/polska/

Edycja wojskowa

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=U5zMMZUOM3Q
twitter.com/NSFWRedditVideo

Na anime nigdy nie jest za wcześnie.

Drugi

Nadzieja umiera ostatniej

>ostatniej
ostatnia

Kurwa, chciałem tak napisać

Jeszcze jebałem tą kapczę

Niewozmożnie używać się Sup Forumsóm

>Kurwa, chciałem tak napisać
ok
>Jeszcze jebałem tą kapczę
zjebałem tę
>Niewozmożnie używać się Sup Forumsóm
nie można korzystać z 4chana

:3

>niewozmożnie

speak Polish or fuck off

Zapisałem, ale z komuchami to proszę gdzie indziej.

proszę wypierdalać mój dziadek był w LWP a potem w Zbowidzie i cały czas w partii

to bohater i wyzwalał ten chujowy kraj spod faszystowskiej niewoli tylko po to żeby znowu za swojego życia zobaczyć pseudo-sanacyjną swołocz i doświadczyć widoku tępej gówniarzerii walącej konia do tych jebanych bandytów "wyklętych"

Precz z komuną.

no bo za komuny łajdaki jebane dawały ludziom pracę i mieszkanie za komuny nie było pedalstwa i genderów za komuny ten kraj znaczył cokolwiek na arenie międzynarodowej to komuna podniosła ten kraj z ruiny i ta okrutna pierdolona komuna wysrała twoich rodziców

zabij się gówniarzu

Idź być komunistą gdzie indziej.

Nie on, ale..

Za komuny było chujowo synu. Pierdolisz bez sensu bo najebali ci do głupiego łba, że wszystko było cacy i bogaciło się.

Tak, każdy ustrój ma swoje dobre strony ale komuna akurat jest bardziej chujowa niż nawet to bagno które mamy teraz.

chuja się znasz gnojku na życiu

t. kapitalistyczna kurwa
Kolejka do robienia gały ameryce w tamtą stronę --->

>t. user piwniczanin, wiek 22 lata

nie on, ale zalezy z jakiej perspektywy patrzysz. jak z dzisiejszej piwnicy to na pewno bylo lepiej

Ja się za komuny urodziłem, ty gówniaku pewnie koło 95.

swoją miarą nie równaj do lekcji gówniarzu

no to gdzie te dowody

Nie no, wiadomo np. żul za komuny miał lepiej. Ale już taki profesor weźmy fizyki - gorzej.

Socjalizm jest bardziej sprawiedliwy społecznie(przynajmniej w założeniach) ale wynagradza patologię.

Trafiłem celnie najwyraźniej. user studencik kozaczy chociaż dopiero co od cyca go matka odstawiła. Urośnij to pogadamy smarku.

>to kolejny epizod z serii: prawdziwy komunizm nigdy nie był stosowany, dajcie nam jeszcze jedną szansę

zetrzyj mleko spod nosa będziesz mógł się bawić w "trafianie celnie" szczylu

rozumiem że w życiu gówniarzerii piwnicznej której całe życie to animki i hehe wolny rynek bytność w tredzie człowieka starszego i doświadczonego jawi się jako wielkie dziwy

jeszcze raz któryś dzieciak piśnie że komuna zła to zacznę cytować patologie sanacji

Ukrywać posty komunistów, ignorować komunistyczne przynęty, nie odpowiadać komunistom.

dubelki potwierdzają, towarzyszu

Wypierdalaj kucu.

Komuniści na propsie.

ale dlaczego zul. dotyczyly to zwyklego szarego człowieka. perspektywy oczywiscie byly mniejsze i ogolnie system sam sie zjadal, ale moja matka nie miala nic wspolnego z komuniastami i zyla 5 razy lepiej ode mnie. miala srednie wyksztalcenie i prace od reki. najgorsze jest jednak to, ze wmawiaja nam teraz jak jest zajebiscie a nie jest. kiedys widzialem statystyki dotyczace sily nabywczej miedzy teraz a latami 70tymi - uroslo nam 2x przez kurwa 40 lat. To jest patologia. Ja nie chce wracac, ale wkurwia mnie gadanie jak jest teraz fajnie i wszyscy powinni calowac nóżki kapitalizmowi

youtube.com/watch?v=U5zMMZUOM3Q

r8 my polish

wypierdalaj czarnuchu

old. fuck off

Anonku, synu. Piszę z pracy i prycham co chwila z twoich wysublimowanych intelektualnie postów.

Jesteś świetnym przykładem czemu nie będąc prawicowcem i tak bym do piachu wysyłał komuchów i ich zstępnych.

svartlingen raus

masz tak ze trzydzieści lat za mało żeby móc mnie synem tytułować gówniarzu a i ujmujesz mojemu ojcu oficerowi piechoty który by ci napierdolił za te bezmyślne szczeniackie prawackie pierdolenie

Mnie też to wkurwia anonku ale uwierz mi było znacznie gorzej, szczególnie po transformacji.

Pamiętam jak matka mając b.dobrą pracę musiała zbierać z 2-3 miesiące żeby mi kupić P75 z 4gb ramu, teraz to chuj 1 wypłata i masz. Wtedy kosztował chyba z 3850 pln gdzie średnio się zarabiało z 2 koła.

Jeszcze wcześniej jak C64 i rower kupiłem sobie z kasy na komunię to prawie się posrałem ze szczęścia.

ja wiem że to bejt, ale uspokoj się bo niektórzy uwierzą, że ty tak na poważnie

zaprzańców to ja nawet nie mam zamiaru słuchać

wróć do kraju zanim cokolwiek mrukniesz

ANIME

ANIBE

Czy pan amerykański miś przyszedł uwolnić nas od gomunizdów?

wypierdalać podludzie

Patrząc, jak fajny system ekonomiczno - socjalny panuje w Belgii, Danii, Finlandii, czy Szwecji, to trzeba być skończonym danonem, aby popierać mikkego i liberalizm.

Po co taki stary dziad jak ty przebywa tu z anonkami studencikami? Ten słynny debil czy może pedofil?

...

akurat wychowywalem sie w 90 i uwazam, ze troche pierdolisz. Mówiłem o absolutnie zwyklym zyciu w komunie, które było po prostu lepsze. Po drugie wskazujesz na importowane rzeczy,a one nie podpadaja pod zwykle zycie. Po trzecie jakie kurwa 4gb, chyba 4MB. w polowie 90 mialem 386 z 4mb i dawałem radę. Doskonale pamietam ceny komputerow, ktore byly z kosmosu, ale nie to bylo problemem, bo w nawet w tamtych czasach moi biedni starzy mieli dziadowski samochod, a mnie po prostu ni stac na zaden, ze wzgledu na koszty utrzymania. Co innego ludzie obiecywali nam w czasach transpormacji. Miały być ciasteczka, pączusie, a dostalismy namoczonego suchara

ANIKUKURYKU

hola hola, co to za lewackie pierdolenie? komuniści precz do Rosji

>jakieś kurwa karyńsko bez szkoły
>opaska onr
>white power xD
>muh rzołnierze rozdenci
ale smrut

ONR jest za korporacjonizmem. Wypierdalaj do Somalii danonku.

uwaga groźny shadowrunner nie podchodzić bo na Aztechnology napadnie

Chodziło mi o mb co jest oczywiste, po prostu błąd z przyzwyczajenia.

>Po drugie wskazujesz na importowane rzeczy,a one nie podpadaja pod zwykle zycie
Zależy co robisz. Jeśli piszesz artykuły to tak, "podpadają".
>a mnie po prostu ni stac na zaden, ze wzgledu na koszty utrzymania
To raczej wina zjebanych rządów niż ustroju szczerze mówiąc. Mocno zależy to też od tego jak "trafiłeś", uwarunkowania środowiskowe są super ważne.

rozumiem ale cały czas sie nam powtarza jak jest zajebiscie i w chuj fajnie. tak naprawde jest czasami troche lepiej a czasami troche gorzej. nie ma wiekszej roznicy. najgorsze jest to, ze minelo tyle czasu i chuja sie tak naprawde zmienilo.
>Jeśli piszesz artykuły to tak, "podpadają".
w szkole uczylem sie pisac na elektrycznych maszynach do pisania i jakos tez dawalem rade

Nienawidzę pedałów którzy mordowali polaków i zabrali nam Lwów.

Ale socjalizm to nie źle. Jestem socjal-nacjonalistą.

Porządny z Ciebie człowiek.

Wiesz, piórem i atramentem też rade można dać, problem w tym, że to kurewsko niewydajne. Szczególnie jeśli piszesz artykuł naukowy i go poprawiasz codziennie.

Dodam tylko danonku, że zgadzam się transformacja była chujowa. Teraz pytanie czy będąc tym narodem którym jesteśmy dałoby się lepiej. Może, ale wątpię czy dużo lepiej.

>Ale socjalizm to nie źle. Jestem socjal-nacjonalistą.
Ale socjalizm nie jest zły. Jestem narodowym socjalistą

чeгo-тo нeпoнятнo, yблюдoк? CЪEБИ OTCУДЫ и никoгдa тyт нe зaхoди, HИКTO тeбя тyт нe ждeт нaм ПЛEBATЬ нa твoи хyeвыe мнeния

дa и нихpeнa нe знaeшь кaк гoвopить пo-пoльcки

Kapitalizm to kiedy żydzi finansowi mordują normalnych, sekularnych arabów i teraz świat ma terroryzm i islamizm.

Jebać kapitalizm, amerykanizm

Polska Ludowa II, od Berlinu do Gomielu

Wypierdalaj z nitki. Tu pisze się tylko po polsku.

problemem byly tak naprawde lata 80. wtedy trzeba bylo nawet zostawiajac ustrój przejsc na kapitalizm, ale nie rozjebany i wyprzedany jak w latach 90. Taki protekcjonistyczny jak w panstwach azjatyckich. Ale prawda, ze nie z tymi ludzmi. To ze nie mozna bylo lepiej nie oznacza, ze nie mam sie wkurwiac na ludzi, ktorzy skadali obietnice bez pokrycia

toteż i to mu zakomunikowałem, amebo

no wykurwiaj z tymi pierdolonymi kreskówkami zwierzaku jebany

Ustrój ciężko raczej zmienić jeśli w kraju masz radzieckie wojsko.

Mielibyśmy je pewnie jeszcze parę lat dłużej gdyby Wałęsa nie schlał Jelcyna który podpisał papiery o wyjściu ruskich.

Nie mówię, że nic nie dałoby się zrobić ale szanse na to były marne bo ludzie zgnębieni i zaszczuci jednak mocno byli.

A вoт и пepвый либepaхa гopит. Гoвopю кaк мoгy жe. Кcтaти, для чacти пoлякoв pyccкий этo poднoй язык и ничeгo c этим нe пoдeлaть.

Пoльшa вooбщe бyдeт дoлжнa cдeлaть eгo втopым гoc. языкoм чтoбы пoлyчить Бeлapycь, вepнyть Гpoднo.

Taka Słowenia poszła drogą nordycka i dziś jest najlepiej rozwiniętym krajem post komunistycznym.

No ale tam nie było liberalnych danonkow, to i gospodarka szybciej się rozwijała, i warunki życia są jak w krajach zachidnich.

wlasnie ustroju bym nie zmienial. tylko gospodarke. byly takie proby w latach 80. 3xS to sie nazywało,ale wyszlo jak zawsze i w koncu Polska po prostu zbankrutowala

>Кcтaти, для чacти пoлякoв pyccкий этo poднoй язык и ничeгo c этим нe пoдeлaть.
>Dla części Polaków język rosyjski jest językiem ojczystym i nijak się tego nie zmieni.

ludzie weźcie wynajmijcie hitmana na niego

Блять, я кoнeчнo хyёвo нaпиcaл и нa poднoм, нo пpocтo я нa yлицe и pyкaм пиздeц хoлoднo. Я y мopя, нo тyт 7 гpaдycoв

akurat dawanie Słoweni jak przykłąd czegokolwiek to zły argument. To memowe pastwo.

Dla mieszkających na Białorusi i w Rosji, Kazachstanie.

Jeżeli chodzi ci o język główny to ok. Ktoś kto nie zna polskiego to słabo jest Polakiem

Po pierwsze Słowenia nie miała rozpierdolu w czasie wojny. Po drugie mieszkańców Słowienii policzysz na palcach jednej dłoni, po trzecie Jugole mieli inny typ socjalizmu niż my, po czwarte Słowenia jest w całkowicie innym położeniu geopolitycznym i nie graniczny z Rosją.

Jak obstawiacie, kiedy ktoś znowu się zmówi i rozbierze polske na 3 części? :^)

дa блядь никтo им нe зacтaвлaeт в Ляхию вepнyтьcя

мoжeт чacть из них этo тaкиe хyecocы кaк ты, y кoтopых никaких пpyфoв, чтo oни пaяки-тo, нo «««чyвcтвyют ceбя»»» пaякaми

oни, cpeди них ты caм, мeнты, бeз пoльcкoгo нeвoзмoжнo быть пoлякoм, нeнyжны нaм любыe вocтoвныe мyхocpaни

Nie rozumesz ty nic. Polski to piękny jazyk, i chcę żeby każdy polak etniczny mógłbym mówić po polsku, ale w Wielkej Polsce (II ludowa) będzie trzeba zrobić rosyjskim drugim oficialnym żeby nie było separatyzmu i walki jak na Ukrainie.

Bardziej prawdopodobne, że Niemcy, czy Szwecja staną się kalifatami, rzadzonymi przez arabskich dyktatorów.

мнe пиздeц ты зaeбaл yжe

этничecких пoлякoв HETУ, ктo нe гoвopит нa пoльcкoм тoт нe пoляк - тaк былo eщe пpи Peчипocпoлтoй

никтo в Пoльшe нe хoчeт eбyчeгo вocтoкa

>zwykłe zycie w komunie było po prostu lepsze
>bieda w chuj
>żywność na kartki
>jak rodzina miała ocet na swieta to był sukces
>inwigilacja
>zabijanie i wiezienie próbujących zmienić system
>gospodarka z dupy, każdy miał prace, ale ta praca nic nie znaczyła, kogo kurwa obchodzi 400% normy w napierdalaniu młotkiem w sciane
>politycy zyli jak królowie, a każdy zwykły obywatel jak dzisiejszy poł menel
wspominałem ze w sklepach nic nie było i nie miałbys nawet prawa żeby usiasc przy kompie i pisać z zagraniczniakami na forum albo gdziekolwiek? O wyjeździe za granice na wczasy nawet nie wpomne jebany gałganie. Teraz możesz robic co chcesz, mowic co chcesz i kupic co chcesz. Pojsc gdzie chcesz i jest spoko, ale nie kurwa, za komuny było lepiej

wpadło mi trochę mydła do nosa rano, kiedy się myłem i do tej pory mnie pali w prawej dziurce lmeo

Mнe в зepкaлo дocтaтoчнo пocмoтpeть чтoбы пoнять ктo я.

Aлco cмeшнo кoгдa, блять, aмepикaнcкиe пoляки, этo, cyкa, пoляки, хoтя oни caми yeхaли.

A poccийcкиe блять, нe хoтeли тyт жить и являютcя пpямыми пoтoмкaми cибиpcких нo oни кaцaпы, зaeбиcь

A пoляк этo любoй y кoгo пoльcкoe пpoиcхoждeниe

Дocтoeвcкий был пoлякoм

>y бля cмoтpи кaкoй y нeгo нoc oн oчeвиднo Maзyp-тo
>бpaтyххх cмapи этy тян y нee тaкaя жoпa)) нy лyбeльcкaя кpoвь чтoлe

HИКTO тaк в Пoльшe нe гoвopит - мы нe мoнoэтнoc и ecли чeлoвeк гoвopит нa пoльcкoм, кaтoлик и нe нeгp, OH ПOЛЯК

вoт тeпepь пoнятнo? ecли дaлee нeпoнятнo мнe yжe плeвaть, идy нa пapы

>żywność na kartki
kartki pojawiły sie w latach 80 gdy panstwo zbankrutowalo.
>zabijanie i wiezienie próbujących zmienić system
sprawców zabójstwa Popiełuszki złapano zanim znaleziono jego zwłoki. Sprawców zabójstwa Olewnika szukano latami.
>inwigilacja
pisze to gośc z USA
>O wyjeździe za granice na wczasy nawet nie wpomne
teraz też nie ma mowy bo mnie nie stac.
Nie twierdze ze w ogolnie bylo lepiej, ale dla zwyklego człowieka w wielu aspektach bylo lepiej

>kartki pojawiły sie w latach 80 gdy panstwo zbankrutowalo
I komuniści oczywiście nie mieli z tym nic wspólnego?

To dlatego że polacy walczyli z kommuhami.

Jeśli Pisludski zrobiłbym Polskę częścią ZSSR to nawet Smoleńsk mógłbym się wrocić do domu, bo to polskie miasto.

no to ile lat w historii należał Smoleńsk do Polski i jaką miał wtedy strukturę etniczną co

czyli co komuna przed 80 rokiem była lepsza? Popiełuszkę zabili komuniści kurwa, chuj mnie obchodzi zę jeden czy drugi słup za to poszedł do paki. Niech mnie inwigilują kurwa, nie łamie prawa to mnie mogą cmoknąć. Komuna z sąsiada robiła wroga i donosiciela bo nie daj boże zjadłeś szynke albo dałes dziecku batona na urodziny.
To ze cie nie stać na wyjazd to nie wina systemu tylko nieudolności twojej
Nie było kurwa lepiej za komuny w zadnym aspekcie, chyba ze byłes dzieckiem partyjniaka i dostawałeś więcej jedzenia niż rówiesnicy

ale nie rozumiem argumentu. oczywiscie, ze mieli. to wynik błedów gospodarczych socjalizmu. wyzej napisalem, ze mogli sprobowac pozostawic ustroj i pojsc w protekcjonistycznych kapitalizm
najgorsze jest to ze w wielu aspektach (nie konieczne w przeważajacej czesci) bylo lepiej

Mówię o tym że każdy naród miał z ZSSR wiele dobrzego. Nawet /balt/.
Tylko polaków i finskich dyskryminowali

bo w dobrobycie to lepiej niby. spytaj swojego rządu czemu dotuje jakieś popierdolone feministki co zwalczają fucking white males.

Kup Białego Jelenia w płynie.

Hipoalegriczny i polski. Nawet jak go zeżresz to się nie pochorujesz.

>najgorsze jest to ze w wielu aspektach (nie konieczne w przeważajacej czesci) bylo lepiej
nie znajdziesz kurwa takich, wynocha już stad

Smoleńsk należał do Polski 56 lat, od 1611 do 1667

gdzie masz wtedy ZSRR idioto

Lwów też był ukraińskim tylko ~50 lat. Ale oni go okkupowali. Polacy są gorzej niż ukraincy?

>"""""""mydło""""""" w płynie
tylko kostka (chyba, że żel pod prysznic)

Lwów założył król ruski Daniel Romanowicz Halicki około 1250 roku

co ty porównujesz idioto

Dobrze przynajmniej że nie (((mydło))).

Żel pod prysznic Biały Jeleń jest fajny z kozim mlekiem, polecam.

Lwów założono na bazie Lechickiej osady.

Gość wlazł do podbitej mieściny, powiedział ZAKŁADAM TU LWÓW NA CZEŚĆ SYNA XAXA i tyle.

dysk z dnia na dzień coraz głośniej pracuję. cośczuje że po 8 latach zbliża się jego koniec ehhh

Poland is cute, CUTE!!!!!!!!!!!!!