/ex-yu/

McNulty izdanje

Lana Del Rey

I want to have a tall, Dinaric qt with a strong jaw and a big ass who I can save from the misery of living in ex yugo.

dudl dudl u napred

da vidimo ko će prvi da mu ga dućne

ne znate vi kako je kad morate da odrobijate 8-10 sati dnevno za nesto sto nije nagradjujuce niti te ispunjava na bilo koji nacin

budim se rano ujutru, dolazim kucu uvece, propustam zivot i osjecam da ga uopste ne zivim

ko je ovaj jebivjetar

Hey guys, im Albanian living in Canada and I wrote a rap about my experiences. I'll share it here:

Yeah I know you want 2 be Albanian please , even though the weather outside is zero degrees
Yeah I know you want 2 be Albanian please , even though the weather outside is zero degrees

Chorus:( Yeah i'm albanian ..
Germanies got the money but I know you want to be ALBANIAN)

With the strength of skanderbeg im like a keg
Im protecting Christians from the menace.
OOOHH
You havent heard i gotta hitvlist from Turks to muslims and atheists.
You know European values, im proteting em...

Its not finished yet, but eh, What you guys think so far ?

a fakat jesu

ja obozavam novac pa me ispunjuje dbi

mudslime get out

OBO

e moj dudlane

gledam film koji se zove nocne hronike na rts 1 programu

shut the fuck up slav subhumans. Illyria is the oldest nation. Slavs have no history

zakaj srbi ne vole slovo k?

uh to je dobar film dbi

jebeni siptarski retard

zasto krvati ne vole slovo h

KKK KKK KKK

are you just retarded or you don't know that Skenderbeg was a Serb?

>Slav propaganda.
SKANDERBEG WAS ALBANIAN WITH ILLYRIAN HAPLOGROUP

jebem vas mutave zasto mu dudlate

>His mother, Voisava, was a Serbian princess, most likely a member of the Branković family. He had three older brothers, Stanisha, Reposh and Kostandin, and five sisters, Mara, Jelena, Angjelina, Vlajka and Mamica.

>protecting Christians
the fuck out of here

Bosnians are mudslime scum
Albania fought Turks for years where slovenia would be conquered in seconds

namaz klanjamo ramazan postimo

začepite mi ova moja plejboj usta

namaste!

zasto vam se i dalje prividjaju srbocetnici?

bukvalno reddit

indians are subhuman
Turk

Фaкaт cy пapaнoични.

Koljach

fakat su upishane

gluten ubija

al barem znaju da vole i da ti daju svoju iskrenu ljubav

da smo barem dobili više slike ove male

*Meк Haлти

naser orich nije karadjordje

jel se javljo taksista u zadnje 2 nedelje?

bio prije par dana

kad, kako sam to propustio? zar nisu ovih dana samo lepljene njegove paste? kontam da ga nema vec mesecima

sta kaze_

reko vam je da ste moroni jer ste pali na foru hehe

Gledam film Arrival trenutno : /

bolje to nego Interstellar
ja sad planiram upalit Deadwood

cini mi se da su jednako sranje, interstelar barem daje neko zezanje po svemiru dok ovi izgleda ce da kenjaju sa oktopusima ceo film

Arrival je bolji, imao zanimljiviji koncept i nije wannabe 2001.

pedofil

mala ide na faks

popishani thot

arrival je smece, interstelar je barem vizuelno zanimljiv

>Nolan
>vizualno zanimljiv
heh

bošsačuvaj

ovo

>reditelj i direktor fotografije su jedno te isto
heheh

nijedan njegov film nije vizualno zanimljiv

jel istina da postajemo sve vise seksualno slobodniji?

prestiz i donekle interstelar jesu

zašto su bosanci toliko bolesni?

ja da

nije lijepo smijati se tudjoj nesreci

evo i mene kak ste momci?

Jugoslovenstvo, uprkos tome što se u zapadnim krajevima bivše nam države predstavlja kao maska za velikosrpstvo, bilo je osećanje koje je vladalo MNOGIM ljudima u SVIM narodima bivše Jugoslavije. Upravo zbog toga se u redovima JVuO nalazio i veliki broj Hrvata, Slovenaca i Bosanskih Muslimana.
Ravnogorka Milka Baković Radosavljević. Foto: Miloslav Samardžić/Album Đenerala Draže

Ravnogorka Milka Baković Radosavljević. Foto: Miloslav Samardžić/Album Đenerala Draže

Pojedini među njima, poput Zvonimira Vučkovića Feliksa, Hrvata po ocu i majci, bili su nosioci ključnih pozicija; pomenuti je konkretno bio komandant 1. ravnogorskog korpusa, Dražina desna ruka i nosilac titule vojvode takovskog. U Dražinom štabu je takođe i Đuro Vilović, bivši katolički sveštenik pa potom pisac.

Oni nisu bili izuzeci: Dalmatinci, do srži odani ideji integralnog jugoslovenstva (zbog čega su zagrebačkim Hrvatima 1918. godine poručili da će oni sami ući u sastav Kraljevine Srbije ako ovi ne budu hteli), sa Splitom kao najžešćim uporištem jugoslovenstva uopšte, formiraju odmah po kapitulaciji Kaštelanski četnički odred, Splitsko-šibenički bataljon i Odred vojvode Birčanina koji je kasnije delovao u sklopu Dinarskog četničkog korpusa.

nemoj da te guja ujede da dolazis ovamo na ljeto

Pored Splita, Trogira, Šibenika i Makarske, četništvo je među Dalmatincima bilo aktivno i na ostrvima kao što su Korčula i Krk; kada je Italija kapitulirala 1943. godine nakon invazije naših saveznika na “čizmu”, hrvatski četnici u sklopu 243. bataljona JVuO oslobađaju ostrva Mali i Veliki Lošinj, Cres, Silbu, Olib i Krk, desantom iz pravca Senja. Tamo ih dočekuju lokalni hrvatski četnici iz Punata, koji se tada zvao Aleksandrovo, u čast ubijenog kralja. Dalmatinski partizani će ih ubrzo sve likvidirati.

Da bismo vam objasnili kako je sve ovo moguće, treba napomenuti da je u Splitu već 1918. godine bilo osnovano udruženje pod nazivom Jugoslovenska nacionalno-napredna omladina koja će četiri godina kasnije prerasti u Organizaciju jugoslovenskih nacionalista (Orjuna), kojoj su neprijatelji bili srpski i hrvatski nacionalisti, kao i komunisti, i čiji se pripadnici nisu libili da vrše atentate i terorističke akcije.

U Dalmaciji je bilo aktivno oko 50 ogranaka Orjune čiji su pripadnici na tim prostorima sebe nazivali “jugoslovenskim nacionalistima hrvatskog plemena”. Izdavali su list “Pobeda”, a njihovi mitinzi na splitskoj rivi su bili masovniji od skupova podrške Anti Gotovini.

Dalmatinski književnici poput Mirka Korolije, Nike Bartulovića, Sibe Miličića, Đure Vilovića i Ćire Čičin-Šaina slave jugoslovenstvo, Srbiju i pišu ekavicom.

Bartulović će čak 1944. godine biti predstavnik Hrvata na Svetosavskom kongresu u selu Ba, a Draži je pisao kako mladi Hrvati prelaze u pravoslavlje da bi iskazali odanost vojvodi Birčaninu, koji je predvodio splitski Četnički odbor čiji je načelnik bio Radovan Ivanišević.

Procena je da je u četnicima bilo oko dve hiljade Hrvata, a bilo ih je i među Slovencima, u takozvanoj Plavoj gardi u kojoj su služili olimpijac Leon Štukelj i ekonomista Aleksandar Bajt. Bilo ih je i među muslimanima, koji su krajem 1943. godine činili osminu ukupnog broja četnika, odnosno 12,5 odsto.

Pa odakle su onda ustase?

to su purgeri koji se dan danas ne podnose sa dalmatincima

Ustaše su dio srpske mitologije i u stvarnosti uopšte ne postoje

wow koji blackpill

pa zar dalmatinci nisu najveci ksenofobi i nacisti?

to su dalmatinci, hercegovci i bosanci najvise

sta seru ovi o nolanu, nolan je genije, najbolji reziser poslednjih xy godina

mozda su sad obrnuli uloge, ali tad je takvo bilo stanje kao sto mozes da procitas iznad

...

ja stojim za time šta sam reko.

>dalmatinci
*purgeri

dalmatinci nisu cak ni bili u sastav NDH

>Nolan najbolji išta
ti si onaj koji naziva Inception genijalnim, ne?

a sad jedna pljugica pa na spavanje. promenio sam lajfstajl, lezem u krevet pre ponoci i ustajem rano izjutra, nedostaje mi nocni ex-yu jbg ali zato spavam i osecam se bolje nego ikad

debilu to su hercegovci

nista mi nije vise jasno, pa ko su hercegovci a ko dalmatinci? zar oboje nisu dole taj juzni deo

kako ti je to uspjelo? Znas sta se meni desilo, ufatim ja ritam par dana i jednog dana mi se malo prispilo, legnem reko pola sata samo kad sam ja usto smrklo se, odvalio 5 sati i opet sjebo ritam

sta da radim?

diaspora?

ovo

pravih dalmatinaca gotovo i da nema vise tamo

hercegovci su ti iz juzne bosne i nisu imali veze sa dalmatincima. sad su manje-vise isto i zato vlada stereotip da su dalmatinci najzesci nacionalisti. skroz im ukvarili ugled jbg

kakvi purgeri jebote? to su hercegovci i muslimani najvise, puno divizija u NDH su bile samo za muslimane i pripadnike islama

ne znam, ja sam se nasao na velikoj zivotnoj prekretnici i prosto sam resio da mnoge stvari promenim iz korena djuture. ako si nitara uzmi radi nesto preko dana da se umoris, ako nisi onda jebiga ne znam kako bih ti pomogao

nadji posao

pomozi mi molim te, kupicu ti stan, ocu i ja malo da budem normalan

purgeri su oduvek bili protiv jugoslavije a kasnije su i oni bili u sastav NDH pa pretpostavljam da je i njihovih jedinica bilo u ustaskim odredima
inace da, hercegovci su najvece ustase bili i ostali, i najvise ih je bilo

>su bile samo za muslimane i pripadnike islama
valja je to jedno te isto

identifikuj uzrok svojih problema, ali iskreno prema samom sebi, pocni da ih temeljno resavas, ne budi dokon, ostalo ce doci samo po sebi

Moraš dobro razmisliti gdje si i što si i koji su ti ciljevi za budućnost. Napravi raspored i drži ga se. Počni od jednostavnih sitnica pa lagano kreni prema većim promjenama.

izlijeci me doktore od bolesti teske, kupicu ti mercedes da ne ides pjeske

a cuj, stvar ti je i to da pravih purgera je sve manje od vremena austro ugarske
sve se vise hercegovaca naseljuje u zagreb, najvise iz livna, u tome je problem

reminder: ante pavelic je bio hercegovac
sto je vise hercegovaca u zagrebu, to je veci ustasluk, a pravih purgera ima vrlo malo i ima ih dosta rasprstanih po prigorju

kak si tanjurko, kaj ima

>mercedes
neka hvala nisam ciganin

da vam nema hercegovaca da vam pojacaju genetiku vi bi se odavno raspali

pa sta je fora sa tim hercegovcima? odakle oni tu, zar to nije muslimanska teritorija?

odlicno sam gospon, a vi? :^)

ako je balkan chmar planete zemlje hercegovina je najzagnojeniji usireni hemoroid