/ex-yu/

Mr. Narwhal edition

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=rBSlev7NMgU
youtube.com/watch?v=9upbzubL6Uo
zapadnisrbi.com/istorijska-citanka/sve-srpske-golgote/171-stradanje-srba-u-srebrenickom-kraju
twitter.com/NSFWRedditImage

brm brm

Broats 4 lyf!

T H I S
H
I
S

/broat/ when?

youtube.com/watch?v=rBSlev7NMgU

Fire one up.

gimme a sec

brm brm

Zdravo.

NEW /broat/

NEW /broat/

Svi ovde, ignorisite i sejdzujte ovaj jer nije prvi linkovan

brm brm

B R M BRM

brm brm

brm brm ti kod britanaca a svi ostali ovde

brm brm!

brm brm

B R M B R M
R
M
B
R
M

brm brm servi brm brm HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAAAH BRM BRM

Neko nas tražio pre nekoliko dretvi?

brm brm

brm brm druže moj

brm brm crni pederi

New /broat/

New /broat/

brm brm

>ook si tjedan dana bio u stanu kod druge cure, a svojoj si lagao da si bolestan
>ook ti cura sazna i s kim si bio i gdje je taj stan

jebene žene, koji kurac...luđakinje su gore od tajnih službi..u šoku sam

brm brm

Ja ne znam stvarno vise ovo se ne moze izdrzati dajte mi vode da se umijem nije mi dobro placem ubicu se zbog nje,vrati mi se Tijana

To je to

ovo je tvoja jedina prilika za 3some

Moraš se vratiti nazad serve brm brm.

pic rltd

ma blokirala me vec na svim društvenim mrežama

hvala sto si sacuvao lol budala je obrisala post

mah, kad mi se ne priča o tom iskreno
zbeksan sam
al samo zato sto sam ispo govno

di ćete za novu

Da li te boli, frende?

a ćuj, kaj si oćekivaa? ispa sin budala, i taćka


moroš si iskupiit, jer ća, to je jedino ispravno

Ne znas hrvatski jezik sabane

Napušiš mi se kurca malo, a?

>ook si tjedan dana bio u stanu kod druge cure, a svojoj si lagao da si bolestan
>ook ti cura sazna i s kim si bio i gdje je taj stan

jebene žene, koji kurac...luđakinje su gore od tajnih službi..u šoku sam

e a dobro bice bolje bar si jebo boli te kurac postigao si nesto u zivotu brafo majstore cestitam ti frajeru svaka ti dala

ubit se

de znam, pre 2 godine me opeljesio lokalan gang uzeli mi sve petarde i sad ne izlazim napolje

Deo familije mi je iz stare astro ugarske NIJE ljepo nekom butchorovati jezik moj beogradski prijatelju.

koji jazavac radi threadove s britanskim govnima

Novi /broat/ general





NEW /broat/ general

/brit/ + /cro/ =

LOL HRVAT

ubij se austro-ugarko

Ne zaboravite da S A G E ovaj i da migrirate u neretardirani thread

umij se smrdljavko

brm brm serve

youtube.com/watch?v=9upbzubL6Uo

ubij se brmbrmko

sisaj ga servine

Krajem sedamnaestog stoleća nije bilo katolika, a kamoli Hrvata, u Sinju i okolini. Ugarska dokumenta su sačuvana i ona beleže tu samo Srbe pravoslavne - od 13. stoleća.

Srbi Dalmacije su podigli ustanak protiv Turaka 1682. godine i već 1683. su oslobodili Dalmaciju, osim utvrđenja: Sinj, Knin i još jednog. (Ove činjenice su uklanjane iz istoriografije u obe Jugoslavije). Tad su Turci opsedali Beč s 250.000 vojnika, a u Dalmaciju, protiv srpskih ustanika, poslali su 100.000 vojnika.

Srbi su razbili ovu tursku vojsku i gonili je kroz Bosnu do reke Save. Turci su zapretili Mlečanima da će, posle osvajanja Beča, napasti Mletke - ako dužd ne organizuje gušenje srpskog ustanka u Dalmaciji. Mlečani su poslušali i angažovali su za to gušenje serdara Stojana Jankovića i njegovog brata Zavišu. Oni su došli s galijom mletačke konjice i stigli u Ravne kotare - u štab ustanika. Zahtevali su da se ustanici razoružaju i odu kući. No, Srbi su ih najurili, pa su Stojan i Zaviša ukrcali svoje mletačke konjanike na galiju i otplovili za Mletke.

podudlaj mi ga srbenko

Nažalost, mi nikad nismo čuli ništa za ovaj ustanak. Nismo čuli ni ko je bio njegov vođa. Bio je to Ilija Janković - najmlađi brat Stojana Jankovića!
1683. godine je, pukla turska opsada kod Beča, a Srbi su digli ustanak u Mađarskoj, Slavoniji, Lici, Kordunu, Baniji i Vojvodini, Hercegovini i Bosni. Turci, zato, nisu mogli da podignu protiv Austrijanaca i Poljaka odbrambene linije na Balkanu, pa su se povukli do juga Makedonije i Grčke. Cela Srbija se digla, takođe, na ustanak. Tad je saveznicima prišla i Mletačka Republika, pa su joj Austrijanci i Poljaci, za savezništvo, dodelili Dalmaciju. Ustanici nisu mogli ništa. Nije bilo moguće ratovati i protiv Evrope, pa su prihvatili mletačku vlast.

Mlečani su penzionisali Iliju Jankovića i otpustili njegove komandante. Promenili su zastave - umesto srpskih, ustanici su nosili mletačke i nastavili borbu protiv Turaka. Tad su oslobodjeni Knin i Sinj. Pri oslobadjanju Knina, proslavio se jedan od Sinobada. Te srpske ustanike su Mlečani poslali u Crnu Goru i oni su je oslobodili 1687. godine - Crnogorci su bili mobilisani u tursku vojsku i 2 godine se, eto, borili protiv svog oslobadjanja. U tim borbama se istakao Bajo Pivljanin i njega su Turci ubili 1687. kod Vrteljke. Kad su Srbi oslobodili Crnu Goru i Herceg Novi, tad su se evropske sile saglasile da Crnu Goru stave pod međunarodnu zaštitu, ali da formalno figurira kao turska teritorija.

Casopis "Slava" iz 1896 godine

Zna se da je Car Dušan Silni priređivao ''Bagorde'' i razne druge viteške turnire. Dubrovački dokumenti svedoče da su u Prištini još 1435. godine ''jahači kopljem gađaju obešenu rukavicu...''.

Slične igre su se održavale svuda na prostoru BiH o čemu svedoče i prizori na stećcima. Nešto tačniji i savremeniji opis alke se mogao pronaći u Makarskoj (knjižica "Strigliane alke", u tom stilu, objavljena 1792.). "Prstenec" na poklade - bliski rođak alke, igrao se u Zagrebu i Istri. Sama ''Alka'' je bila popularna u Šibeniku, Zadru, Trogiru, na ostrvima (Hvar, Krk, Rab, itd.), ali je postepeno nestala zbog slabljenja mletačke političke moći duž Jadranskog mora.

Nije nemoguće da je koren ovakvih igara u paganskim vremenima, jer Lužički Srbi zdušno čuvaju i održavaju stari svoj običaj da "lupaju Pevca", odnosno "kokota" - "Kokotwapas". Konjanik koji "lupne" pevčevu glavu postaje "Kralj žetve" i bira svoje "kraljice" (u množini) a oni koji "lupnu" krila "od pevca" dobiju drugo i treće mesto.

ne smaraj

...

jadni lažojša, umire od bolova

brm brm

Od najdavnijih vremena skrivenih u maglama legendi, od eona protutnjalih horizontom povesti, čuvana u mitovima duboko utisnutim u svest srpskog duhovnog bića sijala je Dalmacija – sveta srpska zemlja.

Hiljadu ostrva, zelenilo borova i palmi, plavetnilo beskrajnog mora, zalasci sunca i miris soli opijali su pokoljenja u tom Edenskom vrtom srpstva. Kroz odsjaj daleke vatre zvezda na noćnom nebu i šum čudesnog mora dopirao je zov slavnih srpskih predaka.

Dalmacija je bila spona svetova predaka i potomaka sjedinjenih u Nebeskoj Srbiji. U Dalmaciji je tokom svog brodoloma apostol Pavle našao utočište u pećini na Mljetu. Oduševljen životom ljudi koje je ovde upoznao, spevao je svoju himnu o Hrisu Bogu: …On, trajni lik Božji, nije se kao plena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe opleni uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čoveku nalik, ponizi sam sebe, poslušan do smrti, smrti na krstu.

Zato Bog njega preuzvisi i darova mu ime, ime nad svakim imenom…” Taj kristoliki narod čiji je moto bio “Život je ljubav!” uživao je u gostopimljivosti i davanju, pa je sebe nazivao soRabi Božji, Srbi ili sabraća, Sarbi. U delima antičkih pisaca nazvani su ilirskim plemenom, Ardi, Sardi odnosno Sarbi.

brm brm

Kroz čitavu povest Dalmacija je davala velike pravoslavne Srbe – slavnog hajduka Vuk Mandušić u čijim je rukama “svaka puška bila ubojita”, Stojana Jankovića vođu uskoka, episkopa Nikodima Milaša, književnike Simu Matavulja i Vladana Desnicu, vođu dalmatinskih Srba Savu Bjelanovića i hiljade Srba čiji su koreni potekli u tim krajevima.

Katolički Srbi nisu ni malo za njima za ostajali, nepravedno zaboravljeni Laza M. Kostić nazivao ih je apostolima srpstva. Nema grada na Jadranu koji nije dao velike Srbe katolike. Na severu, u Rijeci rođen je Anton Šuster, četnički komandant koji je na streljanu uzviknuo da ne žali što umire za svog kralja Petra.
Jerolim Gršković, sveštenik glagoljaš tražio je da se Krk posle 2. svetskog rata pripoji Srbiji. Partizani su ga ubili kod Grižana odakle je zadnji puta gledao svoj rodni Vrbnik. Obližnji Bribir bio je rodno mesto Josifa Pančića velikog srpskog naučnika i prvog predsednika SANU.

Kapetana Krešimira Vranića sa Cresa i stotine njegovih saboraca, primorskih četnika, partizani su bacili u jame u okolini Bribira i do danas nisu pokopani. Zadar je dao velikog pesnika Marijana Cara koji je u znak ljubavi prema srpstvu prešao u pravoslavlje. Heroj Milan Bilić iz Šibenika dobrovoljno se žrtvovao tako što je ručno aktivirao eksploziv na mostu da spasi nekoliko hiljada četnika Dinarske divizije i njihovih porodica.

brm brm

>srbo slovenci
>srbo hrvati
>srbo makedonci
>srbo bugari
kek prejako

Oni su izabrali najteži put – put srpstva iako su mogli imati sve samo da su se izjasnili kao Hrvati. Svoje živote su proveli po planinama, zatvorima, mučilištima, prezreni i progonjeni, ali časni, ponosni i odani svom rodu.
Tek je Dubrovnik bio oaza srpstva. Još od Đive Gundulića koji je pevao o srpskom junaštvu, velikog znanstvenika Ruđera Boškovića, Anselma Bandurija, Matije Bana po kojem se danas zove Banovo Brdo, Luka Zore autor knjige „Dubrovčani su Srbi“, Antona Fabrisa utamničena radi srpstva, dum Ivana Stojanovića, dr. Vlaha Matijevića, dr. Mateja Šarića, dubrovačkog gradonačelnika Frana Gundulića zadnjeg potomak velikog pesnika… ima ih toliko da ni jedna ogromna knjiga ne bi bila dovoljna da ih sve spomenem, a kamo li ovaj mali tekst.

U 19. veku Srpska stranka je u Dubrovniku pobedila na svim izborima na kojim je sudelovala, sve dok nije zabranjena. U Dubrovniku uprkos progonimama austrijskih vlasti delovale su srpske organizacije, štamparije, pevačka i kulturna društva, izlazile su desetine srpskih listova, knjiga, publikacija… Početkom 20. veka Austrija je ciljano doselila hiljade ljudi iz cele Monarhije u Dubrovnik.
Ti ljudi dobili su nameštenja u svim službama, školi, žandarmerij, a uslov je bio da se izjasne kao Hrvati. Za samo desetak godina polovinu stanovnika Dubrovnika činili su doseljenici. U progonima frankovaca uoči i za vreme 1. svetskog rata i u ustaškom genocidu u 2. svetskom ratu izbrisani su iz Dubrovnika poslednji tragovi srpstva.

New /broat/ general

New /broat/ general

Ubijali ste naš bespomoćni narod na najjezivije načine. Naišli smo na nepokopana tela mučenika i plakali. Noge i ruke su im prebijene, oči iskopane nožem, jezik, usne, nos i uši su odsečeni, kroz glavu su im probijane gvozdene šipke, a u lubanje zabijani klini. Mnogi su živi oguljeni do pojasa, potkovani konjskim potkovicama i testerani živi ili im je srce živima izvađeno. Posipani su ključalom vodom da im lakše kožu ogule, brade i brkovi su počupani, prsti na rukama odsečeni da bi sve mučenike naterali da sami piju iz rana krv svoju. Mnogome je meso sečeno na kocke, a da ne govorim o bezbroj silovanih žena i devojaka, koje su posle rasporili preko celog tela, presecali im dojke i ispod njih provlačili ruke sa odsečenim prstima. U jednom selu našli smo dve glave srpskih žena ostavljene u posudu i ispečene u peći. Izložene su da ih narod vidi i biće sačuvane, kao i bezbroj fotografija svih ovih zločina da služe za dokaz svega što je dosada srpski narod preživeo. A da i ne govorimo o broju naših domova zapaljenih sa ukućanima unutra.

>crvati
>ljudska bica

izabrati samo jedno

good thread

ZAKUNI SE MOJA ZVEZDO SRECE DA NAS NIKO RASTAVITI NECE

Hrvatska ce imati manje od 4 milijuna stanovnika za 10tak godina
vec 2050 taj broj ce biti samo 3.1mil

Hrvatska ce morati uvesti barem 700k imigranata kako bi stabilizirala svoju ekonomiju i demografski pad

Bit cemo zivi kad ce hrvatska nacija nestati u multikulturalnom neredu

zapamtite moje rijeci

ovdje smo

>budi crvat
>pravi broat thread
>engleski dobrovoljci rokali crvate po crvatskoj u ratu
>irski bili sa crvatima
>on pravi broat

crvatska "inteligencija"

rasni je rat sve bliže

ovaj put, borba izmedu križa i polumjeseca voditi će se na europskom tlu

Everything good will never come out of this shithole which is called /ex-yu/.

Come to /broat/

Pravi neguzobolni thread

sejdz i napustaj ovaj guzobolan

zapadnisrbi.com/istorijska-citanka/sve-srpske-golgote/171-stradanje-srba-u-srebrenickom-kraju

stfu you stupid chink

jel itko ovdje ikad išao na kurve?

brm brm

Jel pogadja nas nesto to sto je amerika priznala jerusalim kao glavni grad izraela?

ubij se heroinko

Išao je user u /broatu/ tamo pitaj

Naravno, to je kao da su priznali Bosnu

Zabluda: Vukovar je oduvijek bio hrvatski grad.

Istina: Vukovar nikad nije bio hrvatski grad. Do 18. stoljeća Srbi su u Vukovaru bili apsolutna većina, a onda Austro-Ugarska počinje doseljavati stanovništvo iz cijele Monarhije. Broj Srba se dodatno smanjio nakon ustaških pokolja iz 1941., a nastavio se smanjivati i u desetljećima poslije drugog svjetskog rata kada su komunističke vlasti masovno doseljavale Hrvate, pogotovo iz Dalmacije i Hrecegovine. Unatoč svemu, Vukovar je ostao multi-etnička sredina, gdje je osim Srba i Hrvata živjelo i jako puno Mađara, Nijemaca, Rusina, Slovaka, Ukrajinaca i dr. …

Na posljednjem predratnom popisu stanovnništva (1981.) čak se 21.2 posto stanovnika Vukovara izjasnilo kao Jugoslaveni, najviše u cijeloj Hrvatskoj, dok je Hrvata bilo samo 37 posto. Zato ne treba čuditi da je baš Vukovar izabran od strane Tuđmana i HDZ-a kao poprište ratnih sukoba. Na izborima 1990. u Vukovaru uopće nije pobjedio HDZ, nego SDP. Komentirajući rezultate tih izbora u Vukovaru hrvatski predsjednik Franjo Tuđman je izjavio: ‘Zapamtit će me crveni Vukovar!’. I zapamtio ga je.

Ne mogu vise ovako, ocu gf

Nije vredno toga

Zabluda: Rat u Vukovaru su počeli Srbi.

Istina: Prije bilo kakvih sukoba, još u rano proljeće 1991., Hrvati su počeli otimati i ubijati srpske civile, tako da su do početka direktnog ratnog sukoba hrvatske paravojne jedinice ubile najmanje 126 civila srpske nacionalnosti prema hrvatskih izvorima ( šef Tuđmanove obavještajne službe, SUZUP-a u Vukovaru, Ferdinand Jukić navodi tu brojku, dok JNA navodi i do 400).

Pripadnici hrvatskih paravojnih jedinica nisu bili samo iz Vukovara, već su tamo smišljeno poslani iz cijele Hrvatske, pa su i mnogi vukovarski Hrvati bili u strahu. Prije bilo kakvog rata i sukoba, hrvatske vlasti u Vukovaru prestale su Srbima isplaćivati penzije i počele otpuštati Srbe sa posla.

Prije bilo kakvog rata i sukoba pripadnici hrvatskih paravojnih jedinica digli su u zrak srpske kafiće: “Krajišnik” (15. 4.), “Sarajka” (3. 5.), “Tufo” (3. 5.), “Brdo” (6. 5.), “Mali raj” (28. 6.), “Popaj” (2. 7.), “Točak” (21. 7.), “Čokot bar” (24. 7.), “Šid” (30. 7). A još 1989. dizani su u zrak kiosci srpskih novina. Pošteđena nije bila ni kuća poznatog nogometaša Siniše Mihajlovića čija je majka Hrvatic. Nju su hrvatske paravojne jedinice potpuno opljačkale i uništile, a čak su mu u bjesomučnom divljanju i orgijanju i obiteljske fotografije spalili.

1/3

zelim biti voljen i da volim

Nalogodavci zločina bili su visoko rangirani članovi HDZ-a, sekretar narodne obrane općine Osijeka Branimir Glavaš (poznat po riječima kojima je najavio rat: „neka igre počnu“), sekretar narodne obrane općine Vukovar Tomislav Merčep, potpredsjednik hrvatskog sabora i bivši suradnik udbe Vladimir Šeks i Ivan Vekić koji će 31.07.1991. postati ministar unutarnjih poslova Hrvatske. Od te četvorice Glavaš je osuđen za ratne zločine od strane hrvatskog suda, Merčepu se sudi, Vekić je pod istragom USKOK-a, a Šeksa je za zločine optužio spomenuti Glavaš.


To potvrđuje i prvi Tuđmanov ministar unutarnjih poslova Hrvatske, Josip Boljkovac u svojoj knjizi „Istina mora izaći van“ gdje opisuje događaj iz 4. mjeseca 1991. kada su Šeks, Šušak, Glavaš i Vukojević (sve visoko ranigirani hdz-ovci) pucali armbrusima po Borovu selu.

2/3

kako iko moze da voli tebe takvog ruznog i klempavog? pa daj budi malo i ti realan, i zene su ljudi

keine problem

Koliko licemjerno zvuče izjave pojedinih vukovarskih Hrvata koji su se u onom krivotvorenom gebelsovskom filmu B92 „Posljednji rez“ iščuđavali zašto su Srbi u proljeće i rano ljeto 1991. bježali iz Vukovara! Jedna sugovornica, Ljiljana Alvir čak vrlo loše glumi razočaranost što im vukovarski Srbi koji su bježali nisu rekli kako se sprema rat. To je vrhunac bezobrazluka, jer vukovarski Srbi, kao i ostali hrvatski Srbi, nisu bježali iz Hrvatske zbog toga što su znali da se sprema rat, nego jer su svakodnevno maltretirani, otpuštani sa posla, likvidirani.

To je vrijeme kada hrvatske novine objavlju imena, prezimena, adrese i brojeve telefona Srba i Jugoslavena po kvartovima. I šta je ta bjednica, Ljiljana Alvir mogla misliti kakav će odgovor JNA biti na to što su hrvatske paravojne jedinice blokirale kasnarnu u Vukovaru i snajperima ubijale ročnike? Da će JNA u Vukovar ući sa cvijećem?!

Taj film „Posljednji rez“ čitavo vrijeme na jedan vrlo pokvaren način manipulira sa činjenicama, prikazujući događaje kronološki krivo, puštajući izjave najgorih hrvatskih zločinaca kao što je Ivan Vekić (koji je prijetio hrvatskim vlastima da će ako ga uhapse radi zločina nad Srbima dignuti neku svoju „hrvatsku stražu“ sa oružjem na njih), koji za Merčepa, ratnog zločinca iz Vukovara kaže da je „dobroćudna pričalica“ i time se izruguju svim žrtvama koje su njegovi eskadroni smrti pobili. Interesantno da i čak i taj Merčep svojim izjavama ruši vukovarski mit; jednom je baš u Vukovaru izjavio da je Vukovar dobar primjer lopovluka, pokvarenosti i dogovorenog rata.

Evo ja ne mogu spavat'.

Zabluda: U Borovom selu se dogodio pokolj „hrvatskih redarstvenika“.

Istina: Borovo selo bilo je čisto srpsko selo. Srbi su činili više od 98 posto stanovništva. Na izborima iz 1990. u Borovom selu je, kao i u drugim općinama sa srpskom većinom, pobjedio SDP što pokazuje da su Srbi iz Borovog sela bili za suživot sa Hrvatima. Nekoliko mjeseci ljudi su živjeli mirno, a onda su hrvatske paravojne jedinice pod vodstvom Tomislava Merčepa počele dizati tenzije. HDZ je svojim članovima u Vukovaru već početkom 1991. podjelio oružije.

Ubrzo su hrvatske paravojne jedinice digle u zrak prve srpske objekte, a onda i likvidirali prve srpske civile. 15.4. minirana je srpska kavana „Krajišnik“ na Sajmištu. 1.5. dogodilo se i svirepo ubojstvo srpskog starca Stevana Inića u Bršadinu, selu blizu Borova.

U Borovom selu za praznik rada mještani su kao i svake godine do tada izvjesili jugoslavensku zastavu na mjesnu zajednicu, zastavu države koja je tada još uvijek bila zajednička država i Hrvata i Srba, a predsjednik i premijer Jugoslavije bili su Hrvati. Ta zastava smetala je patroli tzv. hrvatskih policajaca iz Osijeka, a u stvari se nije radilo o policajcima, nego o pripadnicama hrvatskih paravojnih jedinica kojima se podjeljenje policijske značke nekoliko mjeseci ranije.

Kada je krajem 1990. godine tadašnji hrvatski ministar obrane Špegelj snimljen kako govori da će ubijati obitelji oficira JNA na kućnom pragu i kada je otkriveno da se hrvatske paravojne jedinice već uveliko naoružavaju, hrvatske vlasti su svim pripadnicima paravojnih jedinica, među kojima je bilo puno kriminalaca i bivših ustaških terorista iz dijaspore, podjelile iskaznice MUP-a. Mještani su tim tzv. policajcima pružili otpor; ovi su se dali u bijeg, a dvojicu su mještani zarobili. Tuđmanu i vlasti u Zagrebu je to bila idelana prilika za izazivanje incidenta većih razmjera koji im je bio prijeko potreban.