczenia

nawet gierek chińskich postować nie da bo też debil kasuje
no kurwa gorzej jak na neofagu
>nie wiem co napisałeś ale nie podoba mi sie twoj obrazek haha ban za gr1 xdd widzimy sie za 3 dni

>Z państwem które uważa się za mocarstwo i chce mieć cię w swojej strefie wpływu nie da się podpisać "korzystnego dilu".
czyli z niemcami i ameryką też się nie da, mimo to implikujesz że się da, no ciekawe czemu

>no kurwa gorzej jak na neofagu
w zyciu nie bylem

jest tam tak jak na memach z Sup Forums?

w sumie na Sup Forums od 2013 tez nie bylem

Ameryka jest po drugiej stronie oceanu, a dni Niemiec, jak pisałem we wcześniejszych postach, są już policzone.

Uprzejmy przypominacz

>a dni Niemiec, jak pisałem we wcześniejszych postach, są już policzone.
Niemcy wiecej od nas przezyli przezyja i to.

Zrobia holocaust 2.0 a za 100 lat dalej beda ekonomicznym mocarstwem

KIEDY WSTAJĘ
PATRZĘ W OKNO
KRÓTKA CHWILA
NA ULICY
MAŁY PŁOMIEŃ
PORZUCONY
NASZE DOMY
POŚRÓD NOCY
NASZE DOMY
OBOK FABRYK
O-O-OOOOOOOOOOOOO

>Tak kurwa, każdy kraj dosłownie pali się żeby zaczynać konflikt globalny w XXI wieku xD
Nawet nie udawaj że połowa establishmentu nie myśli że jeszcze trwa zimna wojna

>hurr Rosja taka potężna
kurwa kiedy?

>Mówię o tym, że jak Putin ponownie wprowadzi rząd prorosyjski
Jak narazie to kilku lat siedzi i rozpierdala jakies chałupy na wschodzie

>No właśnie nie za bardzo
Przegalopowałem z tym mięsem. Ale wciąż embargo na produkty spożywcze to nie jest jakiś objaw wielkiego ekspansjonizmu

>korzystny deal
>Z Rosją
>missing my point this much
Mam ci to kurwa od początku wytłumaczyc?

>W chwili obecnej UE przynosi nam więcej korzyści
Jak na sam bilans ojrosów otrzymanych i wysłanych się patrzysz to może i tak, ale zostają jeszcze szkody z regulacji i utrzymanie tego co junion w kilkudziesięciu procentach pokryło.

ej ale wy wykopki wiecie ze jestesmy gowno znaczacym panstwem neo-kolonijnym i biadolic se mozna a i tak za nas zdecyduja w razie ewentualnej wojny prawda?

zmuś mnie kotku

>Pacyfikuj chimpoutującą mniejszość rosyjską w SWOIM kraju
>Putin zaczyna z Tobą wojnę
Osetyjczycy to nie Rosjanie, a pokój między Gruzją a Osetią był sygnowany przez Rosję jako gwaranta. Jeśli Gruzja go łamie, to daje Rosji powód do interwencji. Narzekaj na zasady ONZ które na to pozwalają, nie na gracza.

>Nie, to że protesty rozpoczęły się gdy zrezygnował z podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE
No właśnie, protesty. Takich protestów było na Ukrainie wiele, które kończyły się różnie dla Rosji, ale zawsze tak że miały tylną furtkę (Janukowycz uczciwie pokonał Juszczenkę 4 lata po Pomarańczowej Rewolucji), strzały na Majdanie zaogniły protest w otwartą rewolucję. Tak, Rosja weszła na Krym, ale to był ich ruch desperacki po tym jak ktoś doprowadził do przewrotu w Kijowie.


>Tak kurwa, każdy kraj dosłownie pali się żeby zaczynać konflikt globalny w XXI wieku xD
Killary odpowiada za doprowadzenie do wojny domowej w Libii i Syrii, będąc sekretarzem stanu kierującym polityką międzynarodową. Jeśli wróci na wyższą pozycję, uważam że jest bardzo możliwe że spróbuje powtórzyć takie akcje w Rosji. A jakakolwiek destabilizacja Rosji oznacza spuszczenie ze smyczy dowódców nuklearnych łodzi podwodnych i ich generałów palących się na konfrontację. Z Rosją trzeba grać twardo, bo Rosja nie akceptuje innej polityki, ale jeśli się ją spróbuje rozwalić od wewnątrz to oznacza wojnę globalną.

To nie jest nawet tak, że się z tobą kompletnie nie zgadzam, ale myślę że masz zbyt wysoką opinię o zachodnich politykach. Mówimy o ludziach którzy wielokrotnie uzbrajali islamistów przeciw Rosji, ignorując wzrost terroryzmu i spadek ich wpływów tym spowodowany. Nie są tak dalekowzroczni jak myślisz.

tylko obrazki widziałem za co bany dawali
>strona o anime
>board w sumie o niczym
>generale typowo do postowania o byle czym
>ma ból dupy akurat o obrazki
jeszcze mu obciągnij może się gorącymi kieszeniami podzieli cnie

>Zrobia holocaust 2.0
Już to widzę.

Nawet jak do władzy dojdzie AfD (w co wątpię), jedyne co mogą zrobić to próbować powstrzymać napływ nowych imigrantów. Obecni pozostaną i będą się rozmnażać 7x szybciej niż rdzenni Niemcy. Potem już z górki - wojna domowa, i albo Szariat, albo totalny rozpierdol. Tak czy inaczej, Zachód będzie płonąć.

>połowa establishmentu nie myśli że jeszcze trwa zimna wojna
Bo ona trwa od 2014. Tylko co to ma do rzeczy? Jeszcze raz: NIKT nie jest na tyle głupi, żeby autentycznie rozpoczynać regularny konflikt zbrojny pomiędzy mocarstwami. Wojna się zmieniła. Wojny proxy to przyszłość.

>t. Solidny Wąż

>Jak narazie to kilku lat siedzi i rozpierdala jakies chałupy na wschodzie
Zbierają potężną armię i szykują się do zajęcia Odessy i odcięcia całej Ukrainy od morza. Screencapuj to jeśli chcesz.

>embargo na produkty spożywcze to nie jest jakiś objaw wielkiego ekspansjonizmu
To objaw tego, że Rosja nigdy nie będzie nam przyjazna, nawet jeżeli nasze rządy będą lizać im rowa.

>zostają jeszcze szkody z regulacji i utrzymanie tego co junion w kilkudziesięciu procentach pokryło
Pls. Jestem mocno eurosceptyczny, ale nawet ja wiem że to bullshit. Oczywiście że koszty regulacji są, ale nie przewyższają tego co dostajemy, wbrew temu co twierdzą korwiniści. Jeszcze.

>Osetyjczycy to nie Rosjanie
Lurność prorosyjska, mieszkająca w granicach Gruzji i z tendencjami separatystycznymi.

>Jeśli Gruzja go łamie, to daje Rosji powód do interwencji
Jeżeli Osetyjczycy zaczynają czimpautować, to daje Gruzji powód do interwencji. PonownieL to ICH kraj, Osetia w świetle prawa ONZ NIE jest państwem. Nic nie daje Rosji prawa do wpierdalania się w sprawy wewnętrzne państw sąsiadujących.

>>t. Solidny Wąż
pierdłem, masz piwko zuchu

(kont.)
>Takich protestów było na Ukrainie wiele
Majdan był w skali wydarzeniem wielokrotnie większym niż Pomarańczowa. Ponadto tym razem sytuacja byłą zupełnie inna - Januk został postawiony przez Rosję pod ścianą, i postanowił zamiast tego podpisać traktat o przystąpieniu do Unii Eurazjatyckiej, co ostatecznie wepchnęłoby Ukrainę w łapy Putina. To była więc gra o być albo nie być.

>Killary odpowiada za doprowadzenie do wojny domowej w Libii i Syrii
Wojny proxy w krajach 3 świata to coś zupełnie innego niż konflikt globalny.

>A jakakolwiek destabilizacja Rosji oznacza spuszczenie ze smyczy dowódców nuklearnych
>ale jeśli się ją spróbuje rozwalić od wewnątrz to oznacza wojnę globalną
No tak, bo przecież 1989 skończył się wojną nuklearną.

>wielokrotnie uzbrajali islamistów przeciw Rosji
Akurat każdy w latach 80tych przewidywał jakie znaczenie będą mieli talibowie w XXI wieku.

Ej, puszczają u nas w kinach czasem jakies anime czy kompletnie nic?

kiedys puszczali, ale nie pamietam kiedy ostatnio

zdaje mi sie ze na spirited away bylem w kinie ale moglo mi sie przysnic

>Bo ona trwa od 2014
Jedyne co trwa to konflikt o strefy wpływów na bliskim wschodzie, który może eskalować do czegoś większego jeśli ruscy będą przyciśnięci do ściany

>Zbierają potężną armię i szykują się do zajęcia Odessy i odcięcia całej Ukrainy od morza. Screencapuj to jeśli chcesz
epin :DDDD

>To objaw tego, że Rosja nigdy nie będzie nam przyjazna, nawet jeżeli nasze rządy będą lizać im rowa.
I co z tego, ze jest nam wroga, skoro i tak może gówno zrobić w regionie.

>Pls. Jestem mocno eurosceptyczny, ale nawet ja wiem że to bullshit. Oczywiście że koszty regulacji są, ale nie przewyższają tego co dostajemy, wbrew temu co twierdzą korwiniści. Jeszcze.
Zamykam temat, bo widzę że skończy się na obustronnym przerzucaniu linków do artykułów na onecie i informacjach z dupy.

No jak spirited away to ostatnie co grali to chyba możemy stwierdzić że nie puszczają.

ehh obejrzałbym sobie baję na wielkim ekranie

>2001

o kurwa ile ja mam lat

>nigdy nie dadzo twojego ulubionego SoLa na wielki ekran
Ciekawe jak bardzo polski dubbing k-ona będzie ssał dupe

nie bedzie zadnego polskiego dubbingu k-on kurwa jego mac

Znając polskie duby, nawet mocniej niż twoja waifu.

pl.wikipedia.org/wiki/K-On!
Cos mi tu nie gra

NIKT
NIE BEDZIE
PODKLADAC GLOSU
ZA MIO AKIYAMĘ

KURWA JEGO MAĆ

Ja to bym bardzo chetnie na Kizu się wybrał, zobaczyć majtki Hanekawy na w pizdu wielkim ekranie.

Teraz dopiero zauważyłem ten post

Dowody? Elaborujesz?

Przypominam że rajstopy to najlepszy wynalazek ludzkości

jakbym mial elaborowac to pewnie sam by mnie zajebal.

po prostu mam rodzine z granicy i wyszlo ze jest jakims moim wujkiem czy ki chuj. pojechalismy raz z rodzicami i po tym jak sie ojciec zlozyl to ja musial pilnowac sergieja (imie niezmienione)

>Lurność prorosyjska, mieszkająca w granicach Gruzji i z tendencjami separatystycznymi.
Gruzja powstała po I wojnie światowej, Osetyjczycy to rdzenni mieszkańcy swoich ziem. Osetyjczycy północni, którzy separatystami antyrosyjskimi też mają prawo bronić swojego prawa do samostanowienia.

Jeżeli Osetyjczycy zaczynają czimpautować, to daje Gruzji powód do interwencji.
Gruzja cały czas jest związana traktatem pokojowym, którego Rosja jest stroną. Jeśli go łamią, do czego owszem mają prawo, wchodzą prawnie w konflikt z Rosją. Jak pokazywałem wcześniej działania Saakaszwilego nie były zbyt legalne, również dla przedstawicieli UE.

>Majdan był w skali wydarzeniem wielokrotnie większym niż Pomarańczowa.
Różnica nie była bardzo duża (maskymalna ilość protestujących była podobna), a wtedy chodziło o oczywiste fałszowanie wyborów, co chyba jest ważniejszą sprawą nawet od podpisania umowy z UE. Ponownie, scenariusz jest jak dla mnie zbyt podobny do tego co zdarzyło się przedtem w czasie Arabskiej Wiosny żeby wierzyć, że to nie był element polityki USA. Bardzo udany, bo zmusił Rosję do przedwczesnego użycia siły i pójścia na otwartą konfrontację również z UE.

>No tak, bo przecież 1989 skończył się wojną nuklearną.
Sytuacja jest inna niż w 89, media społecznościowe pozwalają na rozpoczęcie rewolucji w przeciągu godzin. ZSRR rozpadał się powoli i przy kooperacji ich władz (Gorbaczow sam rozpoczął ten proces), dając wszystkim czas na dostosowanie się do nowych reguł. Poza tym, władza przeszła bardzo płynnie w nowe ręce - Jelcyn był prezydentem Rosyjskiej Republiki Sowieckiej, więc się w praktyce nie zmieniła, po prostu federacja rozpadła się na swoje części składowe. Nowa rewolucja byłaby gwałtowna i nie przebiegłaby bezboleśnie.

>Akurat każdy w latach 80tych przewidywał jakie znaczenie będą mieli talibowie w XXI wieku.
Co nie przeszkadza ponawiać tych samych błędów w stosunku do np. Bractwa Muzułmańskiego. Światem nie rządzą tak mądrzy ludzie, jak mogłoby się wydawać

Russian here. Just read details about Katyn massacre and i must say thuis is some fucked up shit, i feel nothing but shame, guys, is it too late to apologize for communism?

Buy a ticket or two for Smoleńsk and we can talk

>is it too late to apologize for communism?
it was always too late wołodia

thanks to you we're one of the few big european nations ruled by literal descendants of fucking farmers.

even lenin didn't envision such an uplift of the proletariat

You're not going to trick me again Sasha, we're not sending another plane to Smoleńsk to receive your apologies.

haha you are funny, man :)
what is there? are we going for some drinks? first round on me.
this time its legit, i swear. communism is fucking gay.

W sensie, Moskale faktycznie kazali swoim najemnikom strzelać do Ukraińców na Majdanie, czy tylko memisz?

>first round on me
looks like the last one is also your :^)

>first round
Yeah, round of ammunition I guess.

Z tego co opowiadał to nikt mu nie kazał, sam pojechał bo nie lubi ukraińców, a była okazja. Byli żołnierze rosyjscy "skumani" mogą trzymać broń, sam trzymałem jego kałacha, a to nie wszystko co ma.

No i żadnej sprawy do dziś nie miał więc albo go ruscy kryli albo tak się dobrze chował.

Miesiąc temu go ostatni raz widziałem więc żyje sobie spokojnie.

anime

its ok, you are probably lame neckbeards IRL anyway, im not drinking with you.

Chciałbym zauważyć, że Wyspiański był artystą, ergo nie mógł być pedofilem. Był lewiskarolowcem i wrażliwym człowiekiem.

it's just a banter m8 :^), we may hate your governments but we always thought of you us our brothers who are manipulated into fighting us. Poorer, dumber brothers, but brothers nonetheless.

>is it too late to apologize for communism?
It was too late since '39

hidden vienna option detected
get serbed

mów za siebie koleżko

w tych czasach 14 jeszcze nie bylo legalne na spokojnie?

>since '19

fixed that for you

bij bolszewika

come over

here's the designated drinking thread

No przecież mówię, że lewiskarolowcem był.

*since 10 000 BC
MY

>Poorer, dumber brothers, but brothers nonetheless.

Well, a big chunk or russian population is retarded bydlo not going to lie, but there are also gifted, kind, and talented people too, who hold a lot of the country together, you can believe me or not, russia isn´t 100 percent gopnik/vatnik.

>brothers who are manipulated into fighting us

We got rused by communism, pretty much everyone involved got rused by it. Bolcheviks were sadistic animals, my opinion too.

iam coming over :)

>Ależ oczywiście, user

Czy zaakceptowaliście Szatana jako naszego ojca zbawiciela, który za nas został wygnany z raju?

>Well, a big chunk or russian population is retarded bydlo not going to lie, but there are also gifted, kind, and talented people too, who hold a lot of the country together, you can believe me or not, russia isn´t 100 percent gopnik/vatnik.
Without doubt, 95% of Russia may be empty, but the 5% makes up for them and more. There was a time when Russian culture and science dominated, far better than everything that Poland created.

No one will admit it though, because you can't be a good Pole without a superiority complex towards Russians.

żbsz wciaz wierze ze to matka boska pomogla na jasnej gorze

to byla bitwa nie do wygrania wg wszystkich zrodel historycznych

Żbsz kisnę za każdym razem jak ktoś postuje ten ę-ą mądry cytat o tym, że nie należy traktować dojrzałości jako kryterium oceniania sztuki. Nie żebym się z nim nie zgadzał, ale on jest ostatnią osobą, którą powinno się w tej kwestii traktować jako autorytet.
Ciekawostka: tak bardzo lubił pływać po jeziorku z tą swoją Alą (ciekawe czy macał jej łysą cipuszkę?) i opowiadać jej bajki, że oficjalnie spytał jej rodziców o jej rękę jak miała ze 12 lat. Fotografia mocno powiązana

Dosłownie pięć minut temu za oknem
>JEEBAĆ POLLICJEE, PLICJA JEBANA BEDZIEEE
pisk opon
>AŁA KURWA JA NIC NIE ZROBIŁEM RATUNKU
bum jeb, cisza

>bóg
>daje jebanie o polsze
wytłumacz rozbiory, mordy, grabieże i gwałty na ludnosci polskiej

>inb4 muh krajst of nejszyns

z tymi podkrażonymi oczami to wygląda jak polska Tomoko żbsz

>Fotografia mocno powiązana
no co, dobra sunia

należy wam się robale śmierdzące

>wam
mówisz tym samym językiem, co czyni cię takim samym robalem jak i reszta tutaj obecnych

chyba tomek żbsz

>wytłumacz rozbiory, mordy, grabieże i gwałty na ludnosci polskiej
>inb4 muh krajst of nejszyns
Skoro ładnie prosisz to okej:
>Polska przejdzie przez straszne próby, i to moralne, przekona się, że krzyk to hałas marny, że demagogia to zdrada kraju, a gdy się tych niezmiernie trudnych, choć niesłychanie prostych rzeczy nauczy, wtedy spoi się w siłę duchową wielką, narodową prawdziwie i z sercem Boga pełnym, jedna śród Europy nie zatraciwszy Boga (bo ujrzysz, co wkrótce za ateizm wstanie) zaważy na szalach losu ciężarem rzeczy boskich! Powoli ona będzie zmartwychwstawać, nie od razu, powoli, w miarę duchowej zacności i rozumu. Tak widzę, inaczej mi nie sposób. Dopóki swawola i niesforność i wrzaskliwość, dopóty nic nie będzie!
>Bóg chce Polski, żąda Polski, wymaga po nas Polski, tak jak się jej domagamy od Niego, wymaga zaś jej przez czyny zacne, porządne, wielkie, nasze, bo to prawem wiekuistym Boga, że inaczej stanąć ona nie może! więc do czasu doświadczenia różne spuszcza na nas. Dozwala krajowi skosztować po trosze owoców Centralizacji i przypatrzyć się rozkładowi społecznemu Europy. Stawia nas w położeniu spartańskich dzieci, którym efory pokazywały pijanych ilotów. Cząstkowe plagi też spuszcza na nas i prób nam dopuszcza pewnych próbowanie, i tak się musi stać, że kiedy Europa dojdzie do największego nierozumu, my do rozumu przyjdziem i będziem jedynym porządnym narodem na ruinach świata!
sugerando że to się nie spełnia co do joty
>(bo ujrzysz, co wkrótce za ateizm wstanie)
no kurwa.

Moja wina że wy niższe ludy mowy bogów nie rozumiecie?

>uratował Polskę od terroru "demokracji" szlacheckiej i dał nam oświecony absolutyzm mocarstw
>uratował Polskę od terroru "władzy ludowej" i dał nam dobrotliwą autokrację sanacji
10/10, to jest mój Bóg

A czy ja mówię że nie? Za jakieś 5 lat byłaby 10/10

>No one will admit it though, because you can't be a good Pole without a superiority complex towards Russians.

Well its pretty much every country, because thats what nationalism gets you, im pretty patriotic myself, but not the point that i hate others.

The whole RussiavsPoland shitting on each other heads was the most pointless moment in slavic history, the time and effort better invested in building each other up, instead of putting each other down.

>Bóg
>nie Bóg Imperator
słabo

Kto powiedział że nie, zgodnie z lorem jesteśmy właśnie w czasie, w którym przyszły Imperator stara się kierować ludzkość na dobrą drogę z cienia, zakładając religie i tworząc ideologie.

Jezus:
>niby umarł ale tak naprawdę to nie
>świecił się
>cuda można wyjaśnić psioniką

>oświecony absolutyzm mocarstw
sążny mem

>Chałupa w której odbyło się "Wesele" to picrel
Jak oni tam kurwa pomieścili tych wszystkich Żydów, poetów i chochoły?

Inflacja wnętrza jak w Harrym Potterze?

>moment

Nie, bardziej Tolkien bo słowianie byli wtedy mali jak hobbici.

ale imperator =/= dżizus

plus imperator to tylko truchło utrzymywane sztucznie przy życiu, już lepiej żeby chaos zakończył tą farsę zwaną wojnomłotkiem

To duża chałupa.

>przez 40 tysięcy lat kalendarz zaczyna się od daty urodzin Jezusa
robi mnie myśl

a wesele nie bylo na polu?

2 AoS to by ziemia nie wytrzymała

Imperator odrodzi się jako Malal i zniszczy Chaos od środka, taki był jego plan od początku.
Marsjański Omnisjasz i Pustkosmok C'Tanów to też on.

No właśnie implikacja w podręcznikach była taka, że Imperator = dżizus i nie tylko. Urodził się u zarania ludzkości i działał skrycie zanim został Cesarzem.

tylko w końcu miał dość tego pierdolenia się z ukrywaniem, wyszedł z cienia i zjednoczył ludzkość bezpośrednio

ładne duble

>Ślub w listopadzie
>Wesele na polu

Według dramatu były dwie główne izby - jedna w której tańczyli, i druga w której gadali i chlali (w tej odbywa się akcja utworu)

>Pustkosmok
Dupa mnie boli od tego
Nie zapominaj o długich włosach