/tr/ - ençomhaber trump edisyonu

bremınlar ençomhabere girin feci göt yakıyor :DD

Other urls found in this thread:

youtu.be/17oEXqecau0
mobile.twitter.com/JoannaStilinski/status/796237904846557184
washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/21/donald-trump-says-u-s-shouldnt-criticize-turkeys-erdogan-over-post-coup-purge/
youtube.com/watch?v=4_2sQLvORGY
ntv.com.tr/egitim/turk-japon-universitesi-kuruluyor,qVmyeIw9EUSW6kHVhSfFfQ
tr.sputniknews.com/turkiye/201611091025721244-erdogan-ab-muzakere/
nytimes.com/2016/07/22/us/politics/donald-trump-foreign-policy-interview.html
rudaw.net/english/kurdistan/22072016
youtube.com/watch?time_continue=1&v=yZNtYmdZ-4c
youtube.com/watch?v=VY20uWIQ1RI
youtube.com/watch?v=pCo86KXOhiI
blogs.wsj.com/economics/2016/09/12/donald-trumps-shifting-words-on-interest-rates-and-janet-yellen/
twitter.com/SFWRedditVideos

trump kazandı T.C kazandı hocum :DD

>yanıyoooooooom

ulan reis kazandı ama ben amerikaya gidemeyecem gene bokistanda sürünecem amk siqem böyle hayatı. gidip facebookta fln aLL*H sikemde kabul etsinler beni

amerikaya gitmede bişey yok önüne gelene 10 yıl vize veren bir ülke

ulan amk çomarı amerika hayallerinizi sikeyim sizin çapsız aveller
>trde bir bok yapamayan lavuk amerika hayalleri kuruyor.

trump müslüleri almayacaktı

trump türkocu tigir erci bir herif
türkoları efsane yıllar bekliyor vallahi stratforcu yahudi piçinin dediği birer birer çıkıyor
türkolar ruslar ve amerikayla aynı anda iyi geçinip cuckrupanın sphere of influenceından çıkıcak ve göt yakmaya deam edicek :DDD

KÜRTLERİN GÖTLERİ ALEV ALEV

Sarı yeleli adam: gudüzü yavudilerin başkenti olarak tanıyacağım

Rusyayla ortaklıktan başka seçenek kalmaması

Yanıyoor yanıyoor liberal götü yanıyooooor!

trump is the new reis :dd

O değil de bu ekşicilerin yurtdışına kaçma hayalleri de bitti HAHAHAHAHAH

şimdi k*rtçü onu diyo
ama sarı yeleli adam k*rtleri silahlandırcaz diyodu
ilerde k*rtçüleri drumpu yağlarken
ençomlarıda sinir krizinde seyredebiliriz

youtu.be/17oEXqecau0

Sup Forums çökmüş zuhahshah

anket sirketleri iyi salliyomus ama

hillary kürdoları silahlandıracaktı

trump reisçinin önde gideni aq ne zırvalıyorsun
bu seçimlerde yine milli irade güçlü türkiyeyi seçti

>yanıyooooom

>stratforcu yahudi piçinin dediği birer birer çıkıyor
?????

Yav bu SJWler niye böyle yav?
mobile.twitter.com/JoannaStilinski/status/796237904846557184

protesto edemezler mi

koçum the next 100 years kitabını aç indir oku wikipediadan bak :D
amerika islamcılarla savaşı komple bırakcak rusyayla barışacak en sonunda rusya ve çin yıkılacak
japonya ve türkolar aşırı güçlenecek

trump boş çin ve rusya düşmanlığını çöpe atıcak ve iç karışıklardan rusya ve çin ketlenecek :D avrupa göçmen ve yaşlılıktan boka batıcak. türkolar rusyanın güneyini ve ortadoğunun çoğunu kendi köpeği,japonlarda asyayı kendi köpeği haline getirecek :DD

seçimden kar edenler amerika,kısa vadede rusya,uzun vadede t*rkiye ve japonya :D kaybedenler çin ve evropa :DDDDD

HAHAHAHAHAHAHAH

BAŞKOMUTAN
A
Ş
K
O
M
U
T
A
N

>rusya ve çin yıkılacak
zihnini sikeyim

koçum 20 sene sonra bi sıçan dedi dersin :DDd

sus sikerim senin ağzını

bak amerika,rusya,çin üçlüsünden birisi yıkılacaksa eğer bu istisnasız amerika olur.amerikayı bir kenara koyup rusya ve çin yıkılacak demek çomarlık gerektirir.amk dönercisi.

Çin'in tek gücü ucuz işgücü, o da biterse Çin yıkılacak diyor adam. Haksız da sayılmaz yani.

Biraz da gülmeyelim.

obama iyi sikti ekonomiyi verdigi hicbir sözü tutmadi. kredi notu deisti adamlarin. borclari köpek gibi.

O kitabı Stratfor'un başkanı yazdı, bende var. Stratfor fetöcüler kovulduktan sonra hala Türkiye hakkında bunları düşünüyor mudur bilemiyorum.

düşünüyor açıp stratforun sitesinden bakabilirsiniz :DDDDD

REİS

ucuz kurtulmuş trmp

Hello

o kutlu gün elbet gelecek

ciddi ciddi bunla uğraşmış otistikler var. xex be

Çin'in 2014 yılı ortasında rezervleri 4 trilyon doları aşmış. Rezervlerin ne kadar hızlı arttığını anlatmak açısından bir başka istatistik daha ..

600 yılından beri dünya politikalarının tek belirleyicisinin bir çöl bedecisi ve onun takipçileri olması götleri kavuruyor mudur?

kimse laf cambazlığı yapmasın, müslümanların girişini geçici durduracağız dediğinde seçimin büyük kısmını kazandı.

stratforcu yahudi piçi neydi, böyle bir şey hatırlıyorum user.

.>türkolar ruslar ve amerikayla aynı anda iyi geçinip

bunu bende düşündüm, uzun yine 4 ayağına düştü gibi, ismet paşa tier denge politikası yapmasına gerek kalmayacak muhtemelen.

kim kazandı

anan

Dün aksam Twitterde AKPliler ile tartistim, ve resmen her yeri yalan dolu, serefiszlerdi.
Bilmiyorum farkinda misiniz ama Twitterde bit sistem var, belirli bir türde cevap veririsen baskasinin cevaplari baska bir yere kayip, okuyan icin sohbet bellisiz bir türde karisiyor, ve bazi cevaplari tamamen gözökmpyor hale getiriyorlar. Onu yapiyrolar ve sormustum da ve cocuk, evet söyledi resmen onu yapyioruz.
Garibime gitti. Almanyada bütün gün Almanlara karsi ve durup durmadan hristianlara...etc. slaidriyorlar ve kendilerinden nefret ettiriyorlar.
Biraz uzun oldu ama bana sanki bunlar ermeni olabilir düsünmüstüm...

Simdi bu sohbet cok önemli degil de ama bir seyin farkina vardim:
Atsiz hakli. Türkcülük sadece irkcilik ile olur. Cünkü her yer düsman dolu.

ilerideki başganımız. olmaz demeyin

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

turmpın kazanması türkiye için kötü haber olması gerekmiyor mu

Evet, Xaxaxaxaxa

Ben sadece SJWler btfo olduğu için mutluyum vallaxi.

...

trump reiscidir

washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/07/21/donald-trump-says-u-s-shouldnt-criticize-turkeys-erdogan-over-post-coup-purge/

Hayır. Tam tersi.

biraz daha fazla detay lütfen
açıkla!

ortadoğu liderleriyle daha iyi ilişki kuracam falan diye demeçleri var. shitlary ise k*rtleri silahlandıracam bana ne modundaydı hep.

ikisininde farkı yoktu. fakat, turmp sayesinde amarigada bol bol iç karışıklık göreceğimi umut ediyorum.

darbe karşıtı =! erdocuck

Akpliler adam sağcı olduğu için seviniyor ama gerizekalılar müslo karşıtı olduğunu unutuyor, üstelik önceden demokrat partiye üyeymiş.

obamada dünyaya barış getiriyodu

bu
zaten olsa olsa hillary kadar kötü olabilir. Daha kötü olamaz bizim için

bütün almanları ve çubuktaki yahudi piçini sikem
düşman senin gibi kendi dilini bilmeden ülke siyasetine karışan soyu bozuk almanci piçleridir :D

trump tayyp putin ve şinzo abe kankalardır
muazzam 4 lü avrupayı ve çini sikicek
bokmanya zaten yıkılışa girmiş,çin iç karışıklıktan ketlenecek. rusya ket olur diyorlar ama trump seçilince pek ketleneceğini zannetmiyorum.

rus türko japon ve amerikan alliance herkesi siker atar benden duyun

zaten japonlar türkiyeye bi türk japon ünversitesi açıcaklar o zaman ateş başlayacak. TC acilen avrupaya siktiri cekip amerika ve rusyayla birlik olması lazım.

putinin ajanı alexander dugin perinçek CHP ve AKP ile iyi geçiniyor rus türko alliance kuruldu sayılır

youtube.com/watch?v=4_2sQLvORGY

bu videoya bakabilirsiniz

saygılarımı sunuyorum

wtf neden trump türkiyeyi sevsin
wtf rusya ve çin kanka değil mi
wtf daha geçen sene rusya türkiyeyi yok edecek diye korkuyduk
wtf japonlar türk japon üniversitesi mi açıcaklar?

Türkler hep düsman senin icin, oc.

>p*rincekin ajan olduğunu bilmemex

bir de türkiyenin müttefiki olduklarını ve türkiyenin terör örgütü olarak saydığı bir örgütün liderinin incelenmesinin ilk yapacağı işlerden biri olduğunu söylediği resim de vardı ama bulamadım

trump türkiyeyi ve tayyibi seviyor. türkiye dışında avrupada trump tower bile yok :D kendini tayyibin akranı olarak görüyor trump.
rusya ile çin kanka değil. herhangi bir rusla konuşup bu dediğinin cevabını alabilirsin. rusların doğru düzgün bir kankası yok.
rusya türkiyeye bir bok yapmadı çünkü ekonomik krizden dolayı ukraynayı bile doğru düzgün kontrol edemiyor. zaten uçağın vurulması tayyibe "başkomtanım suriye uçağı vurduk rus çıktı" diye lanse edildi ancak sonradan bunların gülen ajanı olduğu anlaşıldı. ruslar bunlara tabiki inanmadı ancak tayyibe darbe yapılınca ruslarda bunun gerçek olabileceğini düşündü. o yüzden şu anda rusya türkiye ilişkileri uçak vurulmadan öncesinden bile daha iyi. putinin danışmanı direk bizim mecliste fink atıyor aq :D www.al-monitor.com/pulse/originals/2016/11/russia-putin-advisor-dugin-turkey-parliament-nato.html
türk japon üniversitesi açılıyor evet. japonyaya da türk üniversitesi açılacak.
ntv.com.tr/egitim/turk-japon-universitesi-kuruluyor,qVmyeIw9EUSW6kHVhSfFfQ

kes ulan bokmancı

perinçek rus ajanıdır. rusya ne derse onu yapar. ruslar komunistken pkkya kürtlere destek veriyor idi. perinçeğin bu kadar kamalist ve tc ci olması demek rusların TC yi desteklediğini gösterir.

bir diğer rus ajanıda haydar baş
işte böyle

tr.sputniknews.com/turkiye/201611091025721244-erdogan-ab-muzakere/

tayyip burayı mı okuyor bilmiyorum ama direk EU ya dayılanmaya başladı. bence antlaşmayı komple bozup suriyelileri sınıra dizmesi lazım. en fazla ekonomik yaptırım uygulanır ama türkiyeye en fazla yatırımı yapan ülke rusya olduğu için sıkıntı olmaz(uçak vurulduktan sonra bile). hollandalı tüccarlarında yaptırımları sikleyeceğini zannetmiyorum.
alman arabası fiyatları artar sadece :D

tc nin araplar ve ruslarla iyi geçinmesi gerekli. ruslar ve amerikalılar zaten trump sayesinde iyi geçinecekler. japonlar desen t*rkocunun allahı şinzo abe elini açıp dua ediyor marmaray açılışında.

kısa vadede türk ekonomisi boku yiyecek ama sonrasında bidenbire şahlanacak. trump faizleri arttıracağı için dolar 3.50 tl üzerini rahat görür ama uzun vadede TCyi iyi günler bekliyor.

t*rkiyeden siktir olup gitmektense t*rkiyede düzen kurmaya bakın bence :D ben öyle yapacağım. 10-15 seneye TC nin durumu yarısı zenci/suriyeli yarısı dejenere piç kaynayan bokrupadan daha iyi olacağı kesin. amerikaya falan gidebilene bir şey demiyorum zaten ama bokrupa planlarını çöpe yollayın bence

saygılarımı sunuyorum

yaaa berkay sen çok bokpostalıyodun şimdi çok komfisin~~

...

obama hiç bir zaman barış getireceğim dedi diye hatırlamıyorum. sağlık sigortasını bayağı kullanmıştı.

genel olarak analistler ortadoğu için daha iyi olacak trump diyorlardı gazetelerde. hillary bayağı zorlayacaktı çünkü bütün ortadoğuyu ve rusyayı.

>obama hiç bir zaman barış getireceğim dedi diye hatırlamıyorum.
oha. Dedi ve öyle bir hava yaratıldı ki ilk geldiğinde mehdi geldi zannettik. İnsanlar adına kurban filan kestiler.

Tebrik ediyorum hocam, bu gavatı da savundun.

>yanıyom
gerçekleri konuşuyoruz koçum.
fransada çık dışarı türbanlı zenci sayısı tcdeki türbanlı sayısının 5katı amq XD
suç oranı parisin istanbulun belki 50 katı :D git eyfel kulesinin oraya zenciler koluna zorla kolye bağlsın 5€ istesin vermezsende saplasınlar emaneti gör ebenin amını

tc bokransaya bin çekiyor

solcu zencinin tekiydi
sizin gibi solcu gavatlr hariç kimsenin savunduğunu hatırlamıyorum :DD
>yanıyom

Irak savaşını bitirecem dedi ya amk.

>sizin gibi solcu gavatlar
ağzını topla lan it. Ben solcu değilim. Ayrıca o ilk geldiğinde aklım çok ermiyordu(2008de 12-13 yaşındaydım) da sadece merak etmiştim bu kadar insan neden seviniyor diye.

>anamı siken herkes solcu

>yanıyooooooommmmmm

bokransa şiirini bi daha postlasana

kafadan yazdıydım git arşivden bak

irak savaşını amerika açısından bitirdi, amerikan askerleri ıraktan çekildi mi çekildi. daha sonra terörizm çıktıysa ortaya orası ayrı bir durum tabii.

solcu gavatları bulduk

şaka yapmıyorum solcu değilim yahu. Babanızdır solcu.
SİKİM MARX
SİKİM LENİN
SİKİM DENİZ GEZMİŞ

trump hewal sikici mi?

Türk üsütn millettir, geleckler Türklerin elindiedir.

Berkay buna da karsi bir sey söyliyecek. Iste kendisini bellirtecek.

Yarram bu ülkede ya solcusun yada arapsever gavatsın. Literal olarak ülkede chp'den başka oy verilecek parti yok.

hayır
daha çok türkiye ve kürtleri barıştırmak istiyo

>chp
>akpnin yol bile yapamayan versiyonu
ya bir siktir git orospunun fırlattığı

>solcu
>arapsever gavat

ben vatanseverim xocam.

Kime verdin oy?

trump t*rkocu
bokmancı piç abartma istersen
türkler üstün millet falan değil çık dışarı bi aynaya bak amq :D türklerin kültürü gayet iyi ama sizin gibi aşağılık bokmancı piçlerin bokmanyaya fırlatılması hadisesinin de buna bir katkısı mevcut. gelcekler dediğin şey gelecek ise t*rkoların elinde olacak çünkü dünya düzeni o yöne kayıyor. türkoların güçlenmesi türkoların başarısından değil,avrupanın sıçmasından kaynaklanacak :DDD
amerikada aynı şekilde süper güç oldu. it gibi çalışıp süper güç olmadı, bokrupalılar birbirini keserken onlara silah sattı (1. dünya savaşı),genç nüfusu vardı ve doğru düzgün yatırımlar yaptı. türkolar TAM bir MAL gitmez ise aşırı güçlenecek.

ezik bir kürt alevisine oy vermek kadar cuck bir şey yok. erdoğan bile atatürke daha yakın :DDD
trump t*rkocu. barıştırma falan yok :D

Alparslan Türkeş'in karsı da aleviydi.

a-ama kürtlere ayranım d-dedi

kaynak?

son seçimde hiç kimseye. ondan önce üzülerek chp'ye. ama küçüktük ne bok yediğimizi bilmiyorduk all*x affetsin.

nytimes.com/2016/07/22/us/politics/donald-trump-foreign-policy-interview.html

SANGER: You said that they could be much more helpful with ISIS. I’m sure perhaps they can. The big difference they’ve had is that we’ve been supporting Kurdish forces that have been very effective ——

TRUMP: I’m a fan of the Kurds, you understand.

SANGER: But Erdogan is not. Tell us how you would deal with that?

TRUMP: Well, it would be ideal if we could get them all together. And that would be a possibility. But I’m a big fan of the Kurdish forces. At the same time, I think we have a potentially — we could have a potentially very successful relationship with Turkey. And it would be really wonderful if we could put them somehow both together.

Ulan chp'nin nesi var, medya beyninizi sike sike folloş etmiş amk.

trump faizleri tam tersi azaltıyor sik kafalı ne konuşuyon sen

rudaw.net/english/kurdistan/22072016
al bak bir kürt sitesinde yazıyor senin okuduğun
fransalı olduğun için sende büyük ihtimalle kürtsün fransada fazla t*rk yok
nitekim yorumlara bakarsan kimse olumlu karşılamamış. trump kapistalist adamın tekidir. eşşekçilerle koskoca TC arasında seçim yapmak zorunda kalırsa direk TC yi seçer. o yüzden kürtler trump u sevmiyor. kürdocu bi muhabirin sorduğu soruya öyle moderate bir cevap vermiş sadece.

hillary direk kürdocuydu,tc ne derse desin kürdistanı kurardı. trump ise tc yi tutar.

youtube.com/watch?time_continue=1&v=yZNtYmdZ-4c

>İnsanlar adına kurban filan kestiler
youtube.com/watch?v=VY20uWIQ1RI

selam olsun göt verenlere.nbr?
youtube.com/watch?v=pCo86KXOhiI

eski haberlerle gelme
son aylarda arttıracağını söylüyor bas bas bağırıyor

blogs.wsj.com/economics/2016/09/12/donald-trumps-shifting-words-on-interest-rates-and-janet-yellen/

ulan t*rko piçi dediklerimde bir yanlış var ise koy belgesini susayım.

knk ben balkan türküyüm