Kurva anyátok

kurva anyátok

Other urls found in this thread:

444.hu/2017/04/27/fidesz-29-mszp-12-jobbik-12-az-allas
youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI
twitter.com/SFWRedditGifs

A nap kérdése:
Ánon végez valamilyen pótcselekvést?

Nagyon szarul aludtam, tesik :/
Reggel fostam meg hánytam is D:

Idősebb, bölcsebb, és tapasztaltabb ánonok, válaszoljatok erre nekem:

Mi a faszom az értelme a gimnáziumos magyaróráknak így ánblokk? Hat éve koptatom az iskolapadot, de még így egy héttel az érettségi előtt se vágom hogy ezt mégis mi az anyádért kellett megtanulni.

Valaki világosíton fel hogy ez mégis miért szükséges

Azért hogy ne egy műveletlen hőzöngő proli fasz maradj.

A dohányzás annak számít? Mert akkor igen.
Ezt én se értettem. Mármint magával az irodalommal nincs bajom, csak olyan faszságokat tudnak tanítani.
>mire gondolt a költő?
Honnan a faszomból tudjam? És kit érdekel? És akkor azt osztályozták, hogy kitalálod-e, hogy valami irodalomtörténész szerint mire gondolt.
Ettől függetlenül szeretem a verseket. Csak a felesleges hülyeségeket nem.

Hogy képes legyél az elvontabb értelmet és utalást is felfedezni egy szövegben.
Komplexebb szövegértelmezés.

Értem.

Én is inkább az oktatás módjára gondoltam, mint magára az irodalom koncepciójára. Az ötlet maga tetszik, de pl. az olvasmányok nagy része egyáltalán nem olyan problémákat dolgoz fel, amik még ma is relevánsak lehetnének, ergo nem sok értelme van keresztülcsámcsogni magunkat rajtuk, miközben valami jóval hasznosabbat is csinálhatnánk helyettük. A tanárunk tegnap konkrétan megmondta, hogy ha nem tanulsz irodalmat, akkor nem leszel hasznos tagja a társadalomnak. Nagyot kekkentettünk

Mérnöknek készülök. Szerinted mégis mikor találkoznék ilyesfajta szövegekkel az életem során? Komolyan kérdezem, nem kötözködni próbálok.

Ha nem tetszik az irodalom, akkor valami szakiskolába kellett volna talán menni, nem? Imádom, hogy a gimik tele vannak értetlenkedő kis csírákkal, akik nem értik hogy miért nem valami "hasznosat" tanulnak.

Egy alapszintű műveltségre akkor is szükséged van.
Persze, sose fogod újra az anyám tyúkját elemezni,de akkor is az alapműveltség része.
Jó hogyha tudod, mert ha ne adj Isten erre terelődik a téma akkor nem te fogsz hülyén kinézni. (a téma ide terelődése elenyésző)
Mondjuk az olvasmánylistán lehetne javítani.

na radu mit csináltál

>>mire gondolt a költő?
Nálunk ilyen nem volt. A tanár a saját értelmezésünket is elfogadta, hogyha meg tudtuk indokolni azt.

>a vonatcigány elment
>most elmennek a rendes cigányok
Aranykor, ha mondom!

Az egész gimnázium úgy, ahogy van, fölösleges.
Mellesleg:
>18 év alatt az oldal nem látogatható

Speciális matematika szakra járok. Ilyen szintű matematikai oktatásra szakiskolában nem lett volna lehetőségem.

Az alapműveltség nem indok. Akárhányszor megkérdezek valakit erről, mindig ezt az érvet kapom. Miért pont az van az alapműveltségben, ami? Irodalom helyett lehetne mondjuk több fizika, vagy mondjuk informatika.
A másik érvedre pedig annyit tudok mondani, hogy nem tartom valószínűnek azt, hogy sok olyasfajta társasággal lógnék a jövőben, amiben gyakran előkerülnének az ilyen témák. És mégis, miért elfogadottabb az, hogy "Bocsi, sosem hallottam még a C++ról", mint ugyanez a kijelentés, csak a programozási nyelv helyett Petőfivel?

>Mondjuk az olvasmánylistán lehetne javítani.
Könyvtáros user itt, ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Egy életre meg tudják utáltatni ezekkel a szarokkal az olvasást a fiatalokkal, gyerekekkel. Jó, persze, értéke van, de a klasszikus irodalomnak más a nyelvezete, logikája, meg úgy alapvetően nem mond semmit egy 21. századi fiatalnak. Annyira nonszensznek találom ezért súlykolását. Mintha a gőzgéppel akarnák megtanítani a számítástechnikát.

Gec a Kossuth téren 300 ft egy gyros.

Nem sértésből,de nincs neked véletlen Asperger-szindrómád?

gecc itt 600 forint egy kicsi shaorma (ugyanaz a szar)

hát ez kész kibaszás

Hol van az az itt?

arad

Én mondjuk ki nem állhatom a Pál utcai fiúkat.
Abszolút nem volt velem egy hullámhosszon a könyv.
Az után szartam bele az összes kötelezőbe.
Van nekem jobb dolgom is.
Azzal meg mégse lehet vádaskodni hogy
>ánonka legalább a kötelezőt olvasd már el ha mást nem
Mert pont fordítva volt hogy mást olvasok csak olyat nem amit muszáj.

Mondjuk nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a modernizációs gondolattal.
Őszintén szólva én rosszul vagyok a YA gondolatától is. (És itt most a pénztermelés céljából írt tucat szarokra gondolok)
**

Az is baj, hogy a diákoknak abszolút semmilyen,de semmilyen motivációjuk sincs, tisztelet a kivételnek.
Pont szarnak bele, az érdektelenség csúcsa.
Azt meg nem lehet mondani,hogy nem erőszak a disznótor,mert a disznónak igen is ott kell lennie.

**Lehet az is baj hogy egyből YA jut eszembe a kortárs irodalomról,pedig van ám egy pár magyar író aki most él és érdemes arra hogy tanítsák az iskolákban.
Szerintem sokan félnek hogy a rendszer elveszti a nemzeti jellegét ha Jókai és Gárdonyi kikerül a tantervből.

Nem tudok róla. Ezt miből gondolod?

első

Gebedj már meg te buta szar

Te hány évesen érettségiztél, 11?

melyik magyaróráknak

a nyelvtannak hogy tudjál rendesen beszélni, sajnos itt is jól lehet látni néhányan éppen csak makogni tudnak

az irodalomnak pedig hogy egyszavas tőmondatoknál bővebben tudd kifejezni magad

ja és hogy értsed amit olvasol, ez is nagy probléma manapság hogy a diákok nem értik amit olvasnak
úgy pedig olvasni sem fognak szeretni, a kis lelküket pedig majd formálja az anyátok közt és a valóságshowk, aminek eredménye egy sivár, önálló gondolatokra képtelen egyén

teljesen mindegy hogy milyen szakmád lesz, nem egy robot vagy aki dolgozik eszik alszik és szarik, emberekkel leszel körülvéve és beszélni fogsz velük, vagy hogy például lesz szavazati jogod és az hogy mit értesz meg abból ami történik a társadalomban az függ attól mennyire érted amit mondanak
ezt azért már lehet tapasztalni
ez a tanár hibája, nekünk meg volt engedve hogy elmondjuk, nekünk mit jelent, ugyanis a verseket nem maguknak írják a költők hanem nekünk
mint a dalszöveg
mellesleg sokat segít abban hogy az ember ki el tudja mondani a másiknak mit gondol, keretbe tudod foglalni később a gondolataidat

mi a baj?
rosszul aludtál?

Fölösleges, mert gimnáziumba egy kumma szót nem tanultam és épphogy átmentem mindenből, de az érettségire 1-2 hónap alatt magamtól felkészültem és minden sikerült (majdnem) hibátlanul. Ha én meg tudtam tanulni azt, amit ők 4 év alatt nem voltak képesek még belém verni se, akkor az nem az én érdemem, hanem az oktatási rendszer hiányossága és fölöslegességének első számú jele.

*gimnáziumban, még mielőtt valaki jönne javítani

*gimnáziumban

A kérdés a 18 éveses megjegyzésedre utalt

Akkor azt a pár hibát biztos szövegértésből ejtette :D

Ha nem vagy év vesztes, akkor simán lehetsz még 17.

de ez hülyeség
a karamazov testvérekben minden arról szól hogy van egy lány akit mindenki meg akar farkalni, féltékenység, verekedés, buli, pia, önsajnálat stb
ezek nem korszakhoz kötött dolgok
érdekes módon ez nem kötelező

So thankful I'm not circumcised.

Dikk, az mondjuk igaz

(Amúgy az "évvesztes" nem egy szó? Akkor mi a picsáért javította ki két külön szóra?)

>Én mondjuk ki nem állhatom a Pál utcai fiúkat.
Dettó, velem évekre megutáltatta az olvasást, az Egri Csillagok pedig még egy jó nagy lapáttal rátett. Majd később elkezdtem olvasni rengeteget, de az Edgar Rice Burroughsnak volt köszönhető, meg talán J. K. Rowlingnak.
>YA
Hát, attól okádni lehet sokszor. Van egy kettő élvezhető amúgy, de ritka mint a fehér holló. De arra is gondolj hogy nem neked kell tetszedjen (mert te már felnőtt fejjel másképp látod a világot), hanem a tiniknek.
A gyerek részlegen ha voltam, sokszor összefutottam régi könyvekkel amit olvastam tiniként, kicsit beléjük is olvastam, hát így felnőtt fejjel mit mondjak? Borzasztóak. De akkor hozzám beszélt, és megértettem mondanivalóját.
Szóval ne aggódj szerintem. Ha ez kell nekik hát ez, mi se születtünk mindent tudónak. Ha kitartanak, és olvasnak sokat, egy idő után maguktól is rájönnek mi a jó és mi a szar. Sztem.

éles, valami úgy is ragadt rád
a 2 között nincs értelmi összefüggés

Mondjuk nem mintha bárkit is érdekelne igazából, mi is undarazsak voltunk, amikor először kezdtük el használni az oldalt, pedig az se ma volt már, hanem még évekkel ezelőtt, nem is olyan sokkal a nyitás után. Szerintem unironikusan én vagyok az egyedüli "öreg dolgozó" itt, a többiek "jáj melózom" dumája csak siránkozás, vagy nagyon friss melósok.

ánon kitöltötte már a nemzeti konzultációt?

én nem voltam
szerintem meg tévedsz
még meg se kaptam
de nem fogom visszaküldeni

Nem hiszem, a végén (legeslegutolsó évben) már többet voltam az igazgató irodájában balhék miatt, mint órákon. Aztán a gyors "leteremtés" után már vissza se mentem, hanem mentem haza.
Mondjuk én foglalkoztam mással/dolgoztam is suli mellett, szóval nem a napot loptam, csak mindig is úgy éreztem, hogy a fontos dolgok elől veszi el az időmet. Meg az iskolatársak is eszméletlen rákosak voltak.

Kys

Bontatlanul elraktam emlékbe a többi hasonló cuccom mellé

Csanádgeci takarodj
Normiké a fonál sajnos

még élesebb, problémás gyerek voltál, gratulálok

Evés
Most, hogy már lelassúlt az anyagcserém, el is kezdett látszani sajnos

Inkább legyek problémás gyerek, mint problémás felnőtt hől

>a nyelvtannak hogy tudjál rendesen beszélni

Általánosban valóban erről volt szó. Gimiben viszont nyelvcsaládokról, sötét meg világos magánhangzókról, és hasonló (szerintem felesleges) dolgokról tanultunk. Véleményem szerint ezek nélkül is meg lehet tanulni jól beszélni, de javíts ki, ha tévedek.

>az irodalomnak pedig hogy egyszavas tőmondatoknál bővebben tudd kifejezni magad

A mostani irodalomoktatásnak ez inkább mellékhatása, mint fő célja. Nem bánnám, ha tényleg ilyesmit tanítanának, de nem látom, hogy például a verselemzes hogyan segít engem megtanítani fogalmazni.

>ja és hogy értsed amit olvasol, ez is nagy probléma manapság hogy a diákok nem értik amit olvasnak

A szépirodalommal és a bonyolultabb versekkel valóban megszenvedek, de ennek ellenére közöm sincsen a valóságshow-okhoz, és képzeld, nem éjjel-nappal budapesten nőttem fel.

Vagyok 18, nyugi.

>a karamazov testvérekben minden arról szól hogy van egy lány akit mindenki meg akar farkalni, féltékenység, verekedés, buli, pia, önsajnálat stb
>érdekes módon ez nem kötelező
Leginkább azért mert senki nem kíváncsi rá. Ez a fajta viselkedés a társadalom legaljára jellemző. Az orosz irodalom amúgyis túlértékelt. Csak nyávognak hogy mennyire szar az életük meg gusztustalankodnak. pfejj.

444.hu/2017/04/27/fidesz-29-mszp-12-jobbik-12-az-allas
kek, kommentszekcióban már megy a popófájlalás

Gec itt vagyok megint a gimimben és nagyon komoly gecy préselő gépek vannak itt.

A mostani formájában sajnos nem olyan sok. 10ben váratlanul, sok időre lebetegedett a tanárunk, ezért kaptunk egy, még egyetemista, póltást. Igazi rasztás libsilobsi volt, de elég intelligens.
Vele nagyon jók voltak az órák, mert kb csak beszélgettünk az adott műről. Igazából ott értettem meg, hogy van értelme az irodalomnak. Viszont nagyon lemaradtunk a közelező anyaggal, ami, szerintem, inkább az előírt anyag hibája.

Ez, ez, ez! Köszi Tesi!

Magyar óra helyett inkább menjetek kondiba
>hiába megy kívülről az Ady
>ha az utcán simán kiüt valaki
>olvashatsz könyvet, ha akarsz, százat
>de egy lendítéssel elkenem a szádat
>a bölcsészkar szép és hasznos
>a mekiben takaríthatsz reggel hatkor

>t. "az élet iskolája" diákja

ha már oktatás
youtube.com/watch?v=mm1VMF4pOBI
tudom, puczér, de ez 100%-ig pontos

>Egri Csillagok pedig még egy jó nagy lapáttal
Én azt nagyon szerettem, sőt méh pár évvel az elött olvastam el, hogy kötelező lett volna.
Mondjuk mindíg is szerettem olvasni

Kekkentettem

Emlékszem az Egri csillagokra.
Végiglapozgattam belőle a fontosabb részeket aztán csak odafigyeltem az órán.
Szép dolgozatot írtam belőle.
Maxpontszám és még néhány csak úgy.

>mondhatsz rosszat az élet-iskoláról
>ettől még nem fogsz elköltözni anyádtól

>Legyen heti nyolc tesi óra

Itt minden sarkon van egy giroszos.Ha szart ad akkor csodbe megy, ha draga, akkor is.500ft kornyeken lehet kurva jot kapni

csak nem mint a magyarok?
szálljál le a magas lóról, mindenki volt már féltékeny, mindenkivel előfordul hogy szerelmes lesz, hogy begurul satöbbi
ne próbáld meg előadni hogy aki nem viselkedik kimért angolsággal az bunkó, egyébként a magyar emberek többsége ilyen szempontból az

már elköltöztem és van bn
te jössz Pumped Karinthy

és már meg is jött az ügyeletes fitbuzi hogy elcsábítsa a popsikat a konditermébe

Ha ha proli vagy

A girosz a gondolkodo ember eledele

>/kurva anyátok/ - Oktatásreform és utcai ételek

kiropraktika

Az a lasagne

Akkor te miért eszed?

engedném, hogy beletegye a kardját a hüvelyembe, ha értitek mire gondolok :3

ostoba buzi

Ha már úgyis arrafele jársz, gyere a Treforthoz, 2k-ért kapsz 1g mocskot tesi

de miért?

Tegnap csináltam életemben először rántott húst. Tökre meglepett, amikor rájöttem, hogy 3-400 forintból lehet csinálni 2 szelet rántotthúst és krumplit, ajánlom

hogyhogy?

Tudok fozni, de szeretem ha elem teszik a friss kesz kajat

mit főzzek ma?
lecsót vagy rakott krumplit?

normális kaját

Ékezeteket használj már te proli szar

hogyhogy?

Egyél a szaros kezű szőrös bevándorlólnál. Csak 300 forint és friss XD

>ne próbáld meg előadni hogy aki nem viselkedik kimért angolsággal az bunkó

Akinek nem inge nem veszi magára.
>egyébként a magyar emberek többsége ilyen szempontból az
Csak saját szegénységi bizonyítványunk állítja ki ezt. Egy valóban kultúrált országban nincs szükség valóságsókra, celebekre meg cirkuszra.
Ha politikusnak mentem volna úgy tiltanám befele hogy öröm lenne nézni.
>d-de hát az diktatúra
Kit érdekel, jó érdeket szolgálna

rosszindulatú kisfiúk

éles
és ostoba, mehetsz a levesbe meg polra álmodozni kit meg hogyan tiltanál be

ez a fonál, egy képen

d-dorka?

XD Felhajóztam

Mert szerinted normális ami a tv-ben megy? Az a hülye aki nem ismeri fel mire képes a propaganda. Az ilyen agyhalott műsorok meg csak gyártják a zombikat. Csak nézd meg amerikát, két értelmes szót nem tud kinyögni egy átlag burger, az lesz a mi jövőnk is mert őket majmoljuk kétezerrel

ezen felnevettem

dehiszen mind szart ad drágán

xd le só :D
heló reddit

Nekem kifejezetten nincs szerencsém a konyhában, de ez a rántotthús valahogy még nekem is sikerült. Gondoltam megosztom, hogy a hozzám hasonlóak tudjanak róla

dehát ez nem vicces

Soma Mamagésa, a Mikrokimérizmus Nagydoktora