/ex-yu/

Monaška edicija

Other urls found in this thread:

youtube.com/watch?v=FY9NXYAGO3I#t=67
youtube.com/watch?v=52P7mxFHbZI
blic.rs/vesti/ekonomija/zovu-srbe-da-rade-u-poljskoj-za-350-evra-mesecno/ev05x2x
youtube.com/watch?v=hHhPsxOL5sg
twitter.com/AnonBabble

Sto? Moldavija je podpisala sporazum o pridruzivaniju sa EU, samo Pridnestrovlje je ruska gubernija. Rusija je nametnula embargo na moldavsko vino zbog ovog sporazuma.

a gde ti živiš i zašto to nije gdansk

spameru sisaj kurac

@poljak:

Nema veze to sto je Jugoslavija bila bogatija od Bugarske ili sta god. Njima su vazniji politicki faktori. Velike sile su delile Balkan kako su htele vekovima. Interesantno je citati o tim stvarima, pogotovo o desavanjima u 19. veku. Sloveni su dugo sanjali o ujedinjenju a te ideje su uvek trovale strane sile (naime Austro-Ugari, a i drugi).

Evropa je zelela da prodje njihova 'demotratija' kroz Jugoslavija. Podelili su je u komade i kada je prosla privatizacija oni su pokupili ono sto im treba i sada smo samo trziste za njihovu robu. Sada nam potplacuju politicare i rade sta zele.

Če bi stopil med pravoslavne menihe (in moj ded je zares bil pravoslavec), bi si nadel ime Ortodoksije. Mnenja?

*demokratija

>lik me samo hvali i u prolazu i na pauzi i zaustavljao me da pricamo
događa mi se

>kad mi je rekao da sam zgodan i da, citiram, mi to sigurno govore stalno
nikad mi se nije dogodilo dbi, ali hvale me da sam u bilder a izgledam ko goli kurac

pjevat ćeš nam?

znam za njega. ali on je toliko sjebao stvar da su ga ustrijelili jer je to napravio navrat-nanos

> Mi smo mogli kao jedna drzava (Jugoslavija) da se takmicimo sa drugim Evropskim silama
sve zemlje svijet imaju taj potencijal, na prste ruku ih možeš nabrojati koje su uspjele sa nehomogenim stanovništvom (ima više onih koje postanu nehomogene NAKON uspjeha, i onda lagano počnu kretati u kurac... )
plemena se mrze kada je teško, to je čisto normalno u ljudskoj i životinjskoj prirodi. onaj tko to zanemari prilikom izgradnje nekog sustava vladavine - požali. afrika je super primjer, i mi ovdje također

kaj se desilo

zadrži ime Jan

Če bi stopil med pravoslavne menihe (in moj ded je zares bil pravoslavec), bi si nadel ime Ortodoksije. Mnenja?

youtube.com/watch?v=FY9NXYAGO3I#t=67

Zašto kaže da je sve otišlo u pizdu mater nakon što ste izašli iz Juge

problem je sto moldavija nikad nece uci u EU bas zbog rusije koja im stvara probleme i podmicuje im politicare

U Varsavi. Ali imam rodbinu u Gdansku.

>Evropa je zelela da prodje njihova 'demotratija' kroz Jugoslavija

Zasto bi zelela?

>Podelili su je u komade i kada je prosla privatizacija oni su pokupili ono sto im treba i sada smo samo trziste za njihovu robu

Zasto nisu podelili Poljsku, koja je imala puno vise gradjana nego Jugoslavija? Ne mogu da shvatim zasto je Jugoslavija bila tako "vazna" sto nije mogla da postoji kao ujedinjena drzava a Poljska je mogla.

Pop Svetokrstije Hrizogonović

Djočko će osveštati ovaj tred dobrim govnopostom samo čekajte sekund

ja levo

Pogodite gde sam.

>sto moldavija nikad nece uci u EU

Lol, naravno da hoce, a jos puno gradjana zele da pristupe Rumuniji. Sigurno da su ljudi u Moldaviji koji nece EU, al vecina hoce.

Dobar ti proxi bratori

>loosers

lol, ti si lud ako mislis da ce oni ikada uspeti da prismrde EU standardima a kamoli da udju u uniju. povrh svega nemaju neki znacajan geostrateski polozaj nit imaju izlaz na (crno) more da bi EU imala neke beneficije od toga
pre ce ukrajina u ovakvom stanju kakvom je uci nego moldavija, a i primetio si sam da EU to i zeli

prijavio sam te

pijem limunanu dbi

Mrzim sebe kad vidim koliko greske sam pravio u srpskom kojih ne bih trebao da pravim.

*gresaka

isuse koji ti je kurac
jugoslavija je imala slovence, srbe, hrvate, bosance, bugare/makedonce, kosovare,crnogorce
svi su imali svoj indetitet, poljaci su jedan narod

i europa je htjela Jugoslaviju ZAJEDNO, poglavito Englezi, Francuzi koji su u Sigurnosnom Vijeću UN nabili embargo na Jugoslaviju za vrijeme rata - drugim riječima: "Vlada Jugoslavije, sredite to, nećemo gledat."
Englezi i Francuzi su dva puta izgubili Jugoslaviju. Kraljevinu i Federativnu.

Ameri su bili suzdržani u toj priči jer su imali pune ruke posla sa raspadom Sovjetskog Saveza koji je zapravo bio važan. Juga je bila potpuno nevažna, i relativno nevažna nakon Tite.
Ameri su "uništili" Jugu tako što su tražili lovu nazad početkom 80ih i ovaj put su rekli da žele lovu nazad u $ a ne u dinarima ili lijepim riječima. Promijenili su taktiku (ili je Reagan ili američka diplomacija još prije njega počela) i država je proglasila bankrot 83' i strlopizdla se u 90'. Kasnije su i dalje bili protiv cjepkanja (BIH) jer im odgovara multietnička država jer je njih lakše sjebat i kontrolirat.
Ameri vole takva sranja.

>this is your future
>embrace it
>accept it

Hvala ti, zeleo bih da biste mi pomagali i ispravljali moje greske.

Želim si, da bi bil jezikta Slovencevteh bolgaromakedoniziran.

>jugoslavija je imala slovence, srbe, hrvate, bosance, bugare/makedonce, kosovare,crnogorce
nijedan od tih etniciteta nije pravi sem jednog kojeg si spomenuo

bugari?

Hello!

tvoja mama

V Jugoslaviji so živeli štirje veliki narodi: Kajkavci, Štokavci, Bolgari ter Albanci.

kosovare?

ovo dbi

nije bitno što ti misliš nego što ti narodi misle o sebi
da je bitno što ti misliš od Ljubljane do Sevastopola bi bila Srbija, bre

Citaj o Austro-Ugarskoj istoriji i o Metternichu specificno. On je orhestrovao ravnotezu moci (balance of power) medju velikih Evropskih sila tokom prvog dela 19. veka. U Austro-Ugarskoj, on je cesto koristio manjine u toj drzavi da balansira moc. Kad su se Madjari bunili, on bi koristio Hrvate i druge slovene zajedno sa Austrijskom silom da se carstvo ne raspadne. Tako bi takodje koristio i Katolike protiv Pravoslavaca, na primer, kada mu je to koristno. Narod na Balkanu pod Austro-Ugirima je zbog toga uvek bio podeljen iako su neki hteli da se ujedinjiju.

Slicne stvari su se desavale u Otomanskom carstvu jer su Turki delili narod po religiji. Muslimani i Hriscani su ziveli odvojeno i tretarinu su drugacije pod zakonom.

Zbog svih ovih podela tokom istorije, nikada nije bio problem stranim silama da probude mrznju koja se krije u nasim narodima. Tragedija je, ali to je realnost na Balkanu i verovatno necemo nikada moci da zivimo mirno.

Poljska je ujedinjena drzava i nema takve probleme sa religijom i etnickim podelama. Nije bitan broj stanovnika, bitna je kompozicija. Mozes da imas 40 miliona Poljaka i oni nikada nece ratovati medjusobno kao 4 miliona Bosanaca. Slicni slucajevi postoje u Kavkaziji i drugim delovima sveta.

A o procezu demokratizacije: To je bilo u korist stranim silama jer su mogli da nam otkupe sve politicare i da nam rade sta zele. Kada je bio autoritarni sistem oni nisu mogli to da nam rade.

istina, tako bi trebalo da se podelimo a ne na ove meme narode jebem im mater komunisticku i imperijalisticku
al ne zaozbiljno kazem, ta podela ti je najrealnija

aljbanci, koljač, bakljava

>Kasnije su i dalje bili protiv cjepkanja (BIH) jer im odgovara multietnička država jer je njih lakše sjebat i kontrolirat.

Pa nisu trebali da dele Jugoslaviju...

ali vi bukvalno nemate na sta da se ponosite kao narod jer nemate povijesti, ja da sam crvat/bosnjak/smrdogorac ubio bih se dbi

reci to UN-u
i jedino pravedno bi bilo da se ide na referndum pa po jedinicama lokalne samouprave

youtube.com/watch?v=52P7mxFHbZI

ubi se

brm brm

hahah pa na to se vise madjari ponose nego vi
odlican dokaz da ste vestacka tvorevina

lol """""""vojska"""""" bježi na vozilima, a civili pješke

Jebem ti bosanca mrtvog u usta

Već se raspala, embargo nije upalio, Hrvatska i Slovenija su se obranile
Nisu ni velesile svemoguće

>A o procezu demokratizacije: To je bilo u korist stranim silama jer su mogli da nam otkupe sve politicare i da nam rade sta zele. Kada je bio autoritarni sistem oni nisu mogli to da nam rade.

Mozes da mi objasnis zasto je EU pomogla Poljskoj, koja je bila vece od Jugoslavije, dala je puno novca nasoj privredi al nije otkupila nase politicare? Zasto je EU bila tako dobra za Poljsku ali je mrzila Jugoslaviju/Srbiju?

>koja je bila vece

veca*

dudl dudl dudl

u lokalu opet ratne priče

>to mi kaže turski potrčko
mi smo bar imali status kraljevstva i svoj vlastiti sabor cijelo jbeno vrijeme, birali svoju sudbinu (srećom izabrali uvijek bazirane austrijance, zamisli da smo izabrali nekog šupka iz napulja ili nekog rumunja ili neš)

a od vas bježe i crnogorci koji su kao srbi
baš me zanima kako ćete reagirati kada vas stvarnost sretne kada skužite de gubite i pančevo i da vojvođani žele još mrvicu više autonomije, i onda još malo

EKSKLUZIVNA NOVA FOTOGRAFIJA GOSPODINA ANDJUSA, ALI ISKRENO!

>birali svoju sudbinu (srećom izabrali uvijek bazirane austrijance, zamisli da smo izabrali nekog šupka iz napulja ili nekog rumunja ili neš)
>turski potrčko
koja ironija lol, vidim da ste je odlicno izabrali, bili ste najobicniji konjusari dok je srbin u osmanskom castvu uspeo dvora da se docepa hahahah

>a od vas bježe i crnogorci koji su kao srbi
boli me kurac za smrdogorce neka beze

>baš me zanima kako ćete reagirati kada vas stvarnost sretne kada skužite de gubite i pančevo i da vojvođani žele još mrvicu više autonomije, i onda još malo
vece su sanse da se to desi vama i da se bazirani istrijani otcepe od vaseg ustasluka od drzave nego da se to desi sa vojvodjanima ovde

ne bi ga prepoznao na ulici dbi

stvari nisu crno bijele i nisu oni sve zakuhali, to neki vole biti žrtve (srbi, bosanci, makedonci) i imati 0% krivice
slovenci i hrvati su otvoreni s time da je njima bilo jebeno dosta još od 70'
životninjski/plemenski/ljudski nagoni, loša ekonomija, šugav sustav, korupcija i još 100 stvari su krive

Ja ne znam puno o Poljskoj politici, ali znam da stoje uz Evropu i uz NATO - to jest, cvrsto su protiv Rusije - i to je idealno za zapadne drzave. Plus, imate veliku i relativno dobro edukovanu radnu snagu znaci da ste imali dobar ekonomski potencijal. Na razliku od nas, ne postoji pretnja gradjanskog rata u Poljskoj i ta bezbednost je dobra za investitore. To sto se blizu Rusije znaci da ste barijera izmedju zapada i Rusa i zbog toga vam daju tolike pare i svo to naurozanje.

Ovo. Pomogli su im samo da bi bili buffer state prema Rusiji i zato sto je Bzezinski rodom iz Poljske. Korisni idioti poljaci.

> i da se bazirani istrijani otcepe od vaseg ustasluka od drzave nego da se to desi sa vojvodjanima ovde
veća autonomija nije odcijepljenje. tko je spomenuo odcijepljnje vojvodine
pa nije vojvodina pančevo, lel

BILAAAAA JE TAKOOOOOO LIJEPAAAAAA
KAO TOG JUTRA DAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNN

>pomogli

do kurca su im pomogli kad su rupetina iz koje svi beze

>Korisni idioti poljaci.
da, baš su budaletine

pa autonomija je samo put do otepljenja ustaso

>baš me zanima kako ćete reagirati kada vas stvarnost sretne kada skužite de gubite i pančevo i da vojvođani žele još mrvicu više autonomije, i onda još malo

o cemu pricas kakvo pancevo te spopalo

>Plus, imate veliku i relativno dobro edukovanu radnu snagu znaci da ste imali dobar ekonomski potencijal.

To je imala i Jugoslavija.

>ne postoji pretnja gradjanskog rata u Poljskoj

Sam si primetio da ne bi bilo nikakvog rata u Jugoslaviji da nije EU ga pocela. Pa ne shvacam zasto bi zapadni investitori trebali da se boje rata ako je rat zavisio od nih...

>To sto se blizu Rusije znaci da ste barijera izmedju zapada i Rusa i zbog toga vam daju tolike pare i svo to naurozanje.

EU nikad se nije bojala Rusije, Nemacka je uvek htela da trguje s Moskvom, Rusija je bila problem samo za Ameriku.

Ne seri. Hvalitet zivota u Poljskoj ide samo na gore, i to vec godima. Oni zive slicno kao Madjari i Slovaci i verovatno ce ziveti bolje u buducnosti. Oni koji napustaju to rade jer imaju mogucnosti da zaradjuju jos vise u drugim drzavama, a ne jer beze od rata i kuge.

1980. godine ovde je bilo mnogo lose. Sada nismo vrlo bogati, naravno, al dosta bogati da imamo srpskih gastarbajtera hehe

blic.rs/vesti/ekonomija/zovu-srbe-da-rade-u-poljskoj-za-350-evra-mesecno/ev05x2x

>EU nikad se nije bojala Rusije, Nemacka je uvek htela da trguje s Moskvom, Rusija je bila problem samo za Ameriku.

A ko je financirao obnovu cele zapadne Evrope i omogucio osnovanje Evropske Unije nego Amerika? Jel ti mislis da je EU autonomna od Amerike?

Pa ovo je najjaci rijaliti

misli na preševo

ovo dbi
ali i to sto imaju samo probleme koje potice iz monoetnicke nasuprot multietnicke drzave mnogo vise smanji komplikacije i olaksava put ka stabilne i prosperitetne drzave
pogledaj na primer nas ili bosna i uporedi sa slovenije ako nista vise

>pogledaj na primer nas ili bosna i uporedi sa slovenije ako nista vise
slovenija ti je u ovom trenutku mutltietnicka drzava

e a gde

NAKON uspjeha ekonomije, ne prije
možeš uspjeti i prije samo puno puno teže

ima srba i bosanaca tamo malo više ali se ne izjavljuju
ali opet nema ih više od 25%

nadam se da primecujes da je slovenaca 83% i to 2002. godine kada jos uvek nisu ni usli u EU

Ne mozete da se ikada poredite sa Slovencima jer njihova geografska lokacija ih omogucila da se industrijalizuju dosta pre ostalih Balkanskih drzava (ako uopste mislite da je Slovenija deo Balkana). Taj narod je imao pristup novim tehnologijama i visoj kulturi pre nas jer su bili pored Austrije i Italije i ziveli su u miru pod stranim silama dok su se juzni sloveni konstantno klali sa Turcima i Austro-Ugarima (zavisi u kom periodu i gde su ziveli). To ne moze da se poredi.

>Jel ti mislis da je EU autonomna od Amerike?

Da, sada je, u 90-tih je takodje bila, nema smisla da pricamo o 40-tih.

ovo, ovde su nas unazadila ratna razaranja i stagnacija dobih 500 godina dok su sve zemlje severno i zapadno od nas properirale

U Poljskoj zive skoro 2 miliona Ukrajinaca, i za razlike od ex-juge, oni obicno ne govore jezik drzave u kojoj zive.

lolara

odakle /ex-yu/ skida korejske drame?

a je tako ali to sto vi izumite je da tamo nece ti slovenci dat kurac samo zato sto si ti srbin ili bosanac
ili ces prifatiti da si u slovenije i da govoris njihov jezik ili ti je vrata otvorena pa slobodno se mozes vratit u rupu odakle si izasao

PET STO GODINA
NE DAJU NAM MIRA

hrvati u sloveniji su većinom uz granicu... i tamo su još od davnih vremena
ja bi se kurca mog odselio tamo, radije u austriju , njemačku, irsku

bukwalno mi se ni nasta ne dize ko na lezbe

>ili ces prifatiti da si u slovenije i da govoris njihov jezik ili ti je vrata otvorena pa slobodno se mozes vratit u rupu odakle si izasao
pa da ali srbi i bosanci se tamo ne integrisu u tolikoj meri, bukvalno odbijaju to da urade sem da nauce jezik koji im je potreban da bi se sporazumevali sa njima. ali naravno da se ne ponasaju kao siptari kod vas i da vrse nasilnu segregaciju i tako unistavaju drzavu

>bukvalno odbijaju to da urade sem da nauce jezik koji im je potreban da bi se sporazumevali sa njima. ali naravno da se ne ponasaju kao siptari kod vas i da vrse nasilnu segregaciju i tako unistavaju drzavu
kad uzmes u obzirom balkanski nazadni mentalitet i ovo se moze smatrati za uspeh

>Ronnie O'Sullivan izgubio od Johna Higginsa u cetvrtini finala 5:0
>u cetvrtini finala 5:0
>cetvrtini finala 5:0
>5:0

kako da zaradim neku kintu vise iz kladionici

pls respond

youtube.com/watch?v=hHhPsxOL5sg
youtube.com/watch?v=hHhPsxOL5sg
youtube.com/watch?v=hHhPsxOL5sg


NOVO NOVO NOVO HIT HIT HIT

woop woop ovo kidaaaa

zelim biti Hrvat ili Srbin

ne
ostani tamo gdje jesi tvoj kojnusarski servantski pro EU mentalitet se ne uklapa ovdje

auuuuu kida bato

zar nije Hrvatska u EU?