Ei sillä ollu muuta kun tuo yks virne
/mämmi/
Mitä näitä Freudanthalilaisia syitä nyt on
>Helpottaa muiden kielien opiskelua
>Osa Suomen historiaa
>Suomessa on ruotsinkielisiä
>Virallinen asema Suomessa
>Ja jos olet suomenruotsalainen, voit käyttää aikasi muihin oppiaineisiin ja täten menestyä paremmin koulussa ali-ihm-... suomalaisiin nähden.
Yksi kysymys niille jotka paasaavat rotujutuistaan vuodesta toiseen: mikä on teidän end game?
Tätä on jatkunut niin kauan kun on täällä ollu (4,5 vuotta), se on vain asioiden toistelua. Ei se mihinkään koskaan ole mihinkään johtanut eikä tule johtamaan.
Kuin loopissa eläisi, psykoottista.
...
juuh tää
viinaa tekis mieli muttei kyllä pitäis eikä oikeastaan ole rahaakaan
taidan hakea kokista ja kattoa taas jääkiekkoa läpi yön ja miettiä aamulla etten tee tänäänkään mitään ja meen nukkumaan
Paleoeurooppalaisethan ne oli niitä varsinaisia persjalkaisia ja heidän geeninsähän täällä ovat säilyneet huomattavissa määrin.
>yksi
se on tärkeä osa niiden identiteettiä joten niiden täytyy aina sitä puolustaa kun joku sen haastaa
juuh ja suomalaiset haukkuu ruotsalaisia naisellisiksi homoiksi. Pata kattilaa soimaa jne. Mua ei tosiaaan kiinnosta sun vihat ja ongelmayt joten jätä ne vaikka oikeille ruotsalaisille tjsp. tai yksinkertaisesti painu vittuun kuten sanoin pilaat tän langan ja periaattessa minkä tahansa mihin sä ja sun "viholliset" tulee väittelemään kun vitun vammaiset molopäät jotka eivät poistu kotoaan koskaan. Juu tarkoitan sinua, rantahurreja tai itseasiassa ketä tahansa kenellä kyseiseen aiheeseen ei ole koulutusta mutta vaahtoa asiasta kannasta kantaan kuin muka tietäisi jotain ja pitää sitä maailman tärkeimpänä asiana.
Anteeksi pitkä teksti, tuohtunut burgeri kiittää ja kuittaa.
>kun pojat ei enää vedä hernettä nenään haploilusta
Pitää vihata itseään aika äärimmäisesti jos haploilusta suuttuu. Ymmärrän tosin, jos aikaisempi käsitys oli tasoa suomalaiset on ruotsalaisten jätte kivuga nordiska brödrefolkande.