/polska/

Edycja mroźna w chuj

Other urls found in this thread:

wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-porozumienie-pis-z-opozycja-duza-rola-kosciola/05wq5n6
magazynauto.interia.pl/porady/news-co-jest-przyczyna-smogu-wcale-nie-samochody,nId,1836635#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
youtube.com/watch?v=Y2_L71lFItk
pl.wikipedia.org/wiki/Mikołaj_Kopernik
en.wikipedia.org/wiki/Nicolaus_Copernicus
twitter.com/NSFWRedditGif

/brit/

won

dupanime

...

GO NA CHUJ TEA WHO YOU YEAH BUNNY
Jedyne rozwiazanie to do gazu wyslac wszystkich co tak mowia

NIE ROZUMIEM
Jak wy mozecie byc tak spokojni wiedzac ze przyjdzie wam zyc w tym panstwie, za granica was nie beda chcieli a nawet jezeli z 1 pokolenia to mozecie liczyc na wylacznie chujowe prace chyba ze macie jakies zagraniczne studia albo wtyki bo nie wiem jestescie loszka ktora robi kariere z "głowa"

A co do anona "zastanawia sie czy zostac przez loszke w tym kraju" to nie jebac polskie kobiety nozami i siekierami sa jeszcze glupsze od was, i bardziej ograniczone.
>Slub po studiach albo w wieku 23 lat
>Dzieci w wieku 25 lat
>hehe zrobie "kariere" po memicznych studiach
>w polsce
NO KURWA, nawet nie dyskutuje z takimi kurwami tylko patrze z politowaniem

Zobaczycie kurwa za 15 -25 lat bede polskim trumpem i wywroce to cale gówno do gory nogami. jeszcze o mnie kurwa uslyszycie

A do tego czasu ludzcie sie ze zyjecie lepiej niz zwierzeta, i ze wasza egzystencja ma sens.

Dla zachodu nie jestescie warci wiecej niz mieso armatnie przed nadchodzaca wojna.

Polaczki poleca machac szabelka, no kurwa narod idiotow. A potem poklepia was po plecach i bedzie zajebiscie.

Bananowa republika
A mentalnie 100 lat za murzynami

Jeszcze kurwa przyklasniecie ze musi byc gorzej zeby bylo lepiej lol jak pierdolnie zus i budzet. Spoleczenstwo to lyknie poki bedzie jedzenie w sklepach bo te kurwy na gorze juz sie nauczyly. Ale co z tego ze powoli przestanie was stac na jedzenie.

Spojrzcie chociazby na jebana alme, splajtowala bo was robakow nie stac na robienie zakupow tam.

BO ZYCIE TUTAJ TO EGZYSTENCJA, gdyby zalezalo to od ludzi to by tam robili zakupy ale wiekszosc spoleczesnta nie stac i musza wpierdalac kartonowe chrupki z jebanej BIEDronki i zapijac "mlekiem" 0%, a jedzac to maja w głownie tylko

Wielka polska od morza do morza, czesc i chwała bohaterom cnie?

JEBANE MENTALNE AMEBY

Pasta powinna byc bez enterów po kropkach

oglądał ktoś little witch academy wczoraj? jak było, poziom ova utrzymany?

>Ekstraklasa. Muhamed Keita: Nie wracam do Lecha. To gówno!
>- Nie wrócę do Poznania. Wszystko tam było źle. Za mało grałem, miałem złe otoczenie, nie podobało mi się życie. Wszystko. To było gówno! - dodał.

>ekonomia ssie
no kurwa kolejna mentalna ameba, ja pierdole.

A kto ma kurwa dzwignac ten jebany kraj? Jak u steru sa sami debile.
ZADEN SZANUJACY SIE SPECJALISTA nie bedzie pracowac dla jebanego rzadu za te smieszne pieniadze, wiec masz memicznych ministrow z jeszcze bardziej memicznymi doradcami i burdel.

Ach ta kurwa morawiecki ja pierdole kto go tam wpuscil, powinien juz na drzewie wisiec no kurwa skonczony debil.

Dlatego wlasnie tacy ludzie jak ja ktorzy maja mozliwosci i ambicje wypierdalaj z tego kraju do innych gdzie panstwo ogranicza się do STWORZENIA RAM w ktorych sie funkcjonuje a nie REGULOWANIA NAWET JAK DLUGO NALEZY SRAC

JEBAC TEN PIERDOLONY KRAJ
i wszystkie te glupie kurwy ktore co wybory jak schizofrenicy zapomnaja o przeszlosci wylakaja wszystko jak pierdolone pelikany i wybieraja miedzy kila albo rzerzaczka.
JEBAC JEBAC JEBAC KURWA

Zaslugujecie na to wszystko bo jestescie debilami ktorymi jest tutaj dobrze ale dlaczego ja mam kurwa cierpiec

a glowa cię nie boli?

do gazu ameby, kraj sie wali. niedlugo bedziecie palic zlotowkami zima bo sa tak chujowym i gowno warta waluta

Ale
>ej ziomki kto wczoraj ogladaj chuj akademii? Tez wam stanal?

no i kurwa debil ameba skonczona
>ekstraklasa sport hehe, wielka polska cnie?

kurwa trzymajcie mnie. nie zal mi was nawet, zazerajcie sie dalej gownem i powtarzajcie sobie ze jest spoko

KASZUBI KURWA!!

debil dalej mysli ze to pasty.

Od głodu juz widzi wszedzie makaron, żal mi cie. kurwa.

ale kurwa zapiekło nieudacznika lol

ale nawet fajna ta pasta. tylko za duzo konkretnych odniesień. Powinieneś zostawić tylko swój autystyczny słowotok

...

Wypierdalam do pracy.

Jak traficie bingo a traficie bo gowno na podeszwie mojego buta jest wiecej wartosciowe to pójdzie za przykładem magika i skoczcie na główke z okna.

Pomożecie temu narodowi.

Dziękuje za uwagę.

hm nienajgorzej, moze tez mam przodków wikingów jak marcel

czy to jest ten słynny marcel debil?

dobry mudzin! z afryka XD

>Te, na podstawie swoich nieoficjalnych informacji, podaje Onet. Według doniesień portalu, PiS uzgodnił z Nowoczesną, PSL i Kukiz'15 porozumienie. Ponieważ liderzy opozycji przewidywali, że PiS nie zgodzi się na powtórkę głosowania nad budżetem, mają - według ustaleń Onetu - zadowolić się zgłoszeniem poprawek w czasie debaty budżetowej w Senacie. Poprawki wrócą do Sejmu, który następnie uchwali ustawę.
>Tomasz Lis: A więc Nowoczesna wystawiła "zjednoczoną opozycję" do wiatru i za plecami PO dogadała się z PIS-em. Zwykła zdrada, to gorsze niż Madera.
>Michał Szułdrzyński :Jeśli @A_Gajcy ma rację i jest deal w Sejmie,to znaczy,że PiS wykiwało PO i Nowoczesną, Nowoczesna wykiwała PO,a Platforma zakiwała się sama
>Jarosław Kuźniar:Kapitulacja #Nowoczesna Za plecami @Platforma_org #Petru dogadał się z #PiS Ponoć 'pomagali' księża via @A_Gajcy wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-porozumienie-pis-z-opozycja-duza-rola-kosciola/05wq5n6

>Dlatego wlasnie tacy ludzie jak ja
>mozliwosci i ambicje
>dlaczego ja mam kurwa cierpiec

ten wylew bólu dupy i frustracji XD
no nic tylko popijać herbatkę i czytać, zajebisty poniedziałek.

>kraj sie wali
HALINA!
CZYMEJ SZAFE BO DUPNIE

a teraz musze wiedziec czy polki lubia duzy ukrainskie kutasy?

czo tera?

Edycja zaczadzona.
Ja pierdole, nawet oddychać się nie da w tym kraju.

>ukrainiec->mongoł->azjata->mały siusiak

sorki pomyliłem linki

Podziękuje slonzakom za smog

raczej starym dziadkom co butelkami po koli pala

masz czysty?

zabij sie jebany zwierzeciu, jestes tysiac stopni rozwoju niżej niż te pierdolone polskie zwierzeta ktore tutaj postuja a ty o pindolach piszesz.

Co kurwa glodnemu chleb na mysli? Jedz na wschodnia granice wanii opierdol laske na kromke chleba i idz pochwal sie wiosce jaki jestes bogaty

Kurwa ze ukraincy dalej sie nie zabili co dzien mnie to zastanawia a teraz spierdalaj

wyżej popacz dałnie
ech tak to jest jak przez całe życie wzrok wbity w stopy

tak tylko zartowałem. masz racje. palenie w piecach to praktycznie jedyna przyczyna smogu, ale to nie tylko dziadki. przyczyną jest tylko bieda

...

>self-reported

kek

Są jakieś badania potwierdzające że to właśnie to? Wiem że zawsze przy sezonie grzewczym jest gorzej ale to wciąż tylko "domysl".

>Główną przyczyną tworzenia się smogu jest indywidualne ogrzewanie budynków - za pomocą nieefektywnych pieców i z wykorzystaniem paliw najgorszej jakości. Przekroczenia dopuszczalnych norm czystości powietrza występują niemal wyłącznie w "sezonie grzewczym". Od maja do września praktycznie się nie zdarzają. Z motoryzacją nie ma to więc żadnego związku.

Czytaj więcej na magazynauto.interia.pl/porady/news-co-jest-przyczyna-smogu-wcale-nie-samochody,nId,1836635#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

w sumie to chuj wie, w dokumentach mam niby wszędzie, że polak i urodzony w polsce czy to możliwe, że w granicach danego kraju żyją różnorodni ludzie, a nie tylko jeden rodzaj janusza/grażyny jak wybór marek mydła za komuny?

user przecież wiesz że to niemożliwe
jakby było to by oznaczało że aussie nie ma racji

>ponoć 'pomagali' księża

to mnie cyngluje w chuj, klechy w polityce kurwa twoja mać.
Szkoda że ruscy polskich oficerów, a nie ich do dołów wrzucali w Katyniu, bo wtedy nawet bym wiązankę kwiatów na grób Stalina posłał w podziękowaniu.

>hating Israel is OK though
Liberalism is a mental illness.

kiedys mnie tez co cynglowało, ale mi wszystko przeszlo po krysyzie 'uchodzczym'. Albo nasi albo oni. Wole naszych

copernic na pewno ze nie byl i nawet polskiego nie znal

>W Warszawie protestowano przeciwko rasizmowi
>"Wiec antyrasistowski" odbył się na placu przy stacji Metro Centrum w Warszawie. Manifestację zorganizowali, w odpowiedzi na mnożące się w Polsce ataki na obcokrajowców, przedstawiciele ruchu Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi.

>kutas jakiegoś biedaka ze wschodu
>kiedy jest pełny dostęp do zamożnych frajerów z zachodu

no ładne tutaj fantazję widzę.

oingo boingo

ale mam ponad 20cm!

Głównym językiem był niemiecki, ale mówił po polsku. Tak czy inaczej nie był ani niemcem ani Polakiem, bo nie było narodowości wtedy. Podlegał jednak pod króla polskiego.

zdjęcie albo akcja ''Wisła'

>nie było narodowości wtedy
Czesc Soros. Rodzina -> Plemiono -> Narodowosc/sojusz plemion.

>Rzeczpospolita Obojga Narodów
>nie było narodowości

Damn. Check mate.

Na pewno nie było niemieckiej bo nie było czegoś takiego jak Niemcy. Kopernik był człowiekiem, wychowanym w niemieckim otoczeniu i mówiący po niemiecku, jednak popierał Polskę w konfliktach z podmiotami niemieckimi np. Krzyżakami

Ładny dowód na to że i do polski dotarła globalistyczna propaganda jak obce flagi muszą takie głupoty wytykac

>Rzeczpospolita Obojga Narodów
to tak jak powiedzieć, że jest naród amerykański

nie chce kolejnego bana przeciez mialem juz 2 bedziesz mogl zobaczyc tutaj cuckoldplace.pl jesli zdecyduje

no a jak inaczej, wojna o niepodległość to po co była?

>obcokrajowiec pisze po polsku w /polsce/
o takie /polskę/ nic nie robiłem

Mylisz narodowość z obywatelstwem. Walczysz o niepodległość zeby być obywatelem własnego państwa. Nie ma to nic wspolnego z narodowością, bo Polacy walczyli o niepodległosc USA i nie stracili swojej narodowosci ani nie uzyskali amerykanskiej

O zobacz, znalazlem narody na mapie genetycznej. Nie moge sie doczekac do momentu kiedy taki postmodernizm zginie pod stopa wiedzy scislej/genetyki/itp.

a jak to mieli inaczej opisac?

Opisac co?

JEBANE ZWIERZETA

Doprowadzicie kraj do ruiny tym jak głosowaliscie i polaczkowatoscia

Mieszkańcow danych terenów

Przestałem czytać po "Canadian man"

I mieszkancy danych terenow sa kuzynami genetycznymi. Narod moze byc wiec widziany z perspektywy genetycznej/perspektywy zeczywistosci.

>t. toaster

o gurwa ten obrazek, za każdym jebanym razem doprowadza mnie do łez

>Narod moze byc wiec widziany z perspektywy
chuja. wschodni niemcy są pewnie bardziej z nami spokrewnieni niz z zachodnimi i nie czyni to ich Polakami. Akurat to , zę Polacy są etnicznie jednorodni w europie jest duzym wyjatkiem

Powiedzialem ze narod *moze* byc widziany z perspektywy zeczywistosci.

> duzym wyjatkiem

Bzdura.
youtube.com/watch?v=Y2_L71lFItk

pl.wikipedia.org/wiki/Mikołaj_Kopernik
a jak zna angielski to nawet ma drugi
>en.wikipedia.org/wiki/Nicolaus_Copernicus

>Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 w Toruniu
>Ród Koperników pochodził ze śląskiej wsi Koperniki
>osiedlali się [...] w dużych miastach Polski
>Ojciec astronoma Mikołaj Starszy wywodził się z krakowskiej linii rodziny
>Pomimo że nie zachowały się żadne teksty astronoma w języku polskim, bez wątpliwości znał on ten język na równi z niemieckim i łaciną
>Studia w Krakowie
>Mikołaj Kopernik powrócił do Polski pod koniec 1503 roku
>w 1516 został administratorem dóbr kapituły i sprawował ten urząd do 1519, rezydując w Olsztynie
>Copernicus was born and died in Royal Prussia, a region that had been part of the Kingdom of Poland since 1466.
>A polyglot
(jakbys nie wiedział poliglota to osoba multi-lingwistyczna, która włada wieloma językami)
>Copernicus is postulated to have spoken Latin and German with equal fluency. He also spoke Polish,[26] Greek and Italian.[27][28][29][b] The vast majority of Copernicus's surviving works are in Latin, which in his lifetime was the language of academia in Europe.
>spoke Polish

także hohoł fajnie by było najpierw sprawdzić swoje źródła i wiedzieć o czym się mówi nie robiąc z siebie idioty, ale ja wiem, że dla ciebie zgrzytanie zębami, że jedyne co masz w swojej historii do podziwiania to włościaństwo i bandera.

po za tym
>na pewno ze nie byl
weź się najpierw naucz porządnie używać języka danego kraju zanim zaczniesz udawać specjalistę i się wypowiadać o jego ludziach i historii.

pozdrawiam.

>bzdura
*po za europa.

kiedy bedzie nowy berserk

>He also spoke Polish
Who says? He didn't write a word in polish.

kiedy wyczyścisz mi toaletę, Ahmed

jak się skończy idolm@ster (nigdy)

>In recording the names of the numerous Polish peasants involved in these Leases, Copernicus "registered the phonetic characteristics of the Polish language correctly."1 Yet in the same entry Copernicus wrote both Czepan and Zcepan2. This transposition of the first two letters indicates that he was trying to reproduce phonetically the sounds he heard, and provides no basis for the conclusion that he "not only knew the Polish language but spoke it fluently enough to be able to use it in his dealings with Polish peasants"3

Za twoim źródłem

Taki wygląd wasz wikipedysci

zmarzły mi stópki :'(

daj pocaluje

>nie było narodowości wtedy
debilu.

to, że kocioł był i pierdolnik mysz-masz multi-kulti, a ludzie na jednym terenie mieli w chuj różnych korzeni to nie znaczy, że przynależności do kraju nie było.

typ polakiem był, bo w polsce się urodził, żył i prosperował, a ze strony rodziny po prostu korzenie miał niemieckie.

mylisz obywatelstwo z narodowoscia

>że Polacy są etnicznie jednorodni w europie
>w europie
postuje film o ludziach z Azji.

no ja pierdole jak wczoraj zaczęli tak do dzisiaj mnie cynglują ci diaszporacy idioci, to chyba tak jest że musisz być debilem co nie potrafi nawet jednego zdania przeczytać ze zrozumieniem, żeby jechać kible pucować za psie ochłapy, bo w kraju nawet o taką robotę konkurować nie da rady.

przecież masz przypis autora, według kogo.
po za tym
>Brak polskich tekstów wynikał najpewniej z faktu, że język polski upowszechnił się dopiero w połowie XV wieku, za sprawą twórczości Mikołaja Reja. Do tego czasu wykształceni Polacy pisali po łacinie.
>The vast majority of Copernicus's surviving works are in Latin, which in his lifetime was the language of academia in Europe.

ja na iberystyce też wszystkie prace naukowe pisze po hiszpańsku, jak umrę i znajdą moje prace to powiedzą, nie, nie, on z polskiego narodu nie pochodził, bo nie ma nic po polsku napisane od niego XD no elo.

dajcie mi dziewczyne

Ok, masz

dupanibe

ładne cyferki

ryzyk kurczaczek i na silke anoni

no faktycznie dziwne jakieś to powietrze ale według statystyk jest bardzo podobne do tego z 2012

Właśnie mam 1700 kcal w piekarniku a koło siłowni nie będę dzisiaj nawet przechodził.

ale bo tak wziąwszy na logikę jak żył, egzystował i pracował prawie całe życie w polsce wśród ludzi mówiących po polsku to języka nie poznał ani trochę

a na marginesie
>praca napisana przez jakiegoś niemca
patrz na to
>After his death, his material was made available to Biskup by the management of Zeitschrift für Geschichte und Altertumskunde Ermlands. Such heartwarming collaboration between Germans and Poles bodes well for the future relations of these two neighboring great nations.
wali propagandowym pierdoleniem na kilobajt >nie, nie, Kopernik to był tylko 100% niemiec, ale polacy spoko jesteście.

po za tym następny przypis kurwa masz
>Miłosz and Davies both write that Copernicus had a German-language cultural background, while his working language was Latin in accord with the usage of the time.[150][151] Additionally, according to Davies, "there is ample evidence that he knew the Polish language".[151]

i tak jak już inne anonki pisały dalej
>Davies concludes: "Taking everything into consideration, there is good reason to regard him both as a German and as a Pole: and yet, in the sense that modern nationalists understand it, he was neither."[151]

bo polska to była taka stolica wszystkiego w jednym. i chuj.

>nacjonalizmy
>przed wiosną ludów

wy tak na poważnie?

ja 1700 spożywam w dwa dni
t. 55kg

>daje mu AIDS

elo wstałam

siłka to mem

>mtg normiki i łejdżkuki wyzdychaja od smogu

kurwa a ja niedługo 85 choc gruby nie jestem

>tug dieta 700 kalorii dziennie
cuje dobzie